• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Draugystė socialiniuose tinkluose patogesnė, bet gyvas apsikabinimas ir žiūrėjimas žmogui į akis, kaip sako įvairius tyrimus atliekantys mokslininkai, yra kur kas kokybiškesnis ryšys.

Draugystė socialiniuose tinkluose patogesnė, bet gyvas apsikabinimas ir žiūrėjimas žmogui į akis, kaip sako įvairius tyrimus atliekantys mokslininkai, yra kur kas kokybiškesnis ryšys.

REKLAMA

Mat bendraujantis gyvai gali jausti pašnekovą ir matyti jo kūno kalbą, kuri dažniausiai išduoda daugiau, nei įmanoma parašyti žinutėje.

Be to, draugų bendravimas tik socialinėje erdvėje kai kuriems vyrams ar moterims nuotaiką gali sugadinti maždaug 10 procentų. Ir ne tik nuotaiką – bendravimas socialinėje erdvėje tampa pražūtingu kai kurioms poroms.

Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Apkabinimas, kaip rodo įvairūs užsienyje ir Lietuvoje atliekami moksliniai tyrimai, tampa retenybe. Vis daugiau žmonių realų savo gyvenimą keičia į virtualų, iš rankų nepaleidžia telefono ir neslepia – bendrauti su draugais žvelgiant į kompiuterio ekraną gerokai paprasčiau.

Todėl jeigu anksčiau dažnas turėdavo vieną kitą draugą, dabar deklaruoja jų turintys tūkstančius. Tik ar jie tikri? Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto profesorė Natalja Istomina įsitikinusi, kad tikras bendravimas susiformuoja tik žmonėms bendraujant gyvai, jaučiant ir matant kitą žmogų, jo emocijas ir matant kūno kalbą. Visa kitą – apgaulė.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu mes tik bendraujam susiskambinam, bet nesusitinkam gyvai, tokia draugystė nėra ne tik nekokybiška, bet nėra ir efektyvi. Mes turime susitikti su žmogumi, kad žinotume, kas jis yra“, – kalbėjo Vilniaus universiteto Sveikatos mokslų instituto vadovė Natalja Istomina.

REKLAMA

O blogoji draugystės interneto erdvėje pusė dar ir ta, kaip pastebi psichologai, kad žmonės įgyja priklausomybę nuo socialinių tinklų. Įvairių tyrimų duomenimis, apsilankius socialinėje erdvėje ir panaršius po vadinamų draugų puslapius, kai kurių žmonių nuotaika suprastėja nuo 8 iki 10 procentų.

„Žmonės nekelia kažkokių konfliktų, kažkokių nesusipratimų. Visi kelia šventes, balionus, pas visus viskas tik nuostabu, gėlės ir taip toliau. Ir susidaro įspūdis kitiems žmonėms, kad jie yra nevykėliai“, – teigė Vilniaus psichikos sveikatos centro vadovas Martynas Marcinkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Ir taip sumažėjus savivertei, kaip aiškina specialistas, ir iki ligos netoli.

„Su tuo yra siejama vadinama nerimo epidemija. Jeigu prieš dešimt metų pasaulis kalbėjo apie depresijos epidemiją, tai dabar yra nerimo epidemija. Ir ypatingai daug nerimo sutrikimų, tai nemigos panikos atakų. Mišraus nerimo depresijos sutrikimų. Tai lemia informacinių technologijų – socialinių tinklų naudojimas“, – sakė M. Marcinkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Socialiniai tinklai gali pakenkti ir intymiems santykiams

Yra dar ir kita blogybė, kaip pastebi specialistai. Amerikoje atlikti tyrimai parodė, kad pusė išsiskyrusių porų, skirtingais keliais pasuko dėl to, kad vienas iš partnerių buvo neištikimas, ir tam pasitarnavo socialiniai tinklai, įvairios greitų pažinčių ir sekso programėlės.

„Susiranda kitus draugus, vyrus ir moteris socialiniuose tinkluose. Tada pamato ir nutraukia santuoką. Nuolatinis bendravimas su kitu asmeniu, net jeigu nė karto nesimatė, sukelia iš tikrųjų ir antrosios pusės pavydą, ir tai jau yra neištikimybė“, – tikino N. Istomina.

REKLAMA

JAV atlikti tyrimai parodė, ir tai, kad jaunų žmonių laimės lygis nedidėja pastaruosius dvidešimt metų ne tik dėl socialinių tinklų kaltės. Moterys negali prilygti manekenėms, o vyrai išgyvena, nes netampa, pavyzdžiui Schwarzeneggeriu. Psichologai pritaria, skyrybų dėl to, kad vienas iš partnerių neištikimas, yra, bet socialinių tinklų dėl to kaltinti neskuba. Vyrai ar moterys gali vartyti erotinius žurnalus, ar bendrauti pažinčių programėlėse slapta nuo partnerio tada, kai jau poroje yra problema.

REKLAMA

Ne koks santykių lygis. Nes jeigu artimiausiam žmogui apie intymius dalykus nieko nenori pasakyti, arba esi neišgirstas, problemos yra akivaizdžios. Ir kaip jos pasireiškia, jau toliau galime šnekėti apie įvairius šeimos nesutarimus. Socialiniai tinklai yra tik priemonė, o ne priežastis“, – pabrėžė psichologas Gediminas Navaitis.

Tiesa, bėda ta, kad neištikimybę vyrai ir moterys supranta skirtingai. Paprastas bendravimas socialinėje erdvėje su priešingos lyties atstove daugumai vyrų neatrodo liaudiškai vadinamu „ėjimu į kairę“, o moterys tokius santykius mato kitaip – kaip tikriausią neištikimybės faktą. Net pažiūrėjimas į kitą moterį vyrui gali baigtis skyrybomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors čia pat psichologai pastebi, kad kai kurie ir vyrai, ir moterys vienu metu nori ir meilės iki mirties, ir tuo pačiu vienkartinio nuotykio trokšta. Tad internetas slaptiems santykiams puiki priemonė. Skyrybų Lietuvoje, kaip aiškina psichologas, per pastaruosius 20 metų statistiškai nepadaugėjo. Tačiau čia pat jis pabrėžia, vis daugiau porų renkasi gyventi nesusituokę, o tai reiškia, kad ir pasukti skirtingais keliais, bet kada jiems paprasčiau, ir tikrosios statistikos, kiek tokių skyrybų per metus, niekas ir nemato.

REKLAMA

„Prieš dvidešimt metų, jeigu buvo kokia pažinčių sistema, dažniausiai kartoteka, tai joje vienam vyrui tekdavo kokios penkios moterys. Dabar greitųjų pažinčių sistemose vienai moteriai tenka penki vyrai, kurie nori greitos ir trumpalaikės pažinties. Kurie negalvoja apie ilgalaikius santykius“, – teigė G. Navaitis.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

tv3.lt

pas tuos influencerius feisbukinius instagramerius visokius is ju tu vadinamu 10.000 draugu 9.990 yra botai ir automatiskai laikina ten jiem
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų