Madride esančiame Romos parke plevėsuoja dešimtys tūkstančių Ispanijos vėliavėlių. Taip čia pagerbiama daugiau nei 30 000 žmonių, kurių gyvybes nusinešė koronavirusas. Ispanija viena labiausiai nuo pražūtingo viruso nukentėjusi šalis Europoje, tačiau stiprėjant antrai viruso bangai, vienybės šalyje gerokai mažiau nei siautėjusios pandemijos piko metu – kovo mėnesį.
Pyktį sostinėje sukėlė šalies vyriausybės sprendimas dėl augančio susirgimų skaičiaus Madride ir jo apylinkėse įvesti dalinį karantiną. Vos per dvi savaites Ispanijoje užfiksuota daugiau nei 133 000 naujų koronaviruso atvejų, o daugiau nei trečdalis jų Madride. Pagal naujas taisykles labiausiai paveiktų Madrido rajonų gyventojai jų negalės palikti. Išimtys galios tik vykstantiems į darbą ar mokyklas, bei tiems, kurie turi rūpintis ligoniais ar lankosi pas gydytoją. Vėl bus ribojami žmonių susibūrimai – vienoje vietotoje galės būti ne daugiau nei šeši, stipriai trumpinamas barų ir kavinių darbo laikas. Tačiau Madrido valdžia su naujais suvaržymais sutikti nenori ir vyriausybę žada paduoti į teismą. Toks valdininkų politikavimas sukėlė dar daugiau pykčio nei grįžimas prie griežtų ribojimų.
„Tai baisu. Neturiu net žodžių tą apsakyti. Esu įsiutusi. Žaisti politinius žaidimus rizikuojant gyventojų sveikata – turbūt niekingiausias dalykas, kurį mačiau savo gyvenime“, – sako Madrido gyventoja Luisa.
Tačiau kitiems Madrido gyventojams daugiau rūpesčių kelia griežtinamos taisyklės, dėl kurių gali būti uždaryti net miesto parkai.
„Man tai kelia nerimą, nes gyvenu vienas, o parkas – galimybė išeiti pasižmonėti. Jeigu jis bus uždarytas, tai mane paveiks itin neigiamai“, – pasakoja Madrido gyventojas Baldomero Munoz.
Ispanijoje iš viso užfiksuota jau beveik 770 000 koronaviruso atvejų. Tai didžiausias skaičius Europoje. Visgi ekspertai įspėja, kad susirgimams augant visoje Europoje, tokie draudimai kaip Ispanijoje gali būti įvesti ir kitose Europos šalyse.