„Tik spėjau pamatyti savo dukrą ir ją iš karto išnešė. Vis dar matau jos mažas akytes ir rankytes. Iš tikrųjų, apie ją galvoju dieną naktį, kaip atgauti dukrytę. Valstybė atėmė ir net neleido pabandyti būti tėčiu“, – pasakojo viltį prarandantis vyras.
Nors pora gimus dukrelei nebuvo susituokusi, vyras pripažino savo tėvystę ir mergytei davė savo pavardę. Pora turi nuosavą būstą, kuris pritaikytas auginti mažam vaikui, tačiau jo parsivežti čia nebuvo leista.
Kad atgautų dukrą vyras nutarė dėti visas pastangas – ėjo pas psichologą, su žmona pradėjo lankyti pozityvios tėvystės mokymus, kuriuos sėkmingai išlaikė.
„Įvyko posėdis, Vaiko teisės pasakė, kad reikės toliau eiti pas psichologus ir toliau lankyti tėvystės mokymus. Jie nepasakė, kas neįtiko“, – teigė Ovidijus.
Ši Ovidijų ir Indrę ištikusi bėda sukrėtė ir Lietuvos žmonių su negalia sąjungos prezidentę Rasą Kavaliauskaitę. Moteris pati yra sėkmingai išauginusi sūnų, o to padaryti jai nesutrukdė turima negalia.
„Šis atvejis dar kartą rodo, kad tikrai buvo pažeistos neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatos, nurodančios, kad vaikas jokiu būdu negali būti atskirtas nuo tėvų dėl savo neįgalumo, dėl vieno ar dėl dviejų tėvų neįgalumo. Todėl toks faktas yra mažų mažiausiai šokiruojantis ir parodantis, kad neįgaliųjų diskriminacija ir žmogaus teisių pažeidimų atvejai pas mus dar yra kasdienybė“, – situaciją įvertino R. Kavaliauskaitė.
Neseniai Ovidijaus ir Indrės namus pasiekė teismo sprendimas, kad jų dukrytė iš laikinos globos perduota nuolatinei. Su šiuo atveju dirbusi Kauno apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Neringa Martišienė teigė, kad buvo siekiama, jog vaikas augtų ne globėjų šeimoje, o pas Indrės arba Ovidijaus artimuosius.
„Tarnyba vienareikšmiškai pasisako už vaiko išsaugojimą biologinėje šeimoje ir tais atvejais kada reikalingas globos nustatymas, siekia kad vaikas būtų globojamas giminystės ryšiais ar emociniais ryšiais susijusių asmenų šeimose, kad galėtų palaikyti kuo glaudesnį ir artimesnį ryšį su savo biologiniais tėvais. Apgailestaujame, kad šiuo atveju neatsirado artimų asmenų, norinčių padėti šeimai pasirūpinti vaiku“, – teigė N. Martišienė.
Pirmagimį praradusios poros istoriją išklausiusi „TV Pagalbos“ vedėja Renata Šakalytė neslėpė nuostabos.
„Peršasi vienintelė mintis, kad už Indrę, ar ji gali būti mama ar ne, nusprendė atitinkamos tarnybos, bet ar tikrai fizinė negalia yra kliūtis būti gera mama. Ar tai yra nuosprendis moteriai susilaukusiai visiškai sveikos mergytės, turinčiai šalia sveiką vyrą, normalų vyrą... Juo labiau, kad yra darbuotojai, kurie turi galimybę padėti ir pagelbėti tokioms poroms, tokiai mamai“, – tarnybų abejingumu negalėjo atsistebėti pati du vaikus auginanti R. Šakalytė.
Laidos ištrauką žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „TV pagalba“ žiūrėkite kiekvieną darbo dieną 16:30 per TV3.
VISĄ LAIDOS ĮRAŠĄ RASITE: