Oro temperatūra 26 laipsniai, Baltijos – 21. Saulė, debesys ir karts nuo karto prapliumpantis lietus. Tokiomis sąlygomis Nidoje ilgąjį savaitgalį leidžia per dešimt tūkstančių poilsiautojų iš visos Lietuvos. Tik privatininkai dar turi laisvų kambarių. Viešbučiai perpildyti. Dėl koronaviruso Nidą vis dar aplenkiančius užsieniečius pakeitė lietuviai.
Viešbučio „Nidus“ direktorė Jurgita Vičienė sako: „Iš visos Lietuvos. Net ir iš Palangos atvyksta. Pakeisti aplinką, kodėl gi ne? Savaitgalį praleisti kitoje vietoje. Norint pailsėti reikia išvykti iš namų.“
Poilsiautojų Nidoje nuotaika pakili. Tik dažnas vis užsimena, kad mokant už nakvynę, paslaugas ar maistą, reikia užsimerkti – taip lengviau ištverti šio kurorto kainas.
„Kainos ne pačios pigiausios, sakykim taip. Bet nieko, kartais galima. Kur pajutom kainas? Praktiškai visur – maistas, ledai, apgyvendinimas – viskas brangu“, – sako poilsiautojas.
Tai, jog kainos nuo pernai ūgtelėjo, pastebi ir turizmo specialistai. Paprastus dienos pietus čia galima rasti ir už keturis eurus. Tiesa, kitose kavinėse tiek kainuoja tik porcija bulvyčių fri. Tačiau jei skrandis nori įmantresnių pietų už kiaulienos krūtininę ar sprandinę žmogui teks pakloti per keturioliką eurų. Steikas atsieina 12. Keturių naktų nakvynę apartamentuose galima rasti už 300, o viešbutyje ir už 800 eurų.
Nidos turizmo informacijos centro direktorė Edita Lubickaitė tvirtina: „Priklauso kokiam ekonominiam sektoriuje nori apsistoti. Taip pat priklauso kuriuo metu atvyksi. Jos visada yra aukštesnės pikto metu – nuo Joninių iki Žolinių. Na keliolika ar keliasdešimt eurų aukštesnės nei pernai išvedant vidurkį apgyvendinimo sektoriuje.“
Tačiau Nidoje poilsiautojai netaupo, pastebi kavinių savininkai. Vis tik ir dažniausiai ant žmonių stalų gula šaltibarščiai ar kepsniai.
Restorano „BO House“ personalo vadovė Živilė Cirtautaitė sako: „Čia mes bandom pabėgti nuo keptos duonos, šaltibarščių, karbonadų, bet nesiseka. Pamoderninom šituos patiekalus ir žmonės vis teik juos mėgsta. Jiems asocijuojasi su atostogom, atsipalaidavimu ir renkasi tokius dalykus.“
O štai policininkai pastebi, kad daugiau išlaidauti priversti poilsiautojai kur kas ramesni, konfliktų ir muštynių šiame kurorte daug mažiau. Pagrindiniai kurorto pareigūnai darbai apsiriboja ne vietoje automobilį pasistačiusių, ar kitą mašiną užblokavusių svečių drausminimu.
Neringos policijos komisariato atstovas Nerijus Stankus teigia: „Žmonės nori parkuotis automobilius, statytis, parkavimo vietos yra ribotos ir kyla tų klausimų. Kažkas, kažkur, kažką užstatė, kažkam pravažiuoti neleidžia, tai kreipiasi į policiją pagalbos, mes padedam tai išspręsti.“
Nidos centre vis dar vyksta gatvių remontai, tad kol kas trūksta ir stovėjimo aikštelių. Todėl ir ieško svečiai kur čia mašiną nemokamai gudriau pastačius. Mat rinkliava už stovėjimą čia atsieina pusantro euro už valandą.
Dar 30 eurų už lengvąjį automobilį reikia palikti prie patikros posto, kaip ekologinį mokestį. 13 eurų automobiliui kainuoja kelto bilietas. Tad nidiškiai labai ragina svečius rinktis viešąjį transportą – taip esą bus ir pigiau, ir kainuos mažiau nervų ieškant kur mašiną pasistatyti.