Buvusi prezidentė atviravo, kad jau vaikystėje pasireiškė noras ginti ir apginti silpnesnius.
„Iki tokio lygio, kad tekdavo net fiziškai, mandagiai kalbant, pakovoti, o pirmoje klasėje net ir kuolą gavau už elgesį, nes pamačiusi, kad berniukas už kasyčių tampo vieną pirmokę, aš ėjau ginti ir apgyniau truputį per stipriai, todėl jau pirmą dieną už elgesį gavau negerą pažymį. Vėliau to nebedariau, bet tik noriu parodyti, kad nuo vaikystės buvo tas noras ginti ir padėti, užstoti“, – laidos metu pasakojo D. Grybauskaitė.
Prezidentė neslėpė, kad jai augti teko laisvai. D. Grybauskaitės tėvai dėl įvairių priežasčių jai suteikė daug laisvių, o ji nepaleido jų vėjais.
„Tikrai gerai atsimenu savo vaikystę ir žinau, kas man padėjo įgyti drąsos ir tapti savarankiškai. Dėl įvairių priežasčių – ir dėl to, kad tėvai buvo užsiėmę, daug dirbo ir nelabai galėjo man skirti daug dėmesio, jie man davė pilną, absoliučią laisvę.
Absoliučią laisvę daryti sprendimus ir man tai buvo tokia atsakomybės našta, kad aš ją priėmiau ir žinojau, kad jų pavesti negaliu, nes aš atsakau už viską. Aš naudojausi ta laisve taip atsakingai, kad nei rūkiau, nei gėriau, nei zbitkus įvairius dariau“, – atviravo buvusi prezidentė.
D. Grybauskaitė atskleidė ir kas buvo sunkiausia einant prezidento pareigas. Kad ir kaip būtų keista, tai visiškai žemiškas dalykas.
„Pradžioje buvo sunku priprasti, kad yra apsauga ir tu niekur be jos negali išeiti, bet sunkiausia buvo tai, kad negalėjau vairuoti. Aš taip mėgau vairuoti! Aš pravažiavau ir Europą, ir Ameriką, o čia – negali vairuoti. Žinokite, kas ir buvo sunkiausia, tai išliko ryškiausiai“, – teigė D. Grybauskaitė.