• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje startavo ilgai laukta naujovė –  karantiną daliai gyventojų švelninantis galimybių pasas. Nors pradžioje apseita be techninių nesklandumų, su iššūkiais susitvarko ne visi. Dalis gyventojų ir verslininkų pasakoja, kad sistema per daug sudėtinga, nemoka arba neskuba ja naudotis.

Lietuvoje startavo ilgai laukta naujovė –  karantiną daliai gyventojų švelninantis galimybių pasas. Nors pradžioje apseita be techninių nesklandumų, su iššūkiais susitvarko ne visi. Dalis gyventojų ir verslininkų pasakoja, kad sistema per daug sudėtinga, nemoka arba neskuba ja naudotis.

REKLAMA

Tačiau Kaune krepšinio šventė. Sirgaliai būriuojasi prie arenos, kur vyks Kauno „Žalgirio“ ir Utenos „Juventus“ akistata. Pirmąją galimybių paso veikimo dieną šeimininkai kviečia 500-us paskiepytų nuo COVID-19, persirgusių ar koronaviruso testą atlikusių žmonių krepšinio rungtynes stebėti gyvai.

Galimybių pasą nuskenuoja arenos darbuotojai. Tam, kad žmogus nepasinaudotų kito asmens informacija, reikia pateikti ir tapatybės dokumentą.

REKLAMA
REKLAMA

Galimybių pasą galima gauti puslapyje gpasas.lt. Čia pasinaudojus savo elektroninės bankininkystės duomenimis prisijungiama prie sistemos, kuri Jums suteikia dokumentą, kurį galima tiesiog turėti telefone, arba atsisiuntus atsispausdinti popieriuje. Galimybių pasą reikia atnaujinti kartą per savaitę.

REKLAMA

Ši karantiną švelninanti sistema lygiai taip pat veikia ne tik arenose, bet ir kitose paslaugų vietose. Tik su pasu galima iki 10 valandos vakaro sėdėti baro, kavinės, restorano viduje.

Barų vadovas Saulius Galdikas teigia: „Viskas veikia. Net jeigu čia kelias dienas bus kažkokių techninių nesklandumų, tai nenusveria tos naudos, kurią tikimės pajusti per artimiausia savaitę.

Odeta Volungevičienė, restorano „Morganas“ bendrasavininkė, sako: „Rengiame planšetę, bandysime užtikrinti įėjimą prie durų ir kontroliuoti žmonių srautą, kad būtų su galimybių pasu.“

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, barų, kavinių, restoranų patalpose šiandien tuštoka. Gyventojai mėgaujasi geru oru dėl to valgo, geria lauke. O ir naujovę pradėjo naudoti ne visi verslininkai.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė skundžiasi: „Trūksta laiko. Turi raštiškus dokumentus, bet tu turi juos praktiškai prisitaikyti. Verslas turi apsispręsti, kuris formatas jo paslaugų bus priimtinesnis. SPA zonos svečiai bus leidžiami be galimybių paso, ar tik su galimybių pasu.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne visiems sekasi vienodai. Štai šalia vienos Klaipėdos kavinės užsipildžius vietoms prie lauko staliukų formuojasi eilės, tačiau įstaigos savininkas neskuba naudotis „galimybių pasu“ į vidų klientų neleidžia, aiškina, kad sistema per daug sudėtinga.

„Trūksta rekomendacijų detalesnio išaiškinimo. Mes turime geriau žinoti, kaip tinkamai tą padaryti“, – sako „Stasio kampas“ savininkas Nerijus Puidokas.

Kol vieniems per sudėtinga, kiti galimybių paso tiesiog atsisako. Viešai jį vadina neva diskriminuojančiu, neplanuoja juo naudotis, dėl to savo klientus aptarnauja tik lauke.

REKLAMA

Štai „Presto“ kavinės savininkė Laima Mikelėnienė sako: „Todėl, kad yra daug neaiškumų ir nenorime diskriminuoti žmonių. Bandėm skaičiuoti, bet šiuo metu kai yra tikrai tiek daug nežinomybių, pasirinkom tokį variantą.“ 

Sostinėje šalia Lukiškių aikštėje dėl „galimybių paso“ specialiai atidarytame mobiliame COVID-19 patikros punkte, kornaviruso testo atėję atlikti žmonės, sistemoje problemos nemato.

„Neįtikėtinai greitai truko lygiai pusę valandos nuo registracijos iki prasitestavimo, labai patogu“, – teigia testuotis atėjęs gyventojas.

REKLAMA

Punkto administratoriai tikėjosi, kad šiandien žmonės aktyviau registruosis „galimybių paso“ testams.

„Šiandien nėra tokio didelio aktyvumo, kokio mes tikėjomės. Jeigu matysime, kad poreikis žmonių norinčių atlikti antigenų testus žymiai didesnis, reaguosim į tą poreikį. Ir tikrai tas sąlygas sudarysime“, – sako „Vilnius sveikiau“ vadovė Guoda Ropaitė-Beigė.

 Pirmąją galimybių paso veikimo dieną techninių nesklandumų pavyko išvengti. Daugiau nei 150 tūkstančių žmonių sėkmingai atsisiuntė dokumentą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Registrų centro paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė pasakoja: „Žmonės, kurie neturi artimųjų, Vyresnio mažiaus žmonės, kurie neturi įrangos, interneto, galėtų apsilankyti Registrų centro aptarnavimo padaliniuose, ir jie gaus pasą.“ 

Asmenims iki 16 metų galimybių paso nereikia. Dokumentą galima gauti praėjus 1 savaitei po antrosios „Pfizer“ ar „Moderna“ vakcinos dozės. 4 savaitėms po „Johnson & Johnson“ ar „AstraZeneca“ pirmosios dozės. Mobiliame punkte atliktas koronaviruso testas galioja 24-ias valandas. Galimybių pasas ne tik labiau atlaisvina pramogas ir paslaugas, bet ir leidžia būriuotis, susitikti, švęsti daugiau žmonių iš skirtingų šeimos ūkių.

Lietuvoje šiandien visuotinai pradedami skiepyti vyresni nei 35-erių metų gyventojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų