Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ kandidatas į Vilniaus merus Artūras Zuokas, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Vilniaus skyriaus pirmininkas Lukas Savickas ir Lietuvos socialdemokratų galima kandidatė į Vilniaus merus Rasa Budbergytė aiškino, kad viena iš R. Šimašiaus komandos klaidų miesto gyventojams atsiliepia jau dabar.
Pone Savickai, kaip galvojate, ar galite gerai pasirodyti rinkimuose?
L. Savickas: Manau, galime užtikrintai kalbėti, nes teko pačiam pirmą kartą dalyvauti savo miesto rinkimuose – praėjusiuose rinkimuose Vilniaus miesto savivaldybėje. Didžiąja dalimi tai buvo nepartinė komanda, kuri dalyvavo kartu su mūsų kandidatu į Vilniaus miesto merus Virginijumi Sinkevičiumi.
Tada pirmą kartą Valstiečių ir žaliųjų sąjungai pavyko patekti į Vilniaus miesto tarybą ir manau, kad tada padėjome labai stiprius pagrindus su ta komanda, su kurios didžiąja dalimi tęsiami darbai Vilniaus miesto skyriuje tam, kad taptume aktyvia dalimi Vilniaus miesto problemų sprendime.
Labai svarbu yra kalbėti apie gebėjimą įgyvendinti savo pažadus. Manau, kad vilniečiai tikrai pastebėjo, jog per pastarąjį laikotarpį buvo labai daug gražių idėjų, bet labai nesisekė su įgyvendinimu.
Čia kalbate apie Šimašių?
L. Savickas: Mes galime kalbėti ne tik apie Šimašių. Konservatoriai yra dalis koalicijos su labai svarbia atsakomybių sritimi, kad ir šiandienos klausimais – šilumos kainos. Šiandien mes kalbame, kad atsisakysime savo gražių, tvarių idėjų vien todėl, kad grįžinėsime prie mazuto problemų, tai yra dėl to, kad laiku buvo neišspręsti klausimai, reikalingi išspręsti šildymo struktūrą.
Mes vis dar turime didžiulę priklausomybę nuo dujų. Praėjęs sezonas parodė, kad Vilniaus šildymo kainos yra vienos didžiausių, jei ne didžiausios visoje Lietuvoje, ir ateinantis sezonas tampa iššūkiu. Iššūkiu vien dėl to, kad nebuvo susitvarkyta su klausimais.
A. Zuokas: Jei galima, aš pratęsiu. Aš norėčiau pagirti Luką už iniciatyvą, nes būtent jų inciatyva Seime artimiausiu metu bus svarstoma dėl komisijos sukūrimo, kuri turės įvertinti, kas iš tikrųjų kaltas ir kodėl Vilniaus miestas iki šiol didžiąja dalimi šildosi dujomis.
Aš labai norėčiau, kad ta komisija iškviestų liudyti mane ir kitus tuo metu veikusius asmenis. Tada labai aiškiai pamatysime, kad 2010 metais patys konservatoriai miesto taryboje teikė sprendimą, pagal kurį jau 2012 metais Vilniaus mieste 70 ir daugiau proc. būtų naudojama biokuro, bet taryboje patys ir nepritarė. Kiek aiškinomės toliau, tokia buvo vyriausybės pozicija.
Ponia Budbergyte, sutinkate, kad dabartiniai Vilniaus valdžiai pristigo ūkiškumo?
R. Budbergytė: Jei kalbame apie šilumos kainų atvejį, tai, jei yra taip, kaip Artūras dabar paaiškino, tai aš neabejoju, kad Seime iniciatyva sukurti parlamentinio tyrimo komisiją reikiamo palaikymo nesulauks.
<...> Dabartinei miesto valdžiai trūksta ūkiškumo. Tai yra labai paprastas reikalas, o šiandien aš skaitau, kad žmonės skundžiasi, jog jų daugiabutyje gyvena benamis, kuris teršia aplinką šlapindamasis ir panašiai. Tie daugiabučio gyventojai neranda pagalbos savivaldybėje ar iš policijos, kad sutvarkytų tokią problemą.
Tai yra bardakas! Jei policija aiškina, kad negali pritaikyti kažkokios atsakomybės, tai aš galiu suprasti, bet jei tai iš tiesų yra benamiai žmonės, kuriais turi pasirūpinti savivaldybė per savo vykdomas socialines paramos funkcijas ir surasti jiems vietą nakvynės namuose, bet reiškia, kad jiems yra tas pats daugiabučiuose gyvenantys žmonės.
Visą pokalbį išgirskite laidoje, esančioje straipsnio pradžioje.