• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vis daugiau žmonių skundžiasi ilgėjančiomis eilėmis prie odontologų kabinetų poliklinikose. Kai kuriems tautiečiams sugedus dantims tenka laukti tris, o kartais ir šešis mėnesius. Medikų teisių gynėjai atkerta – kitaip nebus: kol poliklinikos nemokės didesnių algų ir negerins darbo sąlygų, jauni specialistai ir toliau dirbs privačiame sektoriuje ar net užsienio šalyse.

Vis daugiau žmonių skundžiasi ilgėjančiomis eilėmis prie odontologų kabinetų poliklinikose. Kai kuriems tautiečiams sugedus dantims tenka laukti tris, o kartais ir šešis mėnesius. Medikų teisių gynėjai atkerta – kitaip nebus: kol poliklinikos nemokės didesnių algų ir negerins darbo sąlygų, jauni specialistai ir toliau dirbs privačiame sektoriuje ar net užsienio šalyse.

REKLAMA

Tiesa, Sveikatos apsaugos ministerija, o ir kai kurios poliklinikos sako, esą ne specialistų trūkumas ilgina eiles, žmonėms tenka palaukti ilgiau, nes vienam odontologui labai dažnai tenka gydyti net keturių tūkstančių pacientų dantis. 

Prie odontologo kabineto savo eilės kantriai laukia vilnietė Inga. Moteris neslepia – pakliūti pas dantų gydytoją nebuvo lengva.

REKLAMA
REKLAMA

„Visada būna du, trys mėnesiai. Kai reikia labai ilgai laukti, einu į privatų sektorių, nes būna, kad negali laukti dantys tiek laiko“, – pasakoja pacientė Inga.

REKLAMA

Pasak Ingos, skubiai pacientai poliklinikose medikų priimami tik tuo atveju, jeigu kankina ūmus danties skausmas. Kitaip tenka laukti net ne vieną mėnesį. 

Moteriai paantrina ir Šiaulių Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro vadovai, specialistų dažnai ieškantys kone su žiburiu. Prieš metus situaciją pagerino specialistai iš Ukrainos. O medikų trūksta, kaip priduria vadovybė.

„Vienam odontologui tenka tikrai nemaži gydymo krūviai. Gydymo įstaigoje virš 20 000 pacientų, tai padalinus skaičiai nemaži“, – tvirtina odontologijos skyriaus vadovas Kęstutis Devėnas.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos medikų sąjūdžio pirmininkė sako, kad labiausiai specialistų trūksta valstybiniame sektoriuje. Ir nesistebi, mat valdiškas įstaigas jaunimas aplenkia dėl kelių priežasčių.

„Algos labai nepatrauklios, todėl labai sunku prisikviesti norinčius dirbti. Be to, valstybiniame sektoriuje ne visos procedūros yra daromos tokios, kokios daromos privačiame. Ir tie gydytojai, kurie nori labiau save išreikšti, jie, aišku, siekia dirbti privačiai“, – teigia Lietuvos medikų sąjūdžio pirmininkė Auristida Gerliakienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepritraukia į atokesnius nuo miesto padalinius

Todėl, kaip sako pirmininkė, poliklinikose ir susidaro gerokai ilgesnės eilės. Vilniaus rajono centrinės poliklinikos vadovybė sako odontologų mieste netrūksta, labiau teko pasukti galvą, kaip pritraukti dantų gydytojus į atokiau nuo miesto esančias ambulatorijas.

„Finansuojame transporto išlaidas vykstantiems į kaimiškas vietoves. Finansuojame skatinamąsias programas. Apmokame už vaikų profilaktinius patikrinimus, silantavimo programas“, – sako Vilniaus rajono centrinės poliklinikos laikinoji vadovė Daiva Kubaitienė.

REKLAMA

Poliklinika turi šešiolika savo padalinių, tad vis dar laukia ir gydytojų padėjėjų, ir kitų specialistų.

„Šiandien dienai ieškome burnos higienisčių, kadangi nuo liepos 1 dienos pagal SAM ministro įsakymą burnos higienistų maksimalus aptarnavimas sumažėjo“, – pasakoja Vilniaus rajono centrinės poliklinikos laikinoji vadovė Daiva Kubaitienė.

Įstaigos turi mokėti pačios pritraukti specialistus

Sveikatos apsaugos ministerija didelės bėdos nemato. Esą iš šešiasdešimties savivaldybių odontologų trūksta 20-tyje. Ir sako, jeigu kažkur specialistų ir trūksta, įstaigos turėtų mokėti pačios jų pritraukti.

REKLAMA

„Jie gali įvairiomis priemonėmis pasinaudoti: ir studijų kainos apmokėjimu, ir vienkartinių išmokų mokėjimu, lygiai taip pat transporto apmokėjimu, finansavimu“, – teigia ministerijos atstovė Diana Smaliukaitė.

Siūlo ministerija ir kitą idėją – jeigu odontologų ar kitų trūksta rajonuose, gydymo įstaigos turi prašyti specialistų, kilusių iš tų rajonų, sugrįžti namo. Tiesa, ministerijos atstovė sako, kad trūksta ne tik odontologų. Šiuo metu šalyje labai trūksta šeimos gydytojų, slaugytojų.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Privati medicina tai ne medicina . Tai yra verslas. O kokia verslo užduotis? Uždirbti kuo daugiau pinigu.
Vienas musu jaunas medikas pasakojo kaip dirbo sanatorijoje . Ir turėdavo siūlyti procedūras reikia ju ar nereikia zmogui. Nuo to kiek parduodavo proceduru priklauso ir mediku atlyginimai. Jis sake kad nebegaliu dirbti pardavėju ir išėjo dirbti i ligonine.
JAV kiekvienais metais atliekama simtai tūkstančiu nereikalingu apendicito operaciju . Viskas dėl didelio pelno. Tai issigimimas o ne medicina .
zinojom ,jau sedi :D
nėra stebuklo su tuo dantų remontu ir privačiose firmose, visi nori sutaise ar įstate viena dantį būti milijonieriai nes dirbti tingi, taigi kainos kosminės, o darbo kokybė kaip mūsų tvartelinių valdžios su piš.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų