Oksfordo universiteto mokslininkai skelbia tyrimo rezultatus apie mišrią, arba „mix-and-match“, skiepijimo nuo koronaviruso schemą. Tad jei iki šiol manėte, kad jus labiausiai nuo viruso apsaugo pakartotinis skiepijimasis to paties gamintojo vakcina, klystate. Ištyrus 1070 paskiepytų savanorių, paaiškėjo, kad didžiausia apsauga susidaro kai po pirmojo „AstraZeneca“ arba „Pfizer“ skiepo žmogus po devynių savaičių paskiepijamas „Modernos“ vakcina.
„Manau, šio tyrimo rezultatai yra labai įdomūs ir naudingi žemų ir vidutinių pajamų šalims, kur vis dar vyksta skiepijimas pirmosiomis dvejomis dozėmis“, – teigia tyrimo vadovas Matthew Snape'as.
Paskelbti moksliniai duomenys rodo, kad vakcinų maišymas ne tik nekelia rizikos, bet ir yra naudingas, nes sukuria atsparesnį, ilgiau trunkantį imuninį atsaką. Tad vakcinų kokteilis su „Modernos“ vakcina geriau apsaugo nuo koronaviruso nei du „AstraZeneca“ ar du „Pfizer“ skiepai.
„Nebūtina griežtai skiepytis dviem tos pačios vakcinos dozėmis. Naudojant skirtingas vakcinas, galima pagreitinti skiepijimo procesą. Manau, tai viena svarbiausių šio tyrimo išvadų“, – sako M. Snape.
Mišrios skiepijimo schemos taikomos Prancūzijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Nyderlanduose, Danijoje ir kitose Europos šalyse. Tiesa, Lietuvoje skiepijantis pirmuosius du kartus iki šiol leidžiama maišyti tik „Pfizer“ ir „AstraZeneca“ vakcinas, o dar visai neseniai trečiam skiepui nebuvo galima rinktis ir „Moderna" vakcinos.