Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su finansų ministre Gintare Skaiste ir Druskininkų meru Ričardu Malinausku.
Primename, kad Lietuva migrantų krize valdyti ėmėsi naujos taktikos – leido pasieniečiams apgręžti migrantus atgal į Baltarusiją ir nukreipti juos į legalius sienos perėjimo punktus arba diplomatines atstovybes, kur jie galėtų pateikti savo prieglobsčio prašymus. Jeigu migrantai nepaisytų pasieniečių nurodymų, Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymas leidžia pasieniečiams saugant sieną panaudoti psichinę ir fizinę prievartą.
Ką tai reiškia, kokios tai priemonės ir kada jos naudojamos? Kas nutinka, jeigu migrantų grupė vis tiek veržiasi į Lietuvos teritoriją?
Operacijų vadovės, vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės sprendimas nubrėžia, kad migrantams nevykdant Lietuvos pareigūnų reikalavimų, pasieniečiai gali panaudoti atgrasančius veiksmus ir psichinę prievartą.
Policijos įstatyme psichinė prievarta yra apibrėžiama kaip įspėjimas apie ketinimą naudoti fizinę prievartą, šaunamąjį ginklą arba sprogmenis. Psichinei prievartai prilyginamas specialiosios priemonės ar šaunamojo ginklo parengimas prireikus naudoti.
Plačiau apie tai skaitykite čia.
LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.