Birštone įsikūręs „Esė“ viešbutis ilgajam vėlinių savaitgaliui jau pasiruošęs. Spalio 31-oji – viena darbo diena įsiterpusi tarp laisvadienių, tad neretas ketina pasiimti laisvą dieną ir net 5 dienas galės ilsėtis. Dalis žmonių tokį išeiginių langą planuoja išnaudoti atostogoms, lankys kurortinius miestus ir mėgausis masažais.
„Aplink lapkričio pirmą, keletas vietų yra laisvų. Jeigu kalbant apie galą savaitės, tai dar yra vietų šiek tiek. Visiškai visiems svarbiausia, kad būtų baseinas ir pirtys, bet pasibaigus vasarai pastebime, kad žmonės labai ieško ir SPA procedūrų“, – teigia viešbučio „Esė“ savininkė Rūta Zalagė.
Žmonių trūkumų nesiskundžia ir „Versmės“ sanatorija.
„Mūsų sanatorija per šitą ilgąjį šventinį savaitgalį yra pilnai užpildyta. Lietuviai mėgsta važiuoti ir „pasisveikatinti", ir tai yra labai gerai prieš žiemą“, – tvirtina sanatorijos „Versmė“ vadovė Rasa Noreikienė.
Lietuvos kurortiniuose miestuose graibstomos visos likusios laisvos vietos. Nors ekonominė situacija Lietuvoje toli gražu ne pati geriausia, prekių ir paslaugų infliacija pasiekė savo piką, gyventojai pinigines atveria plačiai.
Vienintelis skirtumas, kurį akcentuoja dalis kurortinių miestų verslininkų, esą žmonės paslaugas užsisako šiek tiek vėliau nei įprastai, ne keli mėnesiai iki atostogų, bet kelios savaitės iki laisvadienių.
„Jau prieš porą savaičių nemažai įstaigų jau ir išsipardavę buvo pilnai ir užsipildę. Yra viena kita vieta, bet užsipildė, labai didelis suaktyvėjimas. Sutampa tos išeiginės dar ir su vaikų atostogomis. Parai, jeigu kalbam apie sveikatinimo paslaugas, kur įeitų ir sveikatinimo procedūros ir pilnas maitinimas: nuo 60 iki 120, 150 eurų parai. Suaugusiam žmogui“, – sako „Eglės sanatorijos“ vadovas Artūras Salda.
„Dabar atvyksta rečiau, bet ilgesniam laikotarpiui. Ta pirminė funkcija, kaip kurorto, kad atvyktų svečiai prevenciniais sveikatos tikslais, jis yra išgirstas“, – tikina Birštono turizmo informacijos centro vadovė Rūta Kapačinskaitė.
Gyventojai ilgąjį Vėlinių savaitgalį planuoja įvairias išvykas:
„Ar per ilgąjį Vėlinių savaitgalį kažką planuojat? – Planuojam atostogauti. Važiuosim į Telšius, vyks varžybos, važiuosim sportuoti.“
„5 dienos, na, nežinau, į gamtą važiuosim, jeigu oras bus.“
„Dabar iš atostogų grįžau, tai reikės į darbus, bet, ačiū, už pastebėjimą, tikrai kažką su vyru suplanuosim. Su šeima galima ilgiau pabūti pasimėgauti ir tuo poilsiu užtarnautu.“
„Nuo 31 prasideda mokinių atostogos, vaikai laisvi, kad su jais pabūtų tėveliai labai naudinga, nes vaikui labai reikia tėvų, pokalbių su tėvais.“
Kas planuoja pasitaškyti Lietuvos kurortų baseinuose, o kas ruošiasi kelionėms į užsienį.
„Vėlinių savaitgalis yra vienas populiariausių, per visus metus ir gali prilygti turbūt ir naujametinėms išvykoms į užsienį ir Lietuvą. Susidomėjimas Vėlinių savaitgaliu prasidėjo dar liepos mėnesį. Daugeliui krypčių ilgajam savaitgaliui jau vietų nebėra“, – teigia „Makaliaus“ vadovas Rimvydas Širvinskas.
„Lietuviai labai plačiai keliauja, pradedant tiesioginiais užsakomaisiais reisais į Turkiją, Egiptą, Kanarų salas, Lėktuvai yra pilni tuo metu“, – sako turizmo rūmų prezidentė Žydrė Gavelienė.
Milžiniškas susidomėjimas ilguoju Vėlinių savaitgaliu kelia ir kainas. Už keliones tautiečiams negaila ir sumokėti 20–30 procentų daugiau nei kitomis savaitėmis.
„Toms atostogoms yra skiriama apie 700–800 eurų asmeniui, jeigu tolėliau šiek tiek, tai pusantro, du tūkstančiai eurų“, – sako R. Širvinskas.
Pasak kelionių organizatorių, brangių dujų, elektros sukelta krizė gyventojams nė motais. Nors bankų duomenys rodo, kad gyventojai perka mažiau prabangių prekių, krenta vartojimas, atostogos Lietuvos gyventojams šventas dalykas.
„Paklausa kelionių yra labai didelė“, – tikina Ž. Gavelienė.
„Yra netgi pakilimas ir didesnis susidomėjimas nei iki tol“, – tvirtina R. Širvinskas.
Kelionių organizatoriai pastebi, kad Lietuviai ne tik užpildė beveik visas laisvas vietas ilgąjį Vėlinių savaitgalį, bet jau perka keliones metų pabaigos šventėms, Kalėdoms, Naujiesiems metams, planuoja atostogas ir 2023-iųjų vasarai.