• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Statybinių medžiagų kainų šuolis neaplenkė ir kapinių verslo. Antkapių gamintojai per vasarą nespėja rikiuoti darbų. Užsakymus spartina ir po karantino kapus skubantys sutvarkyti klientai, ir brangstančios paslaugos.

Statybinių medžiagų kainų šuolis neaplenkė ir kapinių verslo. Antkapių gamintojai per vasarą nespėja rikiuoti darbų. Užsakymus spartina ir po karantino kapus skubantys sutvarkyti klientai, ir brangstančios paslaugos.

REKLAMA

Pasak paminklų kūrėjų, sutvarkyti amžinojo poilsio vietą kainuoja 10 procentų brangiau.

Panevėžiečių Butkevičių šeima miesto kapinėse iš pagrindų pertvarko šeimos kapavietę. Amžinojo poilsio vietoje sutuoktiniai keičia kapo pamatus, ardo ir senąjį paminklą.

„Buvo lietas iš betono, dabar bus iš akmens. Bus du akmenukai, padidės truputį, nes yra daug žmonių prilaidota. Ir prirašyt ireikės nemažai“, – sako panevėžietis Dainius Butkevičius.

Panevėžiečiai paskaičiavo, kad, tvarkydami kapą patys, į talką pasikvietę tik kaimyną, sutaupys apie 500 eurų.

„Biudžetas iki 2 tūkst. eurų. Neišlaidausim. Daug, o ką daryti? Kai paklausai, kiti ir 2–4 tūkst. moka“, – sako jis. 

REKLAMA
REKLAMA

Butkevičiai tvarkyti kapavietę planavo jau kurį laiką, tam taupė ir pinigus, bet po karantino kylančios kainos privertė nebeatidėlioti planų.

REKLAMA

„Žinau, kad brangsta statybinės visos medžiagos dėl akmens, sakė, kad kainos gali kilti“, – teigia vyras.

Kad brangsta kapaviečių dengimas, paminklų gamyba ir kitos kapavietėms tvarkyti reikalingos medžiagos, tikina ir antkapių gamintojai. Kapų verslo paslaugos kol kas brango maždaug 10 proc., bet tai esą tik pradžia.

„Truputį brangsta, kad ir betonuojant dedam metalinę armatūrą, kad gerai surištų pamatus, o metalas irgi brango. Tai kažką pabranginom“, – kalba akmens gamintojų atstovė Justina Dambrauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Atslūgus pandemijos bangai ir nutraukus karantiną, žmonės puolė per vasarą tvarkyti kapus. Darbininkai jau dabar nespėja vykdyti užsakymų, o norint rasti laisvą vietą, tektų palaukti iki rudens.

„Žmonės vienaip ar kitaip kapus tvarko, šventas reikalas. Dabar daugiau. Vieni žmonės vėl bijo karantino, kad tos bangos neateitų, ir stengiasi kuo greičiau, daugiau pasidaryti“, – teigia įmonės darbuotojas Valdas Muzikevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antrina jam ir J. Dambrauskienė: „Žmonės kartais klausia, kodėl taip ilgai. Eilės galbūt susidarė, gal žmonės pasitaupė, pastebėjom tendenciją, kad iš Vilniaus, Kauno ar net užsienio nori sutvarkyti kapus. Ir per žiemą ta tendencija, kad daugiau numirė.“

Smėlį, gėlynus ir net skaldelę vis dažniau kapuose keičia kapaviečių dengimas akmens plokšte. Užsakovai vis rečiau nori matyti ir paminkluose iškaltus mirusiųjų portretus. Nelieka vardų, nyksta net mirusiųjų gimimo ir mirimo datos.

REKLAMA

„Jei reikia paminkliuko, viskas susideda, tai nelabai užtenka 1000 eurų, žiūrint, ko žmogus nori. Ar net iki 4 tūkst. kartais siekia. Brangiausias ir buvo apie 4000 tūkst. Tada gaminom ir raides metalines, ir paminklą, darėm šonus“, – priduria J. Dambrauskienė. 

Ant naujo paminklo iškalti raidę ar skaičių kainuoja 2 eurus, ant jau pastatyto paminklo kainuos perpus brangiau. Kuo šiuolaikiškiau tvarkyti kapavietes žmones verčia ne mada, o poreikis kuo mažiau prižiūrėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų