O Charkivo regione kitas ukrainietis skuba gelbėti egzotinių gyvūnų, kurie vieni liko po to, kai rusų bombos pražudė zoologijos sodo prižiūrėtojus.
Aleksėjus lipa per bombordavimų metu sudaužytą langą – važiuodamas pro šalį vyriškis pastebėjo katiną ir nusprendė jį išgelbėti. Kartu su juo į gyvūnų gelbėjimo misiją nuvyko ir TV3 Žinių bendradarbis Ukrainoje Denisas Dudinskis. Jo filmuoti vaizdai namo viduje atskleidžia baisią paliktų keturkojų realybę – gyvūnai priversti gyventi tarp savo išmatų ir šlapimo. Taip katės gyveno 41-ą dieną.
„Šiuo adresu neturėjau iškvietimo, bet atėjau čia ir pamačiau, kad šeimininkai dar negrįžo po bombardavimo. Namas sušaudytas ir neliestas. Įlipau į vidų ieškodamas vieno katino, o radau keturis. Visus išgelbėjau, pamaitinau ir vakare jie keliaus į prieglaudą. Savo kontaktus palikau name“, – sako savanoris Aleksėjus Surovtsev.
Iki karo Aleksėjus buvo sportininkas, aktorius ir šokėjas. O dabar šią veiklą iškeitė į gyvūnų gelbėtojo rolę. Aleksėjus gyvūnus Kyjivo regione gelbėja nuo karo pradžios – kartu su pagalbininkais jam pavyko pasirūpinti jau 200-ais paliktų ir apleistų augintinių, kurių akyse – akivaizdus liūdesys.
Norui išgelbėti bejėgius gyvūnus Aleksėjui netrukdo nei užrakintos durys, nei tvoros. Tiesa, paliktų gyvūnų pilna ne tik subombarduotuose namuose, bet ir Ukrainos gatvėse. Jiems kritiškai trūksta maisto. Tačiau ne visada Aleksėjui tenka pačiam ieškoti, kuriuos gyvūnus išgelbėti, – apie apleistus keturkojus jam praneša žmonės. Jis demonstruoja, kiek gyvūnų reikia padėti – atrodo, kad sąrašas tiesiog be pabaigos.
„Dabar sulaukiame daug prašymų tiesiog juos pamaitinti. Nes gyvūnai kažkur gatvėje, kieme, laiptinėje“, – kalba Aleksėjus.
Kaip gelbėja gyvūnus, Aleksėjus skelbia ir savo „Instagram“ paskyroje. Viename vaizdo įraše iš Irpinės matyti, su kokia meile ukrainietis gelbėja gyvūnus, kurie be savo šeimininkų turėjo ištverti bombardavimų keliamą siaubą. Ukrainietis teigia, kad nuo vaikystės myli gyvūnus – o pradėti jų gelbėjimo operacijas paskatino paprasčiausias skelbimas.
„Atsitiktinai pamačiau skelbimą, kad yra rankinėje užsegtas katinas, bagažinėje paliktas per evakuaciją. Ir jis ten 4 dienas sėdi. Čia visai netoli. Tada nubėgau, radau tą mašiną, radau tą rankinę, radau tą katiną. Perdaviau jį šeimininkei, viską nufilmavau, išplatinau internete su žodžiais: „Nepalikite savo gyvūnų! Taip negalima!“, – pasakoja Aleksėjus.
O nuo to viskas ir prasidėjo – Aleksėjus sulaukia kone 600 prašymų padėti gyvūnams. Jis neslepia pasipiktinimo žmonėmis, kurie savo gyvūnų bėgdami nepasiima kartu – esą taip šeimininkai juos palieka tiesiog numirti.
„Juk jie visiškai nuo mūsų priklauso. Visiškai. Jie negali nieko. Jūs juos paliekate butuose ir nusprendžiate, ar jie toliau gyvens, ar ne. Tas maistas, kurio pripylėte, bus paskutinis jo gyvenime. Deja, rasdavau nugaišusių gyvūnų, labai sunku tai matyti“, – sako Aleksėjus.
Kaip galima palikti gyvūnus nesupranta ir vienas Irpinės gyventojas – jo kalytė Jeva: „Aš, pavyzdžiui, savo šuns niekada nepaliksiu. Net jei privers išvažiuoti – tik su savo šunimi. Su savo Jeva. Nes tai mano šuo ir aš už jį atsakau.“
Zoologijos sodas Charkive ir tapyrų šeima. Tapyrus, kurie be priežiūros liko, kai nuo rusų bombų žuvo zoologijos sodo prižiūrėtojai, skuba gelbėti vienas ukrainietis: „Šiandien mums pavyko išgelbėti tapyrus. Tai vienintelė tapyrų šeima Ukrainoje, kuri susilaukė jauniklių.“
Jaukiai tapyrų šeimynėlė įsitaisiusi jo autobusiuko gale – ji keliauja į Poltavą. Kaip ir kengūrų banda.