Vaikai – basi žaidžia šalia namų, pastatytų iš tiesiog gatvėse rastų medžiagų, tokių kaip šakos, senos paklodės ar tiesiog plastikas. Skurdas Argentinoje dėl koronaviruso pandemijos pernai išaugo daugiau nei 40 procentų. Žmonės gyvenantys Mansanareso regione neslepia nei ašarų, nei skausmo.
„Aš galiu surinkinėti spinteles. Baigiau studijas. Tačiau ateinu į gamyklą ir man jie sako „Mes jums paskambinsime“. Jie net nesvarsto manęs priimti įdarbą, nes esu per „sena“. Nebesu reikalinga“, – pasakoja vietinė bedarbė Aida Mariela Unayche.
Namų viduje – ne ką geriau nei išorėje – langai uždengti skaromis, juose vos keli reikalingiausi daiktai. Argentinos ekonomika nuo krizės jau kenčia daugelį metų. Koja kojon žengia ir infliacija, kuri sumažino žmonių santaupas ir pirkimo galią, o kartu – pakėlė kainas. Prieš pandemiją pagalbą maistu gavo 8 milijonai argentiniečių. Šiuo metu šios paramos reikia dviem milijonams daugiau.
„Susidūrę su koronavirusu, o ypač – antrąja banga, pirmiausia stengiamės stiprinti pagalbos maistu programas. Stebime šalies statybų, tekstilės, maisto pramonės sektorius. Matome, kad yra sunkumų ir stengiamės stiprinti socialinę politiką“, – teigia Socialinės apsaugos ministras Daniel Arroyi.
O tvarkytis su šiomis problemis reikia kuo skubiau. Mat gatvėse miega ir nušiurusiose palapinėse glaudžiasi ne tik suaugę žmonės, bet ir vaikai. Ant svetimo namo laukinės palangės jie susidėję ir tiesiog gatvėje rastus žaislus.
„Šie vaikai nežino, ką reiškia gauti naują žaislą. Jie yra vaikai, įpratę ką nors susirasti gatvėje, kas ir tampa jų žaislu. Net ir šunys tampa žaislais. Tai – viskas, ką jie turi. Mes auginame kartą, kuri privalo tenkintis tik tuo, ką turi. Tačiau situacija tik blogėja“, – pasakoja Aida Mariela Unayche.
Didelė dalis šalies socialinių subsidijų buvo dengiamos prispausdinus naujų pinigų, o tai dar labiau paskatino infliaciją ir sukėlė didžiulį skurdą. Centrinio banko skaičiavimais, šiais metais infliacija šalyje sieks 46 procentus.