• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo pirmadienio į mokyklas gali grįžti 5-11 klasių moksleiviai, tačiau į mokyklos suolą atsisėdo vos apie 2 procentus šalies mokinių. Didesnė dalis savivaldybių moksleivių į mokyklas trumpam laikui iki vasaros iš vis nebegrąžins, su tuo nesutinka ir didelė dalis tėvų. 

Nuo pirmadienio į mokyklas gali grįžti 5-11 klasių moksleiviai, tačiau į mokyklos suolą atsisėdo vos apie 2 procentus šalies mokinių. Didesnė dalis savivaldybių moksleivių į mokyklas trumpam laikui iki vasaros iš vis nebegrąžins, su tuo nesutinka ir didelė dalis tėvų. 

REKLAMA

Vieni mano, kad mėnuo nieko nepakeis, kiti bijo užkrato ar nenori testuoti savo vaikų, treti baiminasi, kad vienam vaikui susirgus teks izoliuotis visai klasei. Vaikų teisių apsaugos kontrolieriai sako, kad tose savivaldybėse, kuriose yra mažai susirgimų, laikyti uždarytas mokyklas yra vaikų teisių pažeidimas.

Šeštokė Auksė anglų kalbos užduotis vis dar atlieka ne mokyklos suole, o savo namuose. Nors šiandien į klases galėjo sugrįžti 5-11 klasių moksleiviai, bet Auksė šiemet į Marijampolės rajone esančią mokyklą nebegrįš. Šeštokė pasakoja, kad labai dėl to nusiminė „Vilčių tikrai buvo ir noro buvo, akys pavargę, kaip smėlio pripiltos, ekranai atsibodo, mokytojai laukia visi.“

„Labai tikėjausi, kad grįšim, bet nu kaip buvom negrįžom ir negrįšim jau šiais metais. Tikiuosi kitais visą laiką, visu metus ištisus eiti į mokyklą, nes jau atsibodo tie kompai, ekranai, jau pats kambarys atsibodo“, – sako šeštokė Emilija.

REKLAMA
REKLAMA

Auksei antrina ir jos klasiokė Emilija. Nors draugės ir labai norėjo eiti į mokyklą, bet Auksės mama sako, kad nori dar palaukti, kol epidemiologinė situacija stabilizuosis, o ir mokytis liko tik mėnesis.

REKLAMA

„Kiek beliko. Tai norėjom saugiai pabaigti namuose ir tada nuo rugsėjo startuoti“, – pasakoja Auksės mama Oksana.

Šiemet į mokyklą negrįš ne tik Auksė su Emilija, bet ir kiti Marijampolės mokyklose besimokantys vyresnių klasių vaikai.

„Nebūtume galėję užtikrinti visų saugumo reikalavimų, nes tikrai tie reikalavimai atskiri įėjimai, maišymas tarp klasių sudėtingas. Plius dar kai kurie tėvai nesutinka, kad jų vaikai būtų testuojami. O pas mus testuoti yra privaloma, tai mokytojams būtų sudėtinga mokyti pusę klasės gyvai, pusę klasės namuose“, – teigia Marijampolės meras Povilas Isoda.

REKLAMA
REKLAMA

Tuščia Panevėžio Paltaroko gimnazijos klasė, kurioje fizikos mokytoja visa dar dirba nuotoliniu būdu. Gimnazijoje klega tik pradinukai ir bandomąjį egzaminą laiko dvyliktokai. Gimnazijos direktorė Gražina Gailiūnienė sako, kad 5-11 klasių moksleiviai į klases grįžti negali, nes  šiuo metu prioritetas yra kol kas tik viena vakcina paskiepyti dvyliktokai.

„Neturi dviejų skiepų, tai mums reikia apsaugot juos, kad jie nesusirgtų iki egzaminų“, – kalbėjo Kazimiero Paltarako gimnazijos direktorė Gražina Gailiūnienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kauno Erudito licėjaus vyresnių klasių moksleiviai su mokytojais ir klasiokai susitinka prie tikros lentos, tikroje klasėje. Į mokyklą grįžę vaikai netveria džiaugsmu ir vadina tai švente.

„Aš buvau labai nekantraujantis grįžti į mokyklą, tai buvo labai didelis nudžiugimas po ilgo sėdėjimo namie. Atrodė kaip šventė, lyg į rugsėjo 1 grįžti“, – sako septintokas Matas.

REKLAMA

„Labai trūko, žodžiu, mokytojų, draugų, žodžiu, palaikymo. Susitikome su puse klasės ir jaučiasi ta atmosfera kitokia negu namuose“, – pasakoja septintokas Vėjas.

„Penktadienį išsiųsti kvietimai tėvams, kad šeštadienį turi su vaikais atvykti į mobilų punktą pasidaryti testą antigenų. Tai reik įsivaizduoti vėl ir šeimoms mobilizuotis ir savaitgalio planus keisti, kad vaikai pirmadienį galėtų eiti į mokyklą“, – teigia Erudito licėjaus direktorius Nerijus Pačėsa.

REKLAMA

Tačiau privačiame licėjuje besimokantys vaikai tik keli iš laimingųjų Kaune gyvenančių ir į mokyklą galinčių grįžti vyresniųjų klasių moksleivių. Kaune 5-11 klasių mokiniai į klases galės grįžti tik 3-jose privačiose pilotinėse mokyklose. Tokį sprendimą Kauno miesto savivaldybė priėmė dėl mieste augančių susirgimų skaičiaus ir dėl pradinukams atliekamų kaupinių  testų rezultatų.

„Žinant tai, kad tie mokinukai, kuriems buvo nustatyti teigiami kaupiniai jau išėjo į nuotolinį ugdymą ir tas skaičius nemažėja truputį kelia nerimą, dėl to, kad jeigu visi likusieji būtų sveiki skaičius turėtų arba mažėti arba stabilizuotis“, – kalbėjo Kauno savivaldybės atstovė Eglė Andriuškienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl savo atžalų besimokančių namuose ar tų, kurie eina į mokyklas ir turi testuotis, įvairiausių užklausų sulaukia ir Vaiko teisių apsaugos tarnyba. Tėvai prašo konsultacijų ar dėl to, kad vaikai turi būti mokomi namuose nėra pažeidžiamos jų teisės. Į Vaikų teisių apsaugos tarnybą kreipėsi nevyriausybinės organizacijos ir netgi mokslininkai prašydami nustatyti vaikų teisių pažeidimą dėl to, kad vaikai negali eiti į mokyklas.

REKLAMA

„Jeigu mes kalbėsim apie savivaldybes, kur labai mažai susirgimų arba praktiškai nėra, tai laikyti tas mokyklas uždarytas yra tikrai vaiko teisių pažeidimas. Kol buvo akivaizdus karantinas, tol akivaizdu ir apie mokyklų atidarymą nebuvo kalbos. Bet tada, kai mes jau pradedam diskutuoti, kai mokykla, na, tampa tokiu konkurentu barui arba tam tikromis pramogomis, jau tada iš tikrųjų iškyla klausimas, kas gi valstybei yra prioritetas?“ – sako teisininkė Edita Žiobienė.

REKLAMA

O ir Vilniuje vienintelė mokykla, kurios kieme gali dūkti vyresnių klasių moksleiviai, privati „Karalienės Mortos mokykla“. Kiek vėliau kontaktinį darbą planuoja atnaujinti dar apie 20 Vilniaus mokyklų iš beveik 120-ies.

„Jie yra labai labai labai išaugę. Matyti šiek tiek trumpokos mokyklinio švarko rankovės. Vaikai džiaugiasi viskuo. Ir turi labai daug bendravimo, kalbos“, – pasakoja „Karalienės Mortos mokyklos“ atstovė Rita Meilūnaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Grįžti į mokyklą šiemet negalės 26 Lietuvos savivaldybių 5-11 klasių mokiniai, tarp jų ir Klaipėdos ir Šiaulių savivaldybės. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pabrėžia, kad pasirinkus mišrų ugdymo būdą, pakaitomis derinant nuotolinį ir kontaktinį mokymąsi, nuotoliniu būdu gali vykti ne daugiau nei pusė pamokų.

Rekomenduojama ugdymą mokykloje ir namuose rotuoti kas savaitę, mažų mokyklų klasėms – kas dvi-tris dienas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų