Masinės riaušės drebina Albanijos sostinę Tiraną. Protestuotojai reikalauja vidaus reikalų ministro atsistatydinimo. Į ministeriją saugančius pareigūnus skrieja akmenys, o albanai vaikomi ašarinėmis dujomis.
Į gatves jie išėjo ir Tiranos centrą ėmė niokoti po to, kai dar užvakar naktį policijos pareigūnai nušovė 25-erių jaunuolį, kuris nepaisydamas komendanto valandos šlaistėsi gatvėmis ir ėmė priešintis policininkams. Jie manė, kad jaunas vyras turi ginklą ir paleido į jį šūvį, tačiau vėliau paaiškėjo, kad karantino taisyklių pažeidėjas buvo beginklis.
Sankt Peterburge pareigūnai rengia reidus baruose. Kadangi mieste sparčiai plinta koronavirusas, jie užsidaryti privalo 23 valandą, tačiau ne visi taisyklėms paklūsta. Už tai baudžiami ir barų savininkai, ir jų lankytojai.
Visgi didžiausi sergamumo rodikliai sostinėje Maskvoje. Ten per pastarąją parą virusas nustatytas daugiau nei 6700-ams gyventojų, o iš viso šalyje beveik 28 tūkstančiai naujų atvejų bei 562 mirtys.
Tuo metu Jungtinėje Karalystėje ir toliau skiepijami žmonės. Čia matote, kaip pirmąjį skiepą nuo koronaviruso gauna slaugos namuose Guildfordo miestelyje dirbančios senjorų slaugės.
„Jaučiuosi gerai. Esu labai laiminga, kad pasiskiepijau ir jaučiuosi privilegijuota, kad vakciną gavau viena pirmųjų. Tikiuosi, kad visi grįšime į normalų gyvenimą, o mūsų namų gyventojai bus saugūs“, – sako globos namų darbuotoja Angela Riga.
Visgi jau aiškėja, kad „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcina, kurią be Jungtinės Karalystės jau patvirtino ir Kanada, gali sukelti alerginę reakciją. Jungtinės Karalystės sveikatos institucijos paskelbė, kad žmonės, kuriems anksčiau yra pasireiškusi ūminė alergija, bent kol kas neturėtų skiepytis šia vakcina.
Toks įspėjimas paskelbtas po to, kai itin ūmi alerginė reakcija pasireiškė dviem medicinos darbuotojams. Alergija pasireiškė netrukus po to, kai jiems buvo suleista vakcinos. Juos ištiko vadinamoji anafilaktoidinė reakcija, kuomet išberia odą, ima trūkti oro, krenta kraujospūdis, tačiau tai nėra tas pats, kas anafilaksinis šokas, kuris gali būti mirtinas. Jungtinių Valstijų epidemiologas Anthony’is Fauci sako, kad pradėjus masinį vakcinavimą, šalutinių vakcinos poveikių gali atsirasti ir daugiau.
„Mes kalbame apie milijonus vakcinuojamų žmonių, tad galime aptikti ir tokių poveikių, kurių nematėme per klinikinius tyrimus, kai tyrėme tūkstančius“, – pasakoja JAV epidemiologas Anthony Fauci.
Be to, „Pfizer“ vakcina gali sukelti ir vieną jau žinomą šalutinį poveikį – laikiną ir nestiprų veido paralyžių, vadinamą Belo paralyžiumi. Tiesa, skelbiama, kad jis pasireiškė vos 4 iš 19 tūkstančių „Pfizer“ klinikiniuose tyrimuose dalyvavusių žmonių.