Didžiausia problema – kolegų pavydas dėl žurnalistų dėmesio, kurio sulaukdavo A. Širinskienė.
Tai, ką jūs vakar pasakėte, skamba neįtikėtinai, ar tai jums nepanašu į mobingą?
Situacija nenormali ne tik Seimui. Mano galva bet kokioje įstaigoje ar darbovietėje tokių dalykų neturėtų būti. Tos problemos, kurios buvo, jas buvo galima spręsti visiškai kitaip. Kolegas, kurie norėjo būti matomi, tikrai buvo galima lavinti, siųsti į kursus ir padėti išreikšti savo mintis, bet, deja, to nebuvo.
Buvo pasirinktas kitos bendravimo kelias, kuris baigėsi taip, kaip vakar jis ir pasibaigė.
Ar Ramūnas Karbauskis irgi padarė kažkokį žingsnį, kuris jums buvo nepriimtinas? Galbūt jis jums pavydėjo?
Iš Ramūno Karbauskio jokių pavydo žodžių negirdėjau. Manau, kad visi politikai, kurie yra politikoje, supranta, kad kiekvieno kolegos matomumas ar kiekvieno kolegos kalbėjimas viešai, naudą neša visai politinei partijai ar politiniam dariniui.
Tikriausiai, buvo dalis kolegų, kurie turėjo kitą suvokimą. Aš tik tikiuosi, kad mano išėjimas tiems kolegoms padės suprasti, kad situacija yra šiek tiek kita, ir dabar tikrai jie nesijaus ar užgožti, ar nustumti. Dabar jie turi visas galimybes atskleisti save.
Kas iš tiesų vyksta partijoje ir frakcijoje?
Aš manyčiau, kad partijos pirmininkas labai didele dalimi buvo situacijos ir kai kurių žmonių nepasitenkinimo įkaitu, nes visus tuos metus reikėjo rasti tam tikrą balansą tarp mano situacijos ir tarp kolegų elgesio ar pageidavimų, skundų, kurie galbūt ne visą laiką buvo adekvatūs.
Buvo galima priimti kitur tokių problemų vadybos sprendimų ir tiems žmonėms, kurie norėjo to didesnio viešumo, tą viešumą įgyti normaliomis priemonėmis.
Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.