• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos aukštųjų technologijų bendrovės „Teltonika“ produkcija nuo 2023 metų pradžios iki 2024 metų balandžio bent 18 kartų buvo vežama į Rusiją, remdamasis muitinių duomenų informacinė sistema „ImportGenius“ trečiadienį skelbia LRT Tyrimų skyrius. 

Lietuvos aukštųjų technologijų bendrovės „Teltonika“ produkcija nuo 2023 metų pradžios iki 2024 metų balandžio bent 18 kartų buvo vežama į Rusiją, remdamasis muitinių duomenų informacinė sistema „ImportGenius“ trečiadienį skelbia LRT Tyrimų skyrius. 

REKLAMA

Pasak LRT, tai vyko per vadinamąsias rizikos šalis. Duomenys rodo, kad nuo karo Ukrainoje pradžios išaugo „Teltonikos“ eksportas į Jungtinius Arabų Emyratus, Turkiją, Sakartvelą, Kazachstaną, Serbiją.

Tyrimo duomenimis, 2023-ųjų pabaigoje ir 2024-ųjų kovą dvi Turkijos įmonės, kurioms vėliau buvo pritaikytos JAV sankcijos, į Rusiją vežė „Teltonikos“ antenas bei laidus.

2023-ųjų rugsėjį iš Honkongo į Rusiją Kinijos bendrovė „Sinalex Limited“ įvežė GPS stebėjimo įrangos ir kitų prekių už daugiau kaip 70 tūkst. JAV dolerių, kurių gavėjas – įmonių grupė „Aurora Evernet“, valdanti elektroninės prekybos platformą „Ivan Glonassov“. Ji iki karo Ukrainoje skelbėsi esanti „Teltonikos“ partnerė.

REKLAMA
REKLAMA

„Teltonika“ tvirtina, kad vadinamosiose rizikos šalyse klientus tikrina „ypač atidžiai, kad būtų laikomasi sankcijų ir produkcija nebūtų perparduodama į sankcionuotas šalis“, o nurodyti prekių vežimai į Rusiją vyko be jos žinios. Be to, bendrovė tvirtinto neturinti jokių verslo ryšių nei su minėtomis Turkijos, nei su Kinijos įmonėmis.  

REKLAMA

Pristatyti „Teltonikos“ gaminius į Rusiją siūlo ir Kazachstane veikianti „Ruba Technology – lietuviškos įmonės partnerė. „Teltonika“ sako, kad šis partneris gali prekiauti tik Kazachstane, todėl kreipėsi į jį ragindama pataisyti informaciją.

Metų pradžioje viešoje erdvėje pasirodžius svarstymų, jog „Teltonikos“ produkcija per trečiąsias šalis galbūt pasiekia Rusiją, kuri prekes gali naudoti kare prieš Ukrainą, „Teltonikos“ savininkas Arvydas Paukštys tokius kaltinimus atmetė ir sakė, kad visus ryšius su Rusija jis nutraukė dar 2022 metais.

Anot jo, „Teltonikos“ produkcijos eksportas į Kazachstaną, per kur sankcionuotos prekės teoriškai galėtų keliauti į Rusiją, pernai sumažėjo apie 30 proc., be to, ten, kaip ir kitur, imamasi prevencinių priemonių, kad produkcija nebūtų perparduodama į sankcionuotas valstybes. 

tv3.lt

Šmeižto kampanija tęsiasi..
Šmeižto kampanija tęsiasi..
Pagalvokime, ar putinas norėtų, kad Lietuvoje atsirastų galinga puslaidininkių pramonė, kuri duotų didžiules pajamas bei stiprų impulsą vystytis ir kitoms šiuolaikinėms pramonės šakoms ? Tai kieno interesus atstovauja januška, šimonytė, pavilionis, masiulis, kurie visais būdais stabdo šį projektą pasitelkdami net šmeižtą ?
Na kaip visuomet verslas pakėlė buvusią valdžią ant klausimo kodėl trukdo įgyvendinti projektą, tai iškart pasipylė sąmokslo teorijos apie Rusiją... Kiekvienas nors kiek suprantantis verslo logika žino, kad neįmanomą sukontroliuoti kur Tavo prekės keliaus kai jos bus parduotos kitai įmonei kitoje šalyje ir sakyti niu niu neparduok kitur tik čia yra tik piršto pamojavimas realiai neturintis jokios teisinės ir juridinės galios. Todėl ta Rusija ir gyva ir prekių jai netrūksta nes per aplinkines šalis prekės yra vežamos ir taip bus toliau nes aplink Rusiją skurdžios šalys joms iki vienos vietos tas karas su Ukraina jie žiūri kaip užsidirbti... Deja tokia realybė kažkam karas ir skausmas o kažkam verslas ir pinigai...
Paukštys yra prorusiškas brūdas kaip ir Karbauskis bei Matijošaitis. Teltonika gaminami GPS tracking moduliai iki pat šiol Urodinoje montuojami į "furas" ir geležinkelio vagonus - šaldytuvus. Beje, jų negalima vadinti "GPS tracker", nes išorinės imtuvai kaip ir antenos suderinamos tiek su GLONASS, tiek ir kinų BeiDou. Na, o tai, kad atseit tie tracker'iai yra programuojami ir gali būti blokuojamas jų veikimas Urodinoje yra absoliutus melas. Į tuos tracker'ius yra dedamos mobilaus ryįio SIM kortelės, ir per mobilaus ryšio tinklus yra siunčiama informacija apie vilkiko, krovinio ar konteinerio-šaldytuvo stovį, koordinates bei parametrus. Yra dvipusis ryšys, kurio pagalba galima įrengimus valdyti ir keisti nustatymus. SIM korteles ten galima dėti, nors ir Nigerijos. Nėra jokių blokavimų ar pririšimų prie tinklo. GPS, GLONASS ir BeiDou naudojami tik imtuvuose. Tai, kad "duomenys eina per Teltonika" serverius yra totalus melas. Teltonika platina "software", kurią suinstaliavus į PC ir prie jo prijungus GSM/GPRS/LTE modemą sukuriamas dispečerinis pultas, kuris veikia absoliučiai autonomiškai ir neturi jokių sąsajų su Teltonika. Neabejoju, kad jei ukrainiečiams perdavus šitą inforformaciją, jie, vos ne kiekviename Shached'e rastų Teltonika pagamintos įrangos. Paukštys yra brūdas, o ne mažesnis brūdas yra Nausėda, kuris už atlygį prodeguoja jo verslą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų