Iki trijų megavatų (MW) galios vėjo elektrinėms numatyta išdalinti 19 mln. eurų, o iki 500 MW saulės jėgainėms – 67 mln. eurų. Paraiškas galės teikti ne tik bendrijos, bet ir kitos įmonės. Tačiau, pasak L. Sveklaitės, bendrijų saulės jėgainėms bus teikiama pirmenybė.
„Čia bus teikiamas prioritetas prieš likusius dalyvius“, – Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos posėdyje sakė ministerijos atstovė
Pasak L. Sveklaitės, dar vienu kvietimu bendrijoms ketinama išdalinti 40 mln. eurų įsirengti iki 5 MW saulės elektrines. Į šią paramą galės pretenduoti tik tos bendrijos, kurios elektrą neatlygintinai tieks mažiausias pajamas gaunantiems gyventojams, o parama turėtų siekti 45 proc. projekto kainos.
Taip pat svarstoma galimybė tokioms bendrijoms teikti lengvatines paskolas. Jų tvarka paaiškės gruodį.
Dar 6,4 mln. eurų paramos bendrijos galės gauti individualiems kaupimo įrenginiams.
Energiją iš atsinaujinančių išteklių gaminti bendrija yra nepelno siekianti organizacija, kurios nariais gali tapti ir fiziniai asmenys, ir mažos ar vidutinės įmonės, savivaldybė ar jos įstaigos, taip pat smulkios įmonės. Daugiau kaip pusė jos narių gyventojų turi gyventi apskrityje, kur veikia bendrija. Bendrijos elektrą savo nariams gali tiekti ir nemokamai arba už simbolinę kainą.
Tokios bendrijos statusą suteikia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).