• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kvepalai, padedantys suvilioti norimą žmogų, neskamba itin realistiškai. Vis dėlto dalis žmonių tikina, kad feromoniniai kvepalai tikrai veikia – jų dėka žmonės esą gauna daugiau dėmesio, tampa patrauklesni aplinkiniams.

Kvepalai, padedantys suvilioti norimą žmogų, neskamba itin realistiškai. Vis dėlto dalis žmonių tikina, kad feromoniniai kvepalai tikrai veikia – jų dėka žmonės esą gauna daugiau dėmesio, tampa patrauklesni aplinkiniams.

REKLAMA

Prekeivių aiškinimu, natūralius feromonus skleidžia patys žmonės, o cheminiai feromonų kvepalai tą poveikį tik sustiprina. Ši medžiaga esą veikia žmonių sąmonę, atkreipia priešingos lyties dėmesį, o afrodiziakas didina seksualinį potraukį. 

Pašnekovės nurodė, kad šio tipo kvepalai yra populiarūs jau seniai, apie juos pasiteirauja kas penktas klientas.

Yra tokių, kurie teigia, kad poveikį tikrai jaučia ir yra juo patenkinti. Todėl kvepalus perka reguliariai, nors jų kaina vos už 30 ml gali siekti ir 130 eurų.

Kaip iš tiesų veikia feromoniniai kvepalai?

Parduotuvių tinklo „Aistra“ konsultantės Erikos aiškinimu, feromonai uoslės pagalba veikia žmogaus sąmonę ir smegenis.

REKLAMA
REKLAMA

Ji nurodė, kad feromoninių kvepalų sudėtis būna įvairi, bet visų jų paskirtis yra atkreipti kito žmogaus dėmesį, kad pasikvėpinęs žmogus yra seksualus, patrauklus.

REKLAMA

„Pačią feromono medžiagą gamina kiekvieno žmogaus organizmas. Kuo žmogus vyresnis, tuo feromono pagaminama mažiau. Pavyzdžiui, paaugliai turi jo labai daug, o su amžiumi jo mažėja.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad dėvime drabužius ir dėl to natūralus feromonas sklinda ne taip stipriai. Tam ir yra sukurti cheminiai feromonai, norint sustiprinti natūralius“, – pasakojo tinklo atstovė.

Jos teigimu, pats feromonas turi specifinį, nors dažnai nestiprų kvapą, tad daugeliui jis gali pasirodyti ne visai malonus. Dėl šios priežasties gamintojai dažnai į juos įdeda kvepalų, kad žmogui būtų malonesnis kvapas.

REKLAMA
REKLAMA

„Bet, jei žmogus turi savo mėgstamus kvepalus, galima papildomai nepakvepintus feromoninius kvepalus naudoti su savo kvepalais“, – papildė pašnekovė.

Parduotuvės „Fantazijos.lt“ konsultantė Gintarė Sutkevičiūtė pridūrė, kad feromoniniai kvepalai sustiprina mūsų natūralius feromonus, kadangi kvepalų sudėtyje galima atrasti laboratorijose sukurtų feromonų atitikmenų.

Taip pat dažnai naudojami ir viliojantys aromatai, tokie kaip rožė, pačiulis, muskusas.

Anot G. Sutkevičiūtės, vyrams skirti feromonai sukurti būtent taip, kad viliotų ir trauktų moters dėmesį, o moteriški feromonai sukurti siekiant patraukti vyriškos lyties dėmesį. Todėl skiriasi kvepalų kvapai, aromatai ir koncentracijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Erika pridūrė, kad feromoniniai kvepalai vyrams ir moterims skiriasi savo sudėtimi, nes natūralūs abiejų lyčių feromonai skiriasi.

Feromonai ir afrodiziakai – kuo jie skiriasi?

Prie feromoninių kvepalų neretai galima pastebėti ir afrodiziako medžiagą. Parduotuvių tinklo „Aistra“ atstovė pažymėjo, kad feromonai ir afrodiziakai nėra tas pats.

Jos aiškinimu, afrodiziakai yra augalinės ir gyvūninės kilmės medžiagos, skatinančios lytinį potraukį, aktyvumą bei potenciją. O feromonai yra cheminiai junginiai, kuriuos natūraliai išskiria žmogaus arba gyvūno kūnas.

REKLAMA

„Iš esmės afrodiziakas – tai kvapioji nata, nuo seno laikoma afrodiziaku. Austrė, vanilė, šafranas, sandalas ir pan. iš tikrųjų netraukia priešingos lyties. Tai daugiau tikėjimo reikalas.

O feromonai atkartoja natūralius kūno hormonus. Pavyzdžiui, kopulino, moteriško hormono, per ovuliaciją moteris skleidžia daugiau. Ir jis traukia vyrus. Feromoninių kvepalų gamintojai iš esmės atkartoja moterišką natūralų hormoną“, – pasakojo Erika.

REKLAMA

Pasak jos, kvepalų gamintojai eksperimentuoja su įvairiais feromonais, taip sukurdami jų formulę, kuri, remiantis vartotojų ir mokslinių tyrimų duomenimis, turi suteikti vienokį ar kitokį poveikį.

Pašnekovė neslėpė, kad feromonų poveikis yra išbandytas įvairiais moksliniais tyrimais ir bandymais. Yra mokslinių bandymų, kuriuose jų poveikis patvirtinamas, kai kur – paneigiamas. Taip pat iš dalies patvirtinamas ar paneigiamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Afrodiziakas yra lengvesnis, jį galima naudoti gausiau, o feromono daug naudoti nereikėtų, nes tai yra stipri medžiaga, atkartojanti mūsų natūralius hormonus“, – pabrėžė parduotuvių tinklo „Aistra“ konsultantė.

Populiariausi kvapai ir kas daugiausia perka

Parduotuvės „Fantazijos.lt“ atstovė atskleidė, kad fizinėse parduotuvėse susidomėjimas feromoniniais kvepalais yra gan nemažas. Jos teigimu, klientai dažnai ateina pauostyti ir jais pasidomėti: „Iš 10 klientų bent 2 klientai pasidomi feromoniniais kvepalais.“

REKLAMA

G. Sutkevičiūtė įvardijo, kad kvepalų pardavimai pagal lytį yra panašūs, visgi vyriškų yra nuperkama daugiau. Ji išskyrė, kad dažniausiai klientai renkasi labiau koncentruotus, intensyvesnius, sudėtyje afrodiziakų turinčius kvepalus.

Moterys, anot pašnekovės, dažniau renkasi gaivius ir saldžius kvapus, o vyrai – intensyvesnius kvapus. Taip pat dažnai pasirinkimą lemia ir metų laikas. 

REKLAMA

Parduotuvių tinklo „Aistra“ konsultantės teigimu, feromoniniai kvepalai populiarūs jau seniai: „Žmonės juk visada ieško išskirtinumo, nori atkreipti į save dėmesį, suvilioti.

Jei prieš 10–15 metų mums reikėdavo klientams pasakoti apie feromoninius kvapus, tai dabar jau daugelis juos žino.“

Erika nurodė, kad, vienos didžiausių Lietuvoje kvapų gaminimo įmonių ,,Aromika“ duomenimis, feromoniniai kvapai tampa vis populiaresni, vyrai ir moterys perka maždaug vienodai. Tokia pati tendencija pastebima ir parduotuvėse „Aistra“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi kvepalai – labai individualus dalykas, klientai mėgsta įvairius kvapus. Dažniau truputį sunkesnius, saldesnius“, – papildė pašnekovė.

Vidutiniškai išleidžia 50 eurų

„Fantazijos.lt“ atstovė įvardijo, kad šių kvepalų kainos yra labai įvairios ir gali svyruoti nuo 10 iki 100 eurų.

„Kaina priklauso nuo to, ar kvepalai bus parfumuoti, taip pat nuo to, kokia juose yra feromonų koncentracija“, – teigė G. Sutkevičiūtė.

REKLAMA

Ji atskleidė, kad feromoniniams kvepalams vidutiniškai išleidžiama apie 50 eurų.

Parduotuvių „Aistra“ konsultantė paantrino, kad šių kvepalų kaina priklauso nuo sudėties: kuo didesnė feromono koncentracija, tuo kvepalai yra brangesni.

„Paprastai kvepalų kaina svyruoja nuo 30 iki maždaug 100 eurų. Pastebime tendenciją, kad vyresni klientai perka brangesnius kvepalus, jaunesni – pigesnius“, – pridūrė Erika.

REKLAMA

Kai kuriose parduotuvėse feromoniniai kvepalai įkainojami 130 eurų už 30 ml.

Didėjantis populiarumas ir klientų atsiliepimai

G. Sutkevičiūtės teigimu, feromoninių kvepalų paklausa padidėjo. Anot jos, manoma, kad tam įtakos galėjo turėti vis didesnis žmonių susidomėjimas ne tik feromonais, bet ir erotinėmis prekėmis bei jų siūlomais produktais, tarp kurių yra ir feromoniniai kvepalai.

„Fantazijos.lt“ konsultantė nurodė, kad tokio tipo kvepalai perkami dažniausiai norint suvilioti priešingos lyties atstovą, patraukti jo dėmesį, sustiprinti žavesį.

REKLAMA
REKLAMA

„Daugumai šie kvepalai veikia ir neretai klientai sugrįžta šių kvepalų. Tad galima daryti išvadą, kad jie išties pasiteisina.

Jų poveikis padeda ne tik sustiprinti natūraliai esančius mūsų feromonus, tačiau ir suteikia pasitikėjimo savimi, kas yra itin svarbu norint suvilioti arba pritraukti dėmesį“, – komentavo pašnekovė.

„Aistra“ atstovė taip pat pastebi, kad feromoninių kvepalų paklausa nuolat auga, bėgant metams didėja ir pasiūla.

Erikos teigimu, žmonės, kurie save myli, kurie nori būti pastebimi, šiuos kvepalus perka sau ir progų neieško. Perka dėl geros savijautos, dėl pasitikėjimo savimi.

Ji pastebi, kad juos dažnai perka poros abiem partneriams, taip pat jie perkami ir dovanų.

„Išgirstame įvairių istorijų. Moteris, grįžusi pirkti dar vieno kvepalų buteliuko, pasakojo, kad jaučia, jog gauna daugiau vyrų dėmesio. Ypač jaunai atrodanti mergina, vadovaujanti vyrų kolektyvui, pasakojo, kad, pradėjus naudoti feromoninius kvepalus, vyrukai tapo sukalbamesni, „minkštesni“.

Aišku, reikia turėti omenyje, kad feromoninių kvepalų poveikiui didelę įtaką daro ir žmogaus tikėjimas, kad jie veikia. Juk, kai labiau pasitikime savimi, esame patrauklesni ir kitiems“, – įžvalgomis dalinosi pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų