Gimusių 1980–1989 m., 28–37 metų amžiau savybės
Gimusieji devintajame dešimtmetyje, t. y. įžengę arba greitai įžengsiantys į ketvirtąją dešimtį, yra produktyviausiame savo karjeros etape, gauna patrauklių darbo pasiūlymų ir siekia rimtų asmeninių tikslų, įskaitant išsikraustymą iš tėvų, nuosavo būsto įsigijimą ir šeimos kūrimą. Jie jau turi darbo patirties, kai kas galbūt spėjo pakeisti kelias darbovietes ir mato savo karjerą kaip tebesitęsiančias reikšmingo asmeninio ir profesinio pasitenkinimo paieškas, didelį dėmesį skiriant pastangoms suderinti darbą ir asmeninį gyvenimą Daugelis jau dirbo žemutinės, vidurinės ir aukštesniosios grandies vadovo pareigose ir siekia tapti naujais, šiuolaikiškais vadovais bei įtaką darančiais asmenimis. Daugelis iš jų vykdo projektus, leisiančius mums tobulėti ateityje. Į ketvirtąją dešimtį įžengę Y kartos atstovai taip pat artėja prie amžiaus, kuomet pradeda intensyviai mąstyti apie gyvenimo prasmę ir tikrąsias gyvenimo vertybes. Jei geriau žino savo savybes ir silpnąsias puses bei skiria daugiau dėmesio asmeniniam tobulėjimui ir profesiniam augimui. Daugelio pečius slegia būsto paskolos ir kiti finansiniai įsipareigojimai stengiantis patenkinti šeimos ir nuosavo būsto poreikius, todėl jie yra priversti kruopščiai planuoti išlaidas. Šiuo gyvenimo laikotarpiu pakankamų pajamų klausimas yra vienas svarbiausių.
Atlyginimas nėra vienintelis motyvuojantis veiksnys, bet, atsižvelgiant į jų gyvenimo aplinkybes, neretai yra svarbiausias keičiant darbą.
Gimusių 1990–2000 m., 18–27 metų amžiaus savybės
Antroji Y kartos pusė – gimusieji dešimtajame dešimtmetyje ir pačioje XXI a. pradžioje, kurie dar mokosi mokykloje, stoja į universitetus ar pradeda dirbti. Didžioji dalis šių Y kartos atstovų Vidurio ir Rytų Europoje gyvena su tėvais ir įvairius įsipareigojimus, tokius kaip tėvystė (motinystė) ir nekilnojamojo turto pirkimas, atideda ateičiai. Santykiai ir draugai yra labai svarbūs, tiek kaip pasaulėžiūros formavimo, tiek kaip laisvalaikio praleidimo būdas. Kita vertus, tėvai išsaugo gana didelę įtaką, nes jų vaikai tebėra finansiškai priklausomi ir neretai tebegauna finansinę paramą iš tėvų. Dėl tėvų paramos Y kartos atstovai kartais yra labiau linkę dirbti juos dominančioje srityje, mažiau kreipdami dėmesį į atlyginimą.
Šiuos jaunus Y kartos atstovus gerokai labiau domina naujos idėjos ir greitai besivystantys startuoliai. Darbo patirtis užsienyje yra dar vienas patrauklus variantas, nes jie neturi didelių įsipareigojimų, neleidžiančių išvykti. Šie Y kartos žmonės gauna pirmuosius atlyginimus ir didžiąją dalį sunkiai uždirbtų pinigų išleidžia seniai planuotiems pirkiniams įsigyti. Jie tiesiogine prasme įgyvendina bent dalį savo vartotojiškų svajonių. Linksmybės, hobiai, mados ir kelionės yra pagrindinės sritys, kurioms leidžiami pinigai. Iš esmės jie tebeieško savęs, mėgstamų pomėgių ir savirealizacijos profesinėje srityje. Gana nemažai šios grupės žmonių dirba su studijomis nesusijusį darbą.
Šie jauni Y kartos atstovai yra labai patrauklūs įmonėms, nes juos galima lengvai pritaikyti darbo aplinkos poreikiams ir apmokyti tiesiog darbo vietoje. Įmonės susiduria su dideliu iššūkiu išlaikyti tokius darbuotojus, nes šios kartos atstovai yra linkę dažnai keisti darbą. Darbdaviai taip pat pastebi, kad Y kartos žmonės yra labai pasitikintys savimi ir išsilavinę, aktyviai ieško informacijos apie atlyginimus, priedus ir socialines garantijas internete. Be to, tai karta daug ką priimanti už gryną pinigą.