Europos Komisijos Lietuvos vertinime nagrinėjama mūsų šalies makroekonominė padėtis, pateikiamos rekomendacijos, kurių viena svarbiausių - stiprinti makroekonominį stabilumą, įgyvendinant ribojančią fiskalinę politiką, kartu apdairiai numatant išlaidų prioritetus.
Vertinime taip pat minima, kad Lietuva jau yra priėmusi krizės įveikimo planą, kuriame numatytos fiskalinės priemonės, padėsiančios suvaldyti makroekonominius disbalansus ir mažinti valdžios sektoriaus deficitą. Teigiama, kad Lietuva turėtų laikytis plane numatytų viešojo sektoriaus finansų gerinimo planų, kurie atitiktų Stabilumo ir augimo pakto reikalavimus bei Lisabonos strategijos siekius.
Viešojo sektoriaus išlaidų mažinimo, efektyvaus mokesčių mokėtojų lėšų panaudojimo priemonės jau įgyvendinamos priėmus 2009 m. valstybės ir savivaldybių biudžetų įstatymą bei įgyvendinant mokesčių reformą.
Praėjusią savaitę Vyriausybė pritarė Lietuvos konvergencijos 2008 metų programai - dokumentui, nubrėžiančiam vidutinio laikotarpio finansų politikos gaires, tarp kurių dar kartą pažymimas Lietuvos siekis prisijungti prie euro zonos.
Raporte EK taip pat rekomenduoja užtikrinti, kad struktūrinių reformų įgyvendinimas mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) ir inovacijų srityje ir toliau būtų prioritetas.
Siekiant didinti šalies įmonių produktyvumą, konkurencingumą ir energetinį efektyvumą, mūsų šalyje nuo šių metų įsigaliojo pelno mokesčio lengvata, leidžianti iki 50 proc. sumažinti apmokestinamąjį pelną įmonėms, investuojančioms į esminį technologinį atsinaujinimą. Investicijoms į MTEP mokesčio lengvata taikoma nuo 2008-ųjų mokestinio laikotarpio.