Vokietijoje leidžiamas laikraštis "Die Zeit" ragina trumpam pamiršti sukčius ar švaistūnus Europoje, pamiršti blogas žinias ir pasveikinti Lietuvą, sunkmečiu mėginančią išlikti garbinga.
Dar neseniai Europos Komisija baiminosi, kad Lietuvos deficitas tris kartus viršys Mastrichto kriterijus, rašoma straipsnyje. Tai buvo praėjusį rudenį. Iš karto po to lietuviai tyliai susiveržė diržus. Susiveržė taip smarkiai, kad Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius šiomis dienomis neslėpė džiaugsmo. "Ko galima reikalauti iš gyventojų, ES šiaurėje ir pietuose galvojama labai skirtingai... Kai Latvijai reikėjo Tarptautinio valiutos fondo pagalbos, mums tai buvo tikras stimulas apsieiti be pagalbos", - sakė jis žurnalistams. Anot Premjero, lietuviai turėtų likti kuklūs.
Būti kukliais lietuviams lygiai prieš 20 metų siūlė Michailas Gorbačiovas. Kremliaus vadovas buvo atvykęs į tada sovietinę respubliką, kad perkalbėtų ją likti SSRS. Tačiau lietuviai, taikiau nei tautos pietuose, išklausė prašymus ir pykčio proveržius ir padarė savaip, rašo Kristijanas Šmitas Hojeris (Christian Schmidt-Haeuer).
Straipsnyje teigiamai vertinamas Lietuvos elgesys po to, kai praėjusį rudenį pasigirdo kalbos apie šalia Vilniaus veikusį JAV Centrinės žvalgybos valdybos kalėjimą. Rumunija, iš kurios taip pat buvo pareikalauta pasiaiškinti dėl tokio kalėjimo egzistavimo, atsakė, kad jo nebuvo. Lenkija iki šiol nėra davusi atsakymo, nors jau 19 mėnesių vykdo slaptą tyrimą.
Tuo tarpu Lietuva, kurią JAV žiniasklaida praėjusį rugpjūtį pastatė prie gėdos stulpo, lapkritį pradėjo tyrimą ir jau gruodį pateikė jo rezultatus, pabrėžia žurnalistas. Postų neteko saugumo vadas ir jo pirmtakas, tapęs ambasadoriumi Gruzijoje, taip pat užsienio reikalų ministras, sumenkinęs skandalą.
Dauguma lietuvių savo laisvės garantą mato Vašingtone, teigiama straipsnyje. Todėl tik dar didesnės pagarbos nusipelno A. Kubiliaus žodžiai: "JAV yra vienas svarbiausių mūsų partnerių. Tačiau tai nepateisina iš esmės sovietinių metodų naudojimo".