Ekonomikos instituto ZEW sudaromas indeksas lapkritį šoktelėjo 22,5 punkto iki minus 36,7 punkto.
Tai jau antras prieaugis iš eilės po kelis mėnesius trukusio neigiamų nuotaikų stiprėjimo.
„Factset“ apklausti analitikai prognozavo silpnesnį pasitikėjimo sustiprėjimą ir prognozavo, kad lapkričio mėnesio rodiklis sieks minus 51 punktą.
Prieaugis „greičiausiai visų pirma yra susijęs su viltimi, kad infliacijos lygis netrukus sumažės“, – sakė ZEW prezidentas Achimas Wambachas.
„Visgi Vokietijos ekonomikos ekonominės perspektyvos vis dar yra aiškiai neigiamos“, – pridūrė jis.
Tyrimą atliekantis ZEW klausia ekspertų, ką jie mano apie šalies ekonomikos perspektyvas ateinantiems šešiems mėnesiams.
Neigiamas indeksas reiškia, kad dauguma ekspertų yra nusiteikę pesimistiškai.
Apklausoje respondentų taip pat klausiama, kaip jie vertina dabartinę Vokietijos ekonominę situaciją.
Šiuo atžvilgiu investuotojai taip pat buvo nusiteikę optimistiškiau – rodiklis pakilo 7,7 punkto iki minus 64,5 punkto.
Beveik du trečdaliai respondentų taip pat teigė manantys, kad Vokietijos infliacijos lygis per ateinančius šešis mėnesius sumažės.
Kylančios energijos kainos lėmė, kad Vokietijoje metų infliacija spalį pasiekė rekordinį 10,4 proc. lygį, tačiau tikimasi, kad kainos sumažės, kai įsigalios vyriausybės paskelbtos pagalbos priemonės.
Vokietijos vyriausybė pranešė apie 200 mlrd. eurų (208 mlrd. JAV dolerių) paketą, skirtą apsaugoti įmones ir piliečius nuo itin aukštų energijos kainų.
Į planą įtrauktas vienkartinis mokėjimas šildymo sąskaitoms padengti gruodžio mėnesį bei elektros ir dujų kainų ribojimas nuo 2023 metų.
Vyriausybė taip pat suskubo užpildyti dujų saugyklas artėjant žiemai, kurios dabar yra užpildytos beveik 100 procentų.
Ekonomistas Christophas Swonke' iš „DZ Bank“ sakė, kad nors investuotojai turėjo pagrindo pasidžiaugti „geromis naujienomis“, investuotojų nuotaikos išliko prislėgtos.
Kiek viltingesnės lapkričio nuotaikos „dar nepraneša apie posūkį, nes neapibrėžtumas ir ekonominiai priešpriešiniai vėjai dėl didelės infliacijos išlieka stiprūs“, pažymėjo Ch. Swonke.
Manoma, kad kitais metais Vokietijos ekonomika pateks į recesiją ir susitrauks 0,4 procento.