Euro zonos finansų ministrai ketvirtadienį Briuselyje įvykusiame susitikime pritarė pasiūlymui Graikijai skirti paskutinę paskolų dalį.
Tačiau Vokietija atsisakė patvirtinti susitarimą.
Tokį sprendimą Berlynas priėmė po to, kai Graikijos premjeras Alexis Tsipras birželio pabaigoje pareiškė, kad šią vasarą planuotas pardavimo mokesčio padidinimas nuo migracijos krizės nukentėjusiose penkiose Egėjo jūros salose bus atidėtas.
Apie mokesčio padidinimo šiose salose atidėjimą A. Tsipras paskelbė po to, kai su Vokietijos kanclere Angela Merkel buvo pasiekti susitarimai dėl migracijos politikos.
Kitaip negu kitos Europos šalys, Graikija ir Ispanija sutiko priimti atgal migrantus, kurie jų teritorijoje užsiregistravo pabėgėlių identifikavimo sistemoje EURODAC ir bandė įvažiuoti į kitas Europos šalis.
Šis susitarimas yra labai svarbus Vokietijos kanclerei, nes jai padėjo išvengti politinės krizės Vokietijoje.
Įplaukos, kurios nebus gautos dėl mokesčio padidinimo atidėjimo, sudaro tik 28 mln. eurų, tačiau Vokietija tvirtina, kad Atėnai turi sugebėti padengti šią sumą, pavyzdžiui, sumažindamos išlaidas gynybai, rašo JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“.
„Visi mes žinome, kad ši suma nedidelė“, – pareiškė Europos stabilumo mechanizmo (ESM) fondo vadovas Klausas Reglingas.
Anot jo, Graikijos vyriausybė pažadėjo mokestį padidinti vėliau šiais metais.
„Tai svarbus žingsnis, kuris, tikiuosi, ir Vokietijai leis pritarti eilinei išmokai“, – pridūrė K. Reglingas.
Pagalbos Graikijai programa baigia galioti rugpjūčio 21 dieną ir ta diena taps simboline Europos skolų krizės, dėl kurios buvo kilusi grėsmė euro išlikimui, pabaiga, rašo „The Wall Street Journal“.