„Sodros“ duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra 255 juridiniai asmenys, kurie turi daugiau kaip 500 darbuotojų. Iš viso tokiose įmonėse, įstaigose ir organizacijose dirba daugiau kaip 307 tūkst. gyventojų.
Kokios įmonės pateks į sąrašą
Tarp tokių įmonių – visi didžiausi prekybos tinklai, universitetinės, regioninės, miestų ligoninės ir poliklinikos, daugelis universitetų ir kitų aukštųjų mokyklų, Vilniaus ir Kauno miestų savivaldybių administracijos, Seimo kanceliarija, Užsienio reikalų ministerija.
Į šį sąrašą taip pat patenka laikinojo įdarbinimo, valymo, apsaugos paslaugų bendrovės, Vyskupų konferencija, kai kurie greitojo maisto restoranai, nemažai transporto ir logistikos įmonių, medžio apdirbimo ar baldų gamyklų, kitų pramonės ir gamybos, telekomunikacijų bendrovių, paslaugų centrų.
Suprantama, medicinos ar švietimo įstaigų, kaip ir kitų prioritetinių organizacijų darbuotojai, jau turėjo progą būti paskiepyti. Tad dabar planuojama daugiau skiepyti verslo įmonių darbuotojų.
Didžiausių darbdavių darbuotojai būtų skiepijami tai atvejais, kai liktų nepanaudotų vakcinų paskiepijus prioritetines gyventojų grupes ir tuos darbuotojus, kurie atlieka gyvybiškai svarbias valstybei funkcijas.
Tarp tokių numatytos šešios: valstybės gynyba, valstybės ir savivaldybių institucijų veikla, ekonomikos ir civilinės infrastruktūros funkcionavimas (finansų, energetikos ir transporto sistemų veikla), gyventojų būtinųjų poreikių tenkinimas (sveikatos priežiūros užtikrinimas, gyventojų aprūpinimas maisto produktais ir geriamuoju vandeniu), vidaus saugumas, tarptautinė veikla.
Pasitikrinkite, ar čia skelbiamame sąraše nėra jūsų įmonės (ją galima rasti pavadinimo fragmentą įvedus langelyje search).
Kurios vakcinos ir kur reikės kreiptis
Kaip jau skelbta, kadangi šiuo metu prioritetinėse grupėse, kurios yra susijusios su amžiumi, ligomis, dalis žmonių delsia skiepytis ir laukia „Moderna“ ar „Pfizer“ vakcinų, kurių yra ne visuose skiepijimo centruose, nutarta spartinti vakcinaciją.
„Šią savaitę įjungsime paralelinį greitį – išnaudojant „AstraZeneca“ likučius pradėsime vakcinuoti ir didelius kolektyvus, dideles grupes, kurie irgi yra prioritetinėse grupėse, tik kiek žemiau“, – žurnalistams antradienį sakė A. Dulkys.
Kaip portalui tv3.lt nurodė ministro patarėja Aistė Šuksta, sąrašus norinčiųjų skiepytis galės sudarinėti įmonės, organizacijos, turinčios daugiau nei 500 darbuotojų.
„Nesvarbu, kiek žmonių norės vakcinuotis, svarbiausia, kad dirbančiųjų būtų daugiau nei 500. Toliau su tuo sąrašu reikės kreiptis į savivaldybės vakcinavimo koordinatorių ir bus pasakyta, kuris vakcinavimo centras gali organizuoti skiepijimą“, – informavo ji.
Kaip patikino ministro atstovė, skiepytis galės visi darbuotojai, nepriklausomai nuo amžiaus ar nepriklausymo jokiai rizikos grupei. Taip pat jie galės pasirinkti vakciną.
„Tik reikia turėti omenyje, kad jei bus pasirinkta „Moderna“ ar „Pfizer“, teks laukti ilgiau, nes dar yra asmenų iš aukščiau esančių grupių, kurie taip pat laukia šių vakcinų“, – sakė A. Šuksta.
Kaip nurodė ji, šis naujas pakeitimas įsigalioja nuo balandžio 8 d., tad nuo ketvirtadienio jau galima teikti sąrašus ir laukti paskirtos dienos.
Tiesa, Sveikatos apsaugos ministerijos registruotame įsakymo projekte numatoma, kad į skiepijamų asmenų sąrašą bus įtraukiamos bent 250 darbuotojų turinčios įmonės, veikiančios srityje, kur susirgimų nustatoma daugiausia.
Iš viso Lietuvoje yra 620 tokių įmonių ir organizacijų. Jos turi daugiau kaip 433 tūkst. darbuotojų.