„Įmonė 2021 metus savo darbą pradėjo vis dar veikiama pandemijos, kritęs keleivių srautas sumažino transporto priemonių ridą, negano to, antrąjį pusmetį išaugo degalų kainos, lemiančios sąnaudų padidėjimą, o metų pabaigoje visą keleivinio transporto sektorių veikė vairuotojų trūkumas ir padidėjęs jų sergamumo rodiklis“, – rašoma Registrų centrui pateiktoje įmonės ataskaitoje.
Bendrovė nurodo, kad pernai jos turimų 320 autobusų ir 176 troleibusų nuvažiuota rida sumažėjo 8 proc. iki 31,8 mln. kilometrų, o pajamos iš keleiviams parduotų bilietų sumažėjo 1,2 mln. eurų.
VVT skelbia, jog pernai jos vidutinis darbuotojų atlyginimas sumažėjo 24 eurais arba 1,6 proc. iki 1459 eurų.
Sausį dėl geresnių darbo sąlygų „Vilniaus viešojo transporto“ darbuotojai pradėjo protesto akciją. Darbuotojai protestavo dėl didesnių atlyginimų, taip pat dėl to, jog nuo Naujųjų metų įmonė nebeapmokėjo COVID-19 testų, reikalavo pasirašyti naują kolektyvinę sutartį.
Vasarį Vilniaus apygardos teismas patvirtino, kad „Vilniaus viešojo transporto“ vairuotojai gali streikuoti, o Vilniaus miesto apylinkės teismas leido per streiką perpus sumažinti paslaugų, išskyrus maršrutus, kurie eina šalia gydymo įstaigų.
Įmonėje pernai vidutiniškai dirbo 1996 darbuotojai (2020 metais – 2067).