„Vilniaus energija“, pernai sostinėje baigusi diegti modernią automatizuotų šilumos punktų nuotolinio valdymo sistemą, yra pasirengusi perduoti jos kontrolę valstybės institucijų nurodyta tvarka.
„Techninės galimybės leidžia perduoti sostinės šilumos punktų nuotolinį valdymą kad ir šiandien. Laukiame atsakingų institucijų nurodymų, nuo kada, kokia tvarka ir kokioms organizacijoms ar daugiabučių namų įgaliotiniams turėtume perduoti punktų valdymo funkciją“, - teigė „Vilniaus energijos“ komercijos direktorius Rimantas Germanas.
Anot jo, šiuolaikinės technologijos atveria kelius patogiai nuotoliniu būdu valdyti šilumos punktą ir daugiabučio namo gyventojų įgaliotiniams. Punkto parametrus būtų galima keisti prie telemetrinės sistemos prisijungiant kad ir per elektroninės bankininkystės sistemas.
Vilniaus daugiabučių šilumos punktuose įdiegta moderni įranga veikia panašiai kaip kasos aparatai – fiksuoja visus parametrų pakeitimus nuo sistemos įdiegimo dienos. „Tai garantuoja absoliutų skaidrumą ir galimybę išsamiai susipažinti su šilumos punkto parametrų istorija“, - sakė R. Germanas. Anot jo, tokios sistemos panaikinimas sumažintų šilumos punkto valdymo skaidrumą ir gražintų modernizuotą Vilniaus šilumos ūkį atgal prie praėjusio amžiaus technologinių sprendimų.
Nuotolinio valdymo sistemos veikia visuose moderniausiuose Europos šilumos ūkiuose, taip pat ir elektros energetikos, medicinos, apsaugos įrengimuose ir kitose srityse.
„Vilniaus energijos“ nuotolinio šilumos punktų valdymo sistema įdiegta 3 iš 4,5 tūkst. bendrovės šildomų sostinės daugiabučių. Dalyje miesto namų šilumos punktai priklauso ne bendrovei, o bendrijoms.
100 proc. „Vilniaus energija“ akcijų priklauso vienai didžiausių Europoje energetikos paslaugų kompanijų grupei „Dalkia“.