Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) sausio 4 dieną nutarė, kad nors daugiabučio gyventojai pasirinko antrąjį apsirūpinimo karštu vandeniu būdą, šis sprendimas nebuvo tinkamai įgyvendintas.
„Esant tokiai situacijai, „Vilniaus energija“ privalo vykdyti atsiskaitymą už karšto vandens tiekimą pagal butuose įrengtų karšto vandens skaitiklių rodmenis ir yra atsakinga už šių skaitiklių tinkamumą metrologijos reikalavimų atitikimo prasme“, - rašoma LVAT nutartyje.
Teismas taip pat nurodė, kad namo šilumos punkte nebuvo sumontuotas specialus skaitiklis ir namo suvartota šiluma karštam vandeniui ruošti bei jo temperatūrai palaikyti nebuvo nustatomas pagal specialaus skaitiklio rodmenis.
„Vilniaus energijai“ nepalankų sprendimą šioje byloje 2015-ųjų vasarį priėmė ir pirmos instancijos Vilniaus apygardos administracinis teismas, kuris taip pat nutarė, kad bendrovė privalo prižiūrėti ir tikrinti karšto vandens apskaitos prietaisus namo butuose.
Metrologijos inspekcija 2013-ųjų gruodį įpareigojo „Vilniaus energiją“ atsiskaitymams su daugiabučio gyventojais naudoti tik karšto vandens skaitiklius su galiojančia metrologine patikra.
Tai jau ne pirmas kartas, kai „Vilniaus energija“ pralaimi ginčus su Metrologijos tarnyba dėl daugiabučiuose įrengtų karšto vandens skaitiklių patikros.
Praėjusių metų kovą LVAT padėjo tašką kelerius metus trukusiame kitame „Vilniaus energijos“ ir inspekcijos ginče dėl nuotolinių skaitiklių duomenų patikimumo. Teismas tuomet priėmė „Vilniaus energijai“ palankų sprendimą - nutarė, kad turi būti tikrinami tik patys skaitikliai, dėl kurių legalumo abejonių nekilo, o ne jų rodmenų perdavimo technologija.
Nei „Vilniaus energija“, nei Metrologijos inspekcija nesiginčijo dėl pačių skaitiklių patikimumo, nes abi pripažino, kad visi jie turi galiojančius metrologinės patikros žymenis ir gali būti naudojami atsiskaitymui. Inspekcija neįteisinta įranga laikė tik duomenų perdavimo sistemą „Rubisafe“ ir siekė jos patikrinimo bei specialaus įteisinimo.