Pernai grupė išmokėjo 1,4 mln. eurų dividendų. Kiek jų išmokėta šiemet, neskelbiama.
Grupės pajamos pernai labiausiai augo iš ledų pardavimo – 25 proc. iki 23,9 mln. eurų (19,1 mln. eurų) ir konservuotų gaminių – 17 proc. iki 44 mln. eurų (37,6 mln. eurų).
Pajamos už grūdų ir grūdinių kultūrų pardavimus krito
Tuo metu pajamos už grūdų ir grūdinių kultūrų pardavimus pernai krito 35 proc. iki 9,1 mln. eurų (13,9 mln. eurų).
Šiemet grupė planuoja naujus gamybos ir žemės ūkio įmonių įsigijimus Lietuvoje ir užsienyje, plėtrą į naujas rinkas, taip pat numato stiprinti pozicijas Baltijos šalyse.
Pernai grupės žemdirbystės ir žemės ūkio produktų prekybos įmonės dėl palankių klimato sąlygų užaugino ir pardavė rekordinį kiekį kukurūzų ir cukrinių runkelių, investavo į naują techniką.
Grupė valdo vieną elevatorių Panevėžio rajone, jame vienu metu gali būti sandėliuojama iki 19 tūkst. tonų grūdų.
Grupės Kėdainių ledų gamintoja „Vikeda“ pernai investavo 262 tūkst. eurų į saulės jėgainę, kuri gamina apie 12 proc. įmonei reikalingos elektros. Projektas bus toliau vystomas ir šiemet.
Grupės valdomas Kėdainių konservų fabrikas plėtėsi į Ukrainos rinką, sustiprino prekės ženklo „Kitchen masters“ pozicijas Latvijos, Estijos bei Lenkijos rinkose.
Gegužę „Vikondos grupė“ iš maisto produktų gamintojos „Straikas“ įsigijo kūdikių ir vaikų maisto produktų prekės ženklą „Marmaluzi“.
Grupei dar priklauso bendrovės „Sibena“, „Vikrema“, „Legrita“, „Rinkos aikštė“, „EVA paslaugos“, „Krekenava“, „Kėdainių aruodai“, „Krekenavos agroūkis“, „Agrovika“, „Fizinės saugos ekspertai“, „Vėjai LT“ ir agrofirma „Josvainiai“.
Registrų centro duomenimis, Jolantai Blažytei priklauso 75,98 proc. „Vikondos grupės“ akcijų.
Grupėje pernai vidutiniškai dirbo 637 darbuotojai, 2022 metais – 612.