• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nemažai šalies gyventojų, kurie prarado sutuoktinį arba niekada jo neturėjo, kiekvieną mėnesį gauna papildomas išmokas prie įprastinių pensijų.

Nemažai šalies gyventojų, kurie prarado sutuoktinį arba niekada jo neturėjo, kiekvieną mėnesį gauna papildomas išmokas prie įprastinių pensijų.

REKLAMA

Nuo kitų metų pradžios šios išmokos bus padidintos.

Našlių pensija ir vienišo asmens išmoka – 42,29 euro

Įstatymai numato, kad našlių pensija ir vienišo asmens išmoka yra lygios vienam našlių pensijos baziniam dydžiui.

Šis dydis kiekvienais metais iš naujo įtvirtinamas „Sodros“ biudžeto rodiklių įstatyme.

Pirmadienį kaip tik buvo oficialiai registruotas 2025 m. „Sodros“ rodiklių įstatymo projektas.

Jame numatyta, kad kitąmet našlių pensijos bazinis dydis bus 42,29 euro per mėnesį. Tai yra 4,06 arba 10,62 proc. daugiau nei šiemet. Lygiai taip pat pasikeis ir vienišo asmens išmoka.

Teisę gauti našlių pensiją turi senatvės pensijos amžių našlė arba našlys, neatsižvelgiant į jų amžių sutuoktinio mirties metu.

REKLAMA
REKLAMA

Kad būtų skirta našlių pensija, žmogus dėl jos turi kreiptis į „Sodrą“.

Vienišo asmens išmoką moka automatiškai

Kad žmogui būtų mokama vienišo asmens išmoka, niekur kreiptis nereikia. Be prašymo ji skiriama ir mokama visiems, kam priklauso.

REKLAMA

Tai gali būti neįgalieji (55 proc. ar mažesnio darbingumo) ir pensininkai, kurie: gyvena Lietuvoje, nesudarę santuokos arba išsiskyrę arba našliai (našlės), kurie neturi teisės gauti našlių pensijos.

Našlių pensijos ir vienišo asmens išmokos mokamos nepriklausomai nuo žmogaus turimo turto ar pajamų. Ją gali gauti ir milijonieriai, ir benamiai.

„Sodra“ planuoja, kad kitais metais kiekvieną mėnesį našlių pensijas mokės beveik 200 tūkst. gyventojų. Panašus skaičius žmonių gauna ir vienišo asmens išmokas.

Našlių pensijos mokamos iš „Sodros“ biudžeto, į kurį įmokas moka tik dirbantys asmenys ir darbdaviai.

Vienišų asmenų išmokos mokamos iš valstybės biudžeto. Skirtingus mokesčius į jį moka visi gyventojai ir juridiniai asmenys.

Jus geriau padarykite kad mirus vienam santuokiniui pensijoje, kitas likes gyvas galetu pasirinkti ar pasiimti mirusiojo pensija jei ji buvo didesne arba pasilikti savo, jei buvo gera. Ir nereikes moketi tu asaru, kurias dabar mokate senems zmonems...
Aina sau kokie pinigai
Aina sau kokie pinigai
Nu uždavė valdžia galvosūkį žmonėms: tokie pinigai, tokios sumos: kur juos reikės išleisti?
realiai turetu buti kad vyro ar zmonos pensija atitektu antrai pusei ir taskas moket mokescius mokejo o cia mistiskai dingo viskas... tas pats ir su invalidumu ateina pensinis amzius ir bam tu sveikas tampi jai pasirenki pensija...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų