• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai jau ruošiasi šventėms, perka dovanas ir netgi šventinio stalo vaišes. Šiuo laikotarpiu didžiausius srautus tenka atlaikyti prekybininkams, siuntų pristatymo įmonėms. Daugelis jų nebeišsiverčia su turimais darbutoijais, todėl ieško naujų. Jiems siūlo iki 1200 eurų algas į rankas. 

Gyventojai jau ruošiasi šventėms, perka dovanas ir netgi šventinio stalo vaišes. Šiuo laikotarpiu didžiausius srautus tenka atlaikyti prekybininkams, siuntų pristatymo įmonėms. Daugelis jų nebeišsiverčia su turimais darbutoijais, todėl ieško naujų. Jiems siūlo iki 1200 eurų algas į rankas. 

REKLAMA

Įdarbinimo įmonės „Biuro“ ir papildomo darbo paieškos platformos „Workis“ vadovas Jurgis Kovas pasakojo, kad ne tik darbdaviai ieško sezoninių darbuotojų, bet ir patys gyventojai dabar ieško galimybių daugiau užsidirbti. 

Anot jo, dalis darbuotojų pagrindiniame darbe save tik realizuoja, tačiau dėl didesnio uždarbio ieško papildomų darbų. 

„Šiuo metu aktyviausiai trumpalaikių darbuotojų ieško paštas, siuntų paslaugas teikiančios įmonės, parduotuvės ir elektroninės prekybos bendrovės. 

REKLAMA
REKLAMA

Darbuotojų paiešką dabar pradeda kalėdinių eglučių pardavėjai. Tačiau kai kur sezonui jau pasiruošta – šokolado, saldainių gamintojai jau baigia nutraukti sezonines sutartis su darbuotojais. Taip pat vyksta nemažai renginių, todėl renginių organizatoriams taip pat ieškome papildomų darbo rankų“, – vardijo įmonės vadovas. 

REKLAMA

Pasak jo, atlyginimai įvairūs ir priklauso nuo darbo pobūdžio. 

„Tačiau, jei žvelgtume į laisvas darbo vietas, kur nereikalaujama patirties, įprastai siūlomas mėnesinis atlygis  700–1200 eurų į rankas. Pavyzdžiui, sandėlio darbuotojai gali tikėtis per mėnesį uždirbti iki 1000 eurų į rankas. Maisto gamybos srityje dirbantys — iki 1200 eurų į rankas. Įprastas atlyginimų rėžis gamybos srities, užsakymų skirstymo ar pakavimo darbuotojams yra 700–900 eurų į rankas“, – skaičiavo J. Kovas. 

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, įdarbinimo įmonė suteikia galimybę atlyginimą gauti kas savaitę. Įsidarbinusiems prieškalėdiniu laikotarpiu tai dažnai ypač svarbu. 

„Pastebime, kad dėl infliacijos ir pasiruošimo Kalėdoms padaugėjo norinčių dirbti papildomai. Tokiais atvejais pagrindiniame darbe žmonės save realizuoja, bet renkasi dirbti papildomai, nes neuždirba tiek, kiek norėtųsi ar reikia“, – sakė J. Kovas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darbuotojų pradėjo ieškoti dar spalį

Elektroninės maisto ir kasdienių prekių parduotuvės „Barbora“ direktorius Andrius Mikalauskas tikino, kad kalėdiniam laikotarpiui jau pradėjo ruoštis iš anksto. 

„Mūsų parduotuvėje intensyvusis sezonas prasideda ne artėjant Kalėdoms, o rudens pradžioje, kai gyventojai daugiau laiko leidžia namuose ir dažniau renkasi patogų apsipirkimą ir prekių pristatymą į namus. Spalio pradžioje pradėjome ieškoti apie 200 papildomų prekių surinkėjų Vilniuje ir Kaune. 

REKLAMA

Šiuo metu kalėdiniam sezonui esame beveik pasiruošę, ieškome nedidelio kiekio naujų prekių surinkėjų ar kurjerių – tai nuolatinis procesas“, – sakė elektroninės parduotuvės vadovas. 

Jis atkreipė dėmesį, kad pirmenybė teikiama nuolatiniams darbuotojams, tačiau, esant poreikiui, įdarbinami žmones ir tik šventiniam periodui. 

„Ruošdamiesi intensyviausiam laikotarpiui prekių surinkėjus ir kurjerius rudenį darbinome nuolatiniam darbui. Vertiname darbuotojų lojalumą, o kuo ilgiau jie dirba, tuo geresnius rezultatus pasiekia, kas atsispindi ir jų atlyginimuose. 

REKLAMA

Šį rudenį, norėdami suteikti darbuotojams daugiau finansinio stabilumo, padidinome nekintamą bazinį atlyginimą, kuris į rankas siekia iki 700 eurų, o galutinis atlyginimas priklauso nuo darbuotojo individualių darbo rezultatų. Šių metų vidutinis surinkėjų atlyginimas spalio mėnesį buvo 200 eurų (neatskaičius mokesčių) didesnis nei pernai spalį ir siekė apie 800 eurų į rankas. Kurjerių vidutinis atlyginimas į rankas – per 1000 eurų“, – skaičiavo A. Mikalauskas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pastebėjo, kad prieš šventes gyventojai apsiperka dažniau, o jų pirkinių krepšeliai išauga. 

„Pirkėjai į krepšelius deda daugiau prekių, taip pat šventėms įsigyja brangesnių produktų. 

Šiuo metu dar anksti vertinti, kiek užsakymų išvežiosime prieš pat šventes, tačiau ruošiamės užsakymų augimui. Karantino laikotarpiu šventiniu laikotarpiu Baltijos šalyse išveždavome ir 13 tūkst. užsakymų per dieną. 

REKLAMA

Prekes klientams į namus pristatome 7 miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Marijampolėje. Laisvų pozicijų prekių surinkėjams šiuo metu turime Vilniuje“, – komentavo parduotuvės vadovas.

Parduotuvėse dirba ir savanoriai 

Prekybos tinklo „Rimi“ atstovė Gabrielė Šerėnienė sakė, kad darbuotojų parduotuvėse ieškome tiek šventiniam sezonui, tiek nuolatiniam darbui. 

REKLAMA

„Darbuotojų reikia naujoms parduotuvėms Zujūnuose ir Trakuose.  

Papildomai kalėdiniam laikotarpiui didžiuosiuose Lietuvos miestuose ieškosime apie 40 naujų darbuotojų. Siūlomas atlyginimas siekia 800–1050 eurų iki mokesčių už visą darbo mėnesį. Tikslus atlyginimas priklausys nuo išdirbto laiko, taip pat ar bus naktinių valandų ar darbo per šventines dienas, nes šis laikas yra apmokamas didesniu tarifu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 Šventiniu periodu kolegoms parduotuvėse tradiciškai padeda ir biuro darbuotojai – savanoriai, kurie papildo prekėmis lentynas, padeda surinkti prekes e-parduotuvės užsakymams, supakuoti dovanų rinkinius ir atlikti daugybę kitų darbų“, – sakė prekybos tinklo atstovė.

Siuntų skaičius išaugo prasidėjus išpardavimams

Omniva LT“ žmogiškųjų išteklių vadovė Rūta Petrulytė sakė, kad šventinio laikotarpio įmonė pradeda laukti ir jam ruoštis tik pasibaigus Kalėdoms – taigi, visus metus.

REKLAMA

„Siekiame visuomet iš anksto įsivertinti ne tik kokio dydžio srautus teks apdoroti, bet ir atitinkamai – kokio dydžio komanda tam bus reikalinga. Dabar, kai jau šventės yra čia pat – turime bene pilnas komandas. Vis tik, nuolat sekame informaciją bei situaciją su siuntų srautais ir esant poreikiui – esame pasiruošę reaguoti. 

Bendrai, šiemet auginome ir kurjerių, ir siuntų skirstytojų komandas visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Iš viso papildomai pasamdėme 40 kurjerių bei 50 siuntų skirstytojų. Taip pat, kadangi šventinis laikotarpis yra tas metas, kai sulaukiame daugiau klientų užklausų, papildėme ir klientų aptarnavimo centro gretas, siekdami užtikrinti greitą ir efektyvų atsakymų suteikimą mūsų klientams“, – komentavo įmonės atstovė. 

REKLAMA

Anot jos, darbuotojų, daugiausiai kurjerių bei kolegų iš terminalo, atlygis priklauso nuo daug faktorių ir dedamųjų – tarp jų efektyvumas, darbo tikslumas bei kokybė. 

„Kurjeriams yra galimybė užsidirbti papildomai, pavaduojant kolegas, pasirenkant tam tikrus maršrutus, ar pristatant didesnius siuntų skaičius. Visi šie faktoriai yra aprašyti mūsų darbo užmokesčio sistemos dokumente – jame aiškiai nurodyta logika, kaip mokama alga ir nuo ko jis priklauso. Taip pat svarbu, ar kurjeris pristato siuntas į paštomatą, ar verslo klientams. 

REKLAMA
REKLAMA

Įmonėje yra taikoma kasmetinės darbo užmokesčio peržiūros praktika. Jos metu įvertinamos ir bendrosios rinkos tendencijos, ir ekonominė situacija, ir asmeninis darbuotojų augimas bei tobulėjimas įmonės viduje. Šiemet tokia peržiūra jau įvyko metų pradžioje“, – sakė R. Petrulytė. 

„Sodros“ duomenimis, vidutinis atlyginimas įmonėje siekia 1612 eurų. 

Įmonės atstovė pastebėjo, kad siuntų kiekis išaugo prasidėjus išpardavimų maratonui. 

„Palyginti su paskutine spalio savaite, jau dabar matome 30 proc. didesnį siuntų srautą. Manome, kad po bene didžiausio metuose išpardavimo – „Black Friday“, jis tik didės ir išsilaikys iki pat švenčių“, – tikisi R. Petrulytė. 

Atl siekia iki 1200, pienas iki 2 EUR, majonezas iki 7 EUR ir t.t.
Barboros prekių pristatymo į namus paslauga galėtų veikti ir rajonų centruose. Ten gyvena daug vyresnio amžiaus žmonių. Nueiti iki parduotuvės slidžiais, nevalomais šaligatviais atsinešti maisto jiems tikrai žiemą saugiai neįmanoma. Tai tikrai socialinė reikšminga paslauga, prie kurios turėtų prisidėti ir savivaldybės. Nes socialinės darbuotojos skiriamos ne visiems, jų paslaugos daugeliui neprieinamos.
Tikrai neblogai, nes daug stiprių kompanijų neibezda 1000eur mokėti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų