„Aš atstovauju PKO hipotekos banką, kuris yra atsakingas už garantuojamų obligacijų išleidimą. Garantuojamos obligacijos yra specialios obligacijas, kurias išleidus galima pritraukti finansavimą iš rinkos. Lietuva kartu su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku šiuo metu dirba ties šiuo klausimu. Susitikimas buvo gera galimybė pasidalinti savo patirtimi ir susitarti dėl tolesnių žingsnių“, - žurnalistams pirmadienį po vizito pas V. Šapoką teigė R. Kozlovskis.
Paklaustas dėl PKO plėtros Lietuvoje, R. Kozlovkis teigė negalintis atsakyti į šį klausimą.
„Šis klausimas turėtų būti adresuotas pagrindinei bendrovei, bankui PKO. Aš atstovauju hipotekos bankui ir negaliu komentuoti šio klausimo“, - sakė R. Kozlovskis.
Finansų ministras Vilius Šapoka teigė, kad susitikimo metu nebuvo kalbėta apie galimą PKO plėtrą Lietuvoje.
„Aptarėme tendencijas Lietuvoje, čia įsikūrusias „fintech“ įmones, jų produktų kūrimą, padėtį finansų rinkose, kapitalo rinkos gilinimą Lietuvoje“, - žurnalistams po susitikimo kalbėjo finansų ministras.
BNS žiniomis, PKO aktyviai domisi galimybėmis pradėti veiklą Lietuvoje. Pernai rudenį DNB ir „Nordea“ paskelbus apie planus sujungti savo veiklą Baltijos šalyse, PKO žiniasklaidoje buvo minimas kaip galimas naujojo jungtinio banko „Luminor“, kuris šių metų spalį jau pradėjo veiklą, pirkėjas.
Lietuvos ir Lenkijos prekybos rūmų valdybos pirmininkas Jaroslavas Neverovičius praėjusią savaitę „Lietuvos žinioms“ sakė, kad į Lietuvą gali ateiti Lenkijos komercinis bankas, tačiau jo neįvardijo.
PKO 2013 metais už 694 mln. eurų įsigijo „Nordea“ verslą Lenkijoje, apie galimą plėtrą užsienyje užsimenama ir 2016-ųjų lapkritį paskelbtoje naujoje PKO veiklos strategijoje.