• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje oficialiai pradėta dar vienos įmonės statyba: „Vičiūnų“ grupė, įsteigusi keturias gamyklas Plungėje ir tiek pat jų - užsienio šalyse, jau stato naują fabriką „Baltic fish export“. Į šį projektą žadama investuoti.37 mln. Lt. Nauja įmonė, kurioje iš pradžių dirbs 200 žmonių, veikti pradės 2013 metų vasarį.

REKLAMA
REKLAMA

„Ką tik įmūrijome mūsų devintojo fabriko pamatuose kapsulę su palinkėjimais ateities kartoms. “Vičiūnai„ gimę ir užaugę Kaune, tačiau iki šiol ne savo gimtajame mieste vystėme gamybą. Bet niekada nevėlu sugrįžti ten, kur gimei. Ne tik įmonei, pirmiausia, - tiems, kurie išvažiavo laimės ieškoti toli nuo Lietuvos. Investuokime Lietuvoje, kurkime darbo vietas, ir matysim, kad gerai gyventi galime savo šalyje“, - optimistiškai kalbėjo „Vičiūnų“ įmonių grupės vadovas Visvaldas Matijošaitis.

REKLAMA

Pasak jo, naujas fabrikas „bus nusitaikęs“ į vietines žaliavas - gamins produkciją iš Baltijos jūroje sugautų žuvų.

„Daugiau pinigų gaus ir žvejai, nes mes stengsimės pakelti konkurenciją rinkoje, kad intensyvėtų prekyba žuvimi. Dirbsime stabiliai, nepriklausomai, ar plauks žvejai į Baltijos jūrą, ar ne. Visada turėsim sandėlyje žaliavos ir iš kitur, kad prastovų fabrike nebūtų, - žmonės turėtų darbo ir galėtų užsidirbti“, - dėstė V. Matijošaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Iškilmingoje naujo fabriko statybos pradžios ceremonijoje dalyvavęs žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius prisiminė, kokį pasipriešinimą teko atlaikyti Kauno laisvosios ekonominės zonos iniciatoriams bei steigėjams. Gyrė „Vičiūnus“ kaip stabilią, visoje Europoje gerą vardą turinčią, sėkmingai augančią įmonę.

Kauno rajono mero pavaduotojas Petras Mikelionis džiaugėsi, kad ne mieste, bet rajone naujas fabrikas iškils, vildamasis, kad būtent rajono savivaldybės teritorijos gyventojai jame ir dirbs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot Kauno laisvosios ekonominės zonos direktoriaus Vyto Petružio, iki šios vasaros zonoje sukurta 550 darbo vietų, veikia 5 įmonės. „Vičiūnai“ darbo vietų skaičių padidins gan solidžiai, - 200.

„Lietuvoje dažniausiai kalbama apie užsienio investicijas. Manyčiau, sveikinti reikia tuos, kurie pasistengia, kad lietuviško kapitalo įmonė kurtųsi “žaliame lauke„, ateina su dideliais planais, naujomis technologijomis. Pinigai juk kvapo neturi - svarbu, kad vystytųsi gamyba, verslas, žmonės turėtų darbo. Todėl reikia ir toliau palaikyti laisvosios ekonominės zonos idėją, nes čia, pas mus, galima padaryti daug gerų darbų“, - sakė V. Petružis.

REKLAMA

Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje ar Skandinavijos valstybėse supirkta žuvis (menkės, strimelės, plekšnės) naujame „Vičiūnų“ fabrike bus perdirbta, supakuota ir visiškai paruošta mažmeninei prekybai. Ją ketinama parduoti vietos rinkoje bei eksportuoti į Europos Sąjungos šalis. Šaldyta strimelė bus vežama ir į Balkanų šalis, kur jas populiaru kepti grilyje.

REKLAMA

"Pas mus žmonės tradiciškai kepa šašlykus, Balkanuose - sardines. Lietuvoje vienas gyventojas per metus suvalgo apie 12 kilogramų žuvies, Japonijoje - 70 kg.

„Vičiūnai“ tik dešimtadalį savo produkcijos tiekia vietinei rinkai, apie 90 proc. jos eksportuojame. Daugelyje pasaulio šalių žuvis valgoma kone kasdien. Turime fabrikų Ispanijoje, Rusijoje, Estijoje, ten, kur žuvies valgytojų gerokai daugiau nei Lietuvoje", - naujienų agentūrai ELTA sakė įmonių grupės vadovas V. Matijošaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, kodėl ne iš karto gamyba buvo kuriame Kaune, kur registruota įmonė ir yra administracinis „Vičiūnų“ centras, V. Matijošaitis teigė, jog Plungę pasirinko vien dėl to, kad ten gyvena jo verslo partneris.

„Plungėje įsigijome buvusios “Rajkoopsąjungos„ sandėlius, prie jų kūrėme “Vičiūnų„ bazę - dabar ten turime tris žuvies fabrikus ir vieną duonos kepyklą. Sklypą Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje išsinuomavome prieš ketvertą metų. Pasirengėme projektą ir rimtai apsisprendėme čia investuoti. Kadangi teritorija paruošta, visos komunikacijos privestos - tik statyk ir dirbk“, - sakė žuvies perdirbimo įmonių vadovas.

REKLAMA

Naujoje 10 tūkst. kv. m. ploto „Vičiūnų“ įmonėje (projekto autoriai - architektai Virgilijus ir Jūratė Juozaičiai) per mėnesį bus perdirbama apie 1 tūkst. tonų žuvies, per metus - iki 14,5 tūkst. tonų.

Iš 37 mln. Lt investuojamų į šį objektą lėšų, ketvirtadalį sudaro Europos Sąjungos fondų parama.

„Baltic fish export“ įmonės vadovu paskirtas „Vičiūnų“ grupės verslo plėtros direktorius Tomas Bagdonavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų