Keleivių vežimo asociacijos prezidentas Gintaras Nakutis teigė, kad dar prieš porą savaičių buvo pastebimas aktyvesnis gyventojų judėjimas autobusais.
„O šį savaitgalį keleivių beliko tik 30 proc. Jeigu keleivių srautas yra mažesnis negu 50 proc., palyginti su praėjusiais metais, vežėjai gali prašyti Transporto saugos administracijos tokį reisą stabdyti.
Tačiau taip pat stengiamės paisyti ir keleivių interesų. Juk nuo trečiadienio įsigaliojantis ribojimas judėti iš vienos savivaldybės į kitą turi išminčių. Žmonės gali keliauti darbo reikalais, gali vykti į gydymo įstaigas ar artimųjų laidotuves“, – pažymėjo keleivių asociacijos prezidentas.
Anot jo, ne visi gyventojai turi nuosavus automobilius, todėl vežėjai turi užtikrinti susisiekimą, kuris žmonėms yra reikalingas. Tokios situacijos, kaip pavasarį, kai buvo visiškai sustojęs susisiekimas autobusais, pasak G. Nakučio, nebus.
„Šiuo metu stebime situaciją, ar yra tokių reisų, kurie nesurenka nė vieno keleivio. Tokie reisai vežėjams neatsiperka, todėl svarstysime apie jų stabdymą. Tačiau vežėjai teikia ir siuntų pervežimo paslaugas, tad jeigu jų bus, reisai išliks, nepaisant to, kad keleivių jie ir neturės“, – pastebėjo asociacijos prezidentas.
Pasak jo, vežėjai netikrins ir neklaus žmonių, kur ir kokiu tikslu jie vyksta.
„Keleivis nusipirks bilietą ir jį mes vešime. Kol kas nėra numatyta, kad vežėjai turėtų tikrinti keleivius.
Manau, kad šis ribojimas yra pagrįstas ir žmonių sąmoningumu. Juk jeigu žmogus neturi reikalo, jis ir neturėtų kažkur vykti“, – sakė G. Nakutis.
Keleivių srautai krenta
Nors iki trečiadienio dar galima laisvai keliauti iš vieno miesto į kitą, tačiau „Kautra“ vadovas Linas Skardžiukas nepastebėjo išaugusių bilietų pardavimo.
„Matau priešingą situaciją, keleivių srautai vis krenta. Svarstome, kaip išlaikyti bent minimalų susisiekimo tinklą, kad žmonės būtinais reikalais galėtų nuvykti, ten kur jiems reikia.
Šiuo metu jau yra sustabdyta apie 50 proc. reisų. Kol kas iki trečiadienio niekas nesikeis, o vėliau stebėjime keleivių srautus ir spręsime, ką daryti. Prieššventiniu laikotarpiu žmonės siunčia siuntas, jos irgi padeda išlaikyti reisus“, – pastebėjo įmonės vadovas.
Jis keleiviams, kurie planuoja kažkur vykti, bet nėra tikri dėl reisų, pataria sekti informaciją internetinėje svetainėje autobusubilietai.lt. Ten yra tiksli informacija, kuriais reisais autobusai vyksta.
„Tikiuosi, kad žmonės bus sąmoningi ir nuo trečiadienio paisys Vyriausybės nutarimų. Autobusų vežėjai nėra institucija, kuri privalo kontroliuoti gyventojus, tikrinti juos kur ir kodėl jie važiuoja“, – sakė L. Skardžiukas.
Lauks traukinių reisų pasikeitimai
Iki trečiadienio dar galima laisvai judėti, tačiau „Lietuvos geležinkeliai“ irgi nepastebėjo pokyčių bilietų pardavimuose.
„Nepajutome, kad žmonės skubėtų vykti iš vieno miesto į kitą.
O įsigaliojus draudimams nuo trečiadienio vis tiek liks būtinosios kelionės tarp savivaldybių – į darbą, dėl būtinosios medicinos pagalbos, dėl artimųjų netektie. Šias keliones stengsimės užtikrinti, išlaikyti susisiekimą“, – teigė įmonės atstovė Rūta Atroškaitė.
Pasak jos, sprendžiant dėl traukinių reisų tvarkaraščių pokyčių bus atsižvelgiama į pavasario patirtį.
„Tuo metu keleivių srautai krito virš 80 proc., bet tuo pačiu – siekėme užtikrinti būtinąjį susisiekimą. Laikydamiesi to, modeliuosime galimus reisų pokyčius, apie kuriuos informuosime, greičiausiai, dar šią savaitę.
O kalbant apie keleivių patikrą, ar kelionė tikrai būtinoji – lauksime Vyriausybės nurodymų, vadovausimės jais ir informuosime keleivius“, – tikino R. Atroškaitė.
Judėjimo apribojimai
Portalas tv3.lt primena, kad šventiniu laikotarpiu – nuo gruodžio 16 d. iki sausio 3 d. 24 val. – Lietuvoje ribojamas asmenų išvykimas už savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų. Išimtys numatomos, kai vykstama dėl giminaičių mirties, atlikti darbo, kai darbo vieta kitoje savivaldybėje, dėl būtinosios medicinos pagalbos.
Taip pat išimtis numatoma asmenims, kurie vyksta į kitą savivaldybę, nes joje turi nuosavo nekilnojamojo turto