„Verslas jau prieš kurį laiką kalbėjo apie galimybes eksportuoti produktus į Honkongą, nes tai vartai į milžinišką Kinijos rinką, dabar jie tą galės padaryti. Galbūt netgi dalį tos produkcijos, kuri buvo eksportuojama į Rusijos rinką, bus galima nukreipti į Honkongą“, – teigė Albertas Gapšys, Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto tyrėjas. 2013 m. Lietuvos paukštininkai eksportavo 43,4 tūkst. tonų paukštienos, iš to kiekio tik 4,4 tūkst. tonų sudarė eksportas į Rusiją. Tai nėra didelis kiekis, tad šią produkciją galima nukreipti į kitas rinkas.
„Honkongas – tai specifinė rinka, jų poreikiai kiek skiriasi, daugiausia juos domina paukščių kojos ar tam tikros sparnų dalys. Lietuvoje tokie produktai yra gaminami ir juos bus galima eksportuoti. Kita vertus, įmonės turės galimybę plėsti asortimentą. Kol kas bendradarbiauti su Honkongu yra pasiruošusi tik Kauno grūdų įmonių grupė, tačiau tikimės, kad ateityje verslo santykius užmegs ir kitos įmonės“, – pabrėžė Vytautas Tėvelis, Lietuvos paukštininkystės asociacijos prezidentas.
Rugsėjo 2 d. Kinijos Liaudies Respublikos Honkongo specialiojo administracinio regiono kompetentinga institucija informavo Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kad baigtos veterinarijos sertifikato derinimo procedūros dėl atvėsintos bei šaldytos paukštienos ir paukštienos produktų importo. Tai oficialus patvirtinimas, atveriantis Lietuvos paukštienos produktų gamintojams Honkongo rinką. Pagal eksporto apimtį Honkongas yra ketvirtoji šalis, Europos Sąjunga eksportuoja 8,2 proc. paukštienos. Šiuo metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai su Honkongo kompetentinga institucija vis dar derina veterinarijos sertifikatus dėl lietuviškų mėsos gaminių, kiaušinių ir pieno produktų eksporto.
Žemės ūkio ministerijos informacija