Naujos atominės elektrinės statyba Lietuvoje, atsižvelgiant į būtinus parengiamuosius darbus, geriausiu atveju galėtų prasidėti po 3-4 metų, teigia Lietuvos valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) atstovai.
„Naują atominę elektrinę būtų galima pradėti statyti tik gavus VATESI licenciją, kuri išduodama tik įgyvendinus tam tikrus reikalavimus ir tik projekto įgyvendinimo bendrovei - būsimam operatoriui", - BNS pirmadienį sakė VATESI viršininko pavaduotojas Michail Demčenko.
„Pirmiausia turėtų būti skelbiamas tarptautinis konkursas elektrinės projektui parinkti. Konkurso laimėtojas turėtų parengti naujos elektrinės techninį projektą, pateikti saugos analizės ataskaitą, o po to projekto įgyvendinimo bendrovė turėtų kreiptis į VATESI dėl licencijos elektrinės statybai“, - teigė M. Demčenko.
Jo teigimu, geriausiu atveju visi parengiamieji darbai gali užtrukti ne mažiau 2-3 metų, po to dar mažiausiai metus truktų pats licencijos išdavimas.
„Atsižvelgiant į tai, tikėtina, kad naujos atominės elektrinės statyba realiai galėtų prasidėti maždaug po 3-4 metų“, - sakė M. Demčenko.
Pasak jo, pabaigus elektrinės statybą šio projekto vykdytojai vėl turėtų kreiptis į VATESI, kad būtų išduota licencija naujos elektrinės eksploatavimui.
Lietuvos Vyriausybė antradienį ketina pritarti nacionalinio investuotojo bendrovės „Leo LT“ steigimo dokumentams. Planuojama, kad ši bendrovė turėtų statyti naują atominę elektrinę bei elektros tiltus į Lenkiją bei Švediją.
Pagal sutarčių projektus valstybė valdys 61,7 proc., o VP grupės kontroliuojama bendrovė „NDX energija“ - 38,3 proc. „Leo LT“ akcijų.