• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

ES struktūrinių fondų priemone „Eco-inovacijos LT“ skatinama prisidėti prie aplinkos išsaugojimo. Ja pasinaudojo mažos ir vidutinio dydžio Lietuvos įmonės – viena iš jų UAB „Balux“, kurie sėkmingai įdiegė aplinkosaugos vadybos sertifikatą ir sumažino transportavimo metu išmetamą CO2 kiekį.

ES struktūrinių fondų priemone „Eco-inovacijos LT“ skatinama prisidėti prie aplinkos išsaugojimo. Ja pasinaudojo mažos ir vidutinio dydžio Lietuvos įmonės – viena iš jų UAB „Balux“, kurie sėkmingai įdiegė aplinkosaugos vadybos sertifikatą ir sumažino transportavimo metu išmetamą CO2 kiekį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Finansuoja netechnologines inovacijas

Šia priemone finansuojamos netechnologinės ekoinovacijos, tarp kurių – aplinkosaugos vadybos sertifikato (AVS) diegimas.

REKLAMA

AVS patvirtina, kad įmonėje yra vadovaujamasi aplinkosaugos vadybos sistema, kuri užtikrina tvaresnį produktų gamybos bei paslaugų teikimo procesą.

Aplinkosaugos standartų laikytis skatina klientai

Farmacijos produktų pervežimu užsiimančios UAB „Balux“ vadovas teigia, kad aplinkosaugos standartų laikymasis svarbus ne tik pačiai įmonei, bet ir jos klientams.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai kalbiname įmonės direktorių Marių Giedraitį.

Kas paskatino imtis projekto?

Savo įmonėje jau turėjome įdiegę kokybės vadybos sertifikatą. Nusprendėme jį atnaujinti, praplėsti įdiegiant ir aplinkosaugos vadybos sertifikatą. Pagrindinis motyvas buvo suinteresuotų šalių reikalavimai, kitaip tariant, klientų lūkesčiai ir poreikiai. Sertifikatai, kuriuos jau turėjome, buvo labai reikalingi pačiai įmonei ir gavę galimybę ES struktūrinių fondų lėšomis įdiegti dar ir AVS, tuo ir pasinaudojome.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip vyko sertifikato diegimas?

Pirmiausia, reikėjo identifikuoti rizikos veiksnius, darančius neigiamą poveikį aplinkai, tuomet numatyti priemones, kaip tuos veiksnius mažinsime. Iškėlę ir aprašę aplinkosaugos užtikrinimo tikslus, apmokėme darbuotojus, įmonėje susiformavo įpročiai, o tada vyko auditas. Auditoriai patikrino, ar tai, kas parašyta, atitinka reikalavimus ir ar tai, ką parašėme, yra realiai vykdoma.

REKLAMA

Kaip jūsų įmonė įsipareigojo prisidėti prie aplinkosaugos standartų užtikrinimo?

Mano nuomone, svarbiausia, kad stambios įmonės susikoncentruotų į tą aspektą, kuris būtent toje įmonėje daro didžiausią neigiamą įtaką aplinkai. Kadangi mes esame transportavimu užsiimanti įmonė, susifokusavome į pagrindinį mūsų taršos šaltinį – CO2 išmetamąsias dujas.

REKLAMA

Siekdami mažinti emisijas, integravome unikalią matavimo sistemą. Renkame duomenis, kiek CO2 išmetama į aplinką, vežant vieną krovinio toną vieną kilometrą. Jei rodikliai mažėja, tai yra geras rezultatas.

Kitas svarbus rodiklis – kiek gauname pajamų už nuvežamus krovinius ir kiek anglies dioksido išmetama. Bendras išmetamo CO2 kiekis gali didėti, jei per tą laiką nuvažiavome daugiau kilometrų ir pervežėme daugiau krovinių. Akivaizdu, kad auganti įmonė bendrai išmes daugiau CO2, tačiau svarbiausias aspektas – mažinti vienos kelionės metu gaunamus rodiklius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad to pasiektume, įsigijome naujesnes, gamtai draugiškesnes transporto priemones – tai tik vienas iš pavyzdžių.

Kaip po projekto pakito šie rodikliai?

Mūsų bendras CO2 padidėjo, nes mūsų įmonė paaugo, tačiau rodikliai vienai tonai vienam kilometrui tikrai ženkliai pagerėjo – anglies dioksido dujų emisija sumažėjo 25–35 proc.

REKLAMA

Tuo pačiu paaugo ir mūsų pajamos, taip prisidėjome ir prie šalies BVP augimo.

Kaip aplinkosaugos vadybos sertifikatas prisideda prie jūsų įmonės konkurencingumo?

Negalėčiau tiksliai pasakyti, kiek klientų pasirinko būtent mus, o ne kitą įmonę dėl to, kad turime sertifikatą, bet mano požiūriu, sprendžiant iš to, ką matau bendraudamas su klientais, bent 15–20% mūsų klientų šis sertifikatas tikrai galėjo būti svarbus apsisprendimo veiksnys dirbti su mumis, o ne su kita įmone.

REKLAMA

Ar naudojotės kitomis ES finansuojamomis priemonėmis? Kokią naudą tai teikia jūsų įmonei?

Taip, su ES pagalba taip pat įdiegėme elektroninę sistemą verslo procesams gerinti ir dalyvavome tarptautinėse parodose.

ES finansavimas yra puiki priemonė paskatinti įmones imtis veiksmų. Kai kyla abejonės dėl kaštų ir naudos santykio, pagalba iš šalies gali tapti lemiamu faktoriumi priimti svarbų sprendimą ir vykdyti pokyčius įmonėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skatina konkurencingumą ir tvaresnį verslą

Pašnekovas sako, kad ES struktūrinių fondų priemonės teikia naudą ne tik įmonei, tačiau ir valstybei: kuriamos naujos darbo vietos, auga konkurencingumas.

Pokyčių savo įmonėse ėmėsi ir priemone „Eco-inovacijos LT“ pasinaudojo beveik 70 Lietuvos bendrovių. Jų įgyvendinti projektai kasdien prisideda prie Lietuvos ir pasaulio ekologinių tikslų bei mūsų šalies ekonominio augimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų