• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sostinės vairuotojai sulauks naujovės – bus atsisakoma geltonų lapelių, kurie pranešdavo, kad vairuotojai nesusimokėjo už stovėjimą. Tiesa, naujos sistemos įdiegimas tapo ir rebusu idėjos autoriams, nes „Regitra“ atsisakė suteikti papildomus duomenis. Dėl šios priežasties vairuotojai dabar teturės dvi galimybes, kaip sužinoti, ar gavo baudą, ar ne.

Sostinės vairuotojai sulauks naujovės – bus atsisakoma geltonų lapelių, kurie pranešdavo, kad vairuotojai nesusimokėjo už stovėjimą. Tiesa, naujos sistemos įdiegimas tapo ir rebusu idėjos autoriams, nes „Regitra“ atsisakė suteikti papildomus duomenis. Dėl šios priežasties vairuotojai dabar teturės dvi galimybes, kaip sužinoti, ar gavo baudą, ar ne.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt Vilniaus miesto savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos specialistė Greta Vasiliauskaitė paaiškino, kad geltonųjų lapelių pakeitimas elektroniniais pranešimais – el. laišku arba SMS žinute, yra susijęs su planuojamos inovacijos diegimu – automatizuota rinkliavos mokėjimo kontrole.

Jos teigimu, naujos tvarkos tikslas – užtikrinti efektyvesnę rinkliavos kontrolę bei palengvinti esamų kontrolierių darbą.

REKLAMA
REKLAMA

„Atkreipiame dėmesį, kad geltonieji lapeliai nėra bauda už neleistiną stovėjimą. Tai pranešimas, kuriuo vairuotojas informuojamas apie užfiksuotą nesumokėtos rinkliavos atvejį arba Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus, susijusius su automobilių statymo reikalavimais“, – teigė ji.

REKLAMA

Baudų neišvengs?

Ateityje daugelis vairuotojų baudų gali ir neišvengti, mat naujosios technologijos ir kompiuteriai neturi priėjimo prie vairuotojų duomenų – ir nežino, kur ir kaip vairuotojams atsiųsti informaciją, kuri būdavo geltonuose lapeliuose.

Geltoni lapeliai, iš tikrųjų, nėra pranešimas apie skirtą baudą – jais savivaldybė už parkavimą nesusimokėjusiems vairuotojams suteikdavo šansą išvengti baudos vėliau susimokant paros parkavimo tarifu.

REKLAMA
REKLAMA

Iki šiol lapelius Vilniuje gauna visi vairuotojai, tačiau jau greitai tokių lapelių neliks, o vairuotojams pasiūlytos dvi alternatyvos: registruotis į savitarną, pateikti visus savo duomenis ir tik tada gauti pranešimą, arba kiekvieną dieną tikrinti internete – gavote baudą ar ne?

Tai galima padaryti per tris dienas ir tik tada nesusimokėjusiems skiriamos baudos, kurios prasideda nuo 30 eurų. 

„Pranešimai už padarytus pažeidimus bus jau ne popieriniai, o perkelti į skaitmeninę erdvę, į įvairias duomenų bazes, į savitarnos svetaines“, – teigia „Susisiekimo paslaugų“ Kontrolės skyriaus vadovas Domantas Putrimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokius pakeitimus jau palaimino Vilniaus miesto taryba. O pakeitimams numatė 200 tūkstančių eurų. Pasak „Susisiekimo paslaugų“, automobilius tikrins ne kontrolieriai, o specialūs automobiliai su prikabintomis kameromis. Neva užteks pravažiuoti gatve ir kompiuteris užfiksuos, kuri mašina sumokėjusi už parkavimą, o kuri ne. 

„Jis skenuos, skenuos ir automatiškai kameroje yra procesorius, kuris vykdys duomenų apdorojimą ir tikrins, ar yra sumokėta, ar yra leidimai įvairūs“, – aiškina D. Putrimas.

REKLAMA

Tačiau vilniečiai išsigando, kad miesto valdžia dabar juos baus daug dažniau, nes, nepamatę geltono lapelio, tikrai neprisimins susimokėti už parkavimą, taip pat dažnai ir nesupras, kad stovėjo apmokestinamoje vietoje. 

Tad perspėjimus, kurie būdavo geltonuosiuose lapeliuose, gaus tik tie, kas užsiregistruos Vilniaus miesto susisiekimo paslaugų savitarnos puslapyje.

Tokią naujovę teigiamai priėmė ne visi TV3 televizijos kalbinti pašnekovai:

„Kam aš turiu registruotis? Dar kartą. Jeigu kažkam reikia, jie turi mane surasti, aš neprivalau registruotis.“

REKLAMA

„Tai blogai. Ne visi gi gali naudotis internetu ir žiūrėti kažką ten. Aiškiau truputį tokiais būdais.“

„Lapeliai geriau sakote? – Manyčiau, kad taip. Tiesiog tu gauni lapelį ir viską tu žinai.“

„Vyresniems gal, suprantu, sudėtinga. Bet jauniems, manau, kad tik lengvina tokie dalykai: tu gauni pranešimą, susimoki ir ramu viskas.“

„Kodėl aš turiu pateikti pavardę, vardą. Duomenų apsaugos įstatymas yra? Ar nėra? Kodėl aš turiu visiems tai skelbti? Jeigu jums reikia, jūs gi ieškote. Ne aš ieškau, kad nusikaltau, o manęs ieško, kad nusikaltau.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Miesto valdantieji ir toliau aiškina, kad vienintelis sprendimas yra gyventojams patiems registruotis savitarnoje ir pateikti savo asmeninius duomenis.

Kodėl už automobilių stovėjimą atsakinga institucija neapgalvojo tokio gyventojams lengvai perprantamo trūkumo, paaiškinti negali. Tik priduria, kad šį projektą dar tobulins.

„BDAR problemos yra sprendžiamos ir aš manau, kad jos tikrai greit bus išspręstos“, – sako Vilniaus miesto tarybos narys Linas Kvedaravičius.

REKLAMA

Pasirodo, už automobilių stovėjimą mieste atsakingos „Susisiekimo paslaugos“ kreipėsi į „Regitrą“ prašydamos perduoti duomenis apie automobilių savininkus, tačiau šie atsisakė tai padaryti. Miesto valdantiesiems tai tapo rebusu.

„Tai iki sprendimo įgyvendinimo yra laiko. Tai stengsimės aktyviai komunikuoti, kad kuo didesnis ratas žmonių šitą naujovę sužinotų“, – kalba D. Putrimas.

Teigiama, kad lapelių ant automobilių už nesumokėtą stovėjimą neliks nuo spalio. Tad gyventojams prisitaikyti prie pokyčių skirta pusė metų.

Paskambini į bet kokią įstaigą ir nori sužinoti kiek mokėti už paslaugas.Namas vyro vardu o aš net negaliu išsiaiškinti bet kokį mokėjimą... O čia siūlo savo duomenis dalyti į kairę ar dešinę...
Rinks ir toliau biudžetą iš ubagų.Juk savo nieko neturi ,Lietuva ir nieko negamina,viskas išparceliuota ,išparduota!
Lietuvos ubagyne nieko naujo......baudžiava kaip visada klesti daugiau
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų