• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjį moksleiviai kartu su tėvais renkasi būrelius. Šių įvairovė – didžiulė, kainos irgi. Už vieną būrelį gali tekti pakloti iki 150 eurų ar daugiau. Dar nemažai iššūkių kelia vaikų saugumas, tad svarstoma ir nuotolinių užsiėmimų alternatyva.

Rugsėjį moksleiviai kartu su tėvais renkasi būrelius. Šių įvairovė – didžiulė, kainos irgi. Už vieną būrelį gali tekti pakloti iki 150 eurų ar daugiau. Dar nemažai iššūkių kelia vaikų saugumas, tad svarstoma ir nuotolinių užsiėmimų alternatyva.

REKLAMA

Būrelių paieškos platformos vaikubureliai.lt vadovas Daugardas Gintaras Rimša teigė, kad registracijos ir atrankos į būrelius jau prasidėjo.

„Kai kuriose įstaigose vis dar vyksta ir atvirų durų dienos, skirtos susipažinti su treneriais ir išbandyti naujus būrelius.

Tėvai viruso pernelyg nesibaimina ir registruoja vaikus į būrelius. O šie, prisitaikydami prie ugdomų vaikų amžiaus grupių, stengiasi užtikrinti saugią aplinką. Tad dezinfekuojami paviršiai, dėvimos kaukės, tikrinama vaikų kūno temperatūra, laikomasi saugaus atstumo, o sloguojantiems ar kosėjantiems vaikams draudžiama lankytis užsiėmimuose“, – pasakojo būrelių platformos vadovas.

Pasak jo, kai kuriuose užsiėmimuose buvo sumažintos vaikų grupės. Kitur užsiėmimai ar jų dalis vyks nuotoliniu būdu.

REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau išaugusio susidomėjimo nuotoliniais būreliais kol kas nepastebėjome. Vis dėlto turime ir galime pasiūlyti savo platformoje ir šią alternatyvą“, – sakė D. G. Rimša.

REKLAMA

Anot jo, būrelių kainos įvairios, jos svyruoja nuo 30 eurų, kartais gali siekti ir 150 eurų per mėnesį.

„Renkantis būrelį pagal kainą reikėtų nepamiršti įvertinti tokių dalykų, kaip užsiėmimų skaičius per savaitę, jų trukmė, vieta, mokytojų ar trenerių kompetencija“, – pažymėjo D. G. Rimša.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro (LVJC) Rinkodaros ir ryšių su visuomene specialistė Jūratė Janavičienė komentavo, kad nuo rugsėjo 1–osios dienos veiklą pradėjo didžioji dalis LVJC būrelių.

REKLAMA
REKLAMA

„Nuotolinių būrelių kol kas neturime. Neformaliajame ugdyme labai svarbus gyvas santykis – vadovo ir vaiko, vaiko su kitais vaikais. Kiek įmanoma, stengsimės vesti būrelius gyvai.

Tačiau dalis vadovų jau pasirengę dirbti ir virtualiai, jei bus tokia būtinybė. Turėjome galimybę išsibandyti tai pavasarį, karantino metu. Startavus gyvai – vėliau ir nuotoliniu būdu ugdytis geriau sekasi“, – aiškino specialistė.

O būrelių kainos, pasak J. Janavičienės, labai įvairios.1 mėnesio kaina 1 vaikui gali siekti nuo 18 iki 58 Eur. Dažniausia kaina – 30–40 eurų. Kaina dar mažėja pritaikius 15 eurų krepšelį neformaliajam ugdymui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei ne krepšelis, būtų brangiau

Dalį būrelio kainos tėvai gali padengti pasinaudoję neformalaus vaikų švietimo (NVŠ) krepšeliu. Krepšelio vidutinis dydis yra 15 eurų vienam vaikui per mėnesį, tačiau kiekviena savivaldybė gali nustatyti ir kito dydžio krepšelį. Bet jis turi būti ne mažesnis nei 10 eurų ir ne didesnis, nei 20 eurų.

Norint pasinaudoti krepšelio lėšomis, išsirinkus būrelį iš savivaldybės finansuojamų būrelių sąrašo, reikia susisiekti su būrelio organizatoriais (įstaiga, organizacija ar laisvuoju mokytoju) ir pasirašyti vaiko ugdymo sutartį.

REKLAMA

Vaikai gali lankyti keletą būrelių, tačiau apmokėti NVŠ lėšomis galima tik vieną užsiėmimą.

Renkasi ir nuotolines treniruotes

Programavimo akademijos „CodeAcademy Kids“ administratorė Indrė portalui tv3.lt pasakojo, kad užsiėmimai dar nevyksta, nes nesibaigė registracija. Kadangi programavimo užsiėmimams tereikia tik kompiuterio, auga susidomėjimas nuotoliniais užsiėmimais.

„Mūsų klientų poreikiai skirtingi. Vieni po ilgos pertraukos nori lankyti būrelį su grupe, bendrauti su mokytojais gyvai. Kiti vis dar baiminasi virusų, tad teiraujasi apie būrelio lankymą nuotoliniu būdu.

REKLAMA

Kai uždarysime registraciją, tada formuosime grupes, kuriose vieni vaikai mokysis susirinkę į klases, o kiti – namuose“, – teigė programavimo akademijos administratorė.

Pasak Indrės, užsiėmimuose vienoje grupėje, galės mokytis iki 14 vaikų.

„Taip pat laikysimės visų saugumo reikalavimų, dezinfekuosime paviršius, vėdinsime patalpas, vaikų prašysime laikytis atstumo, dėvėti kaukes. O sergančių vaikų prašysime likti namuose ir praleisti užsiėmimą“, – sakė programavimo akademijos atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jos programavimo akademijoje gali mokytis 5–18 metų moksleiviai. Užsiėmimų metu vaikai mokosi programuoti, kurti kompiuterinius žaidimus, mobiliąsias aplikacijas, jų dizainą. Užsiėmimai vyksta vieną kartą per savaitę, jų kaina nuo 35 eurų per mėnesį.

Nuotolinės treniruotės nepasiteisino

Vaikų futbolo akademijos „Geležinis vilkas“ vadovas Linas Virketis teigė, kad registracija į treniruotes vyksta vangiai. Šis rugsėjis kitoks negu kiekvienais metais, moksleivių tėvai baiminasi koronaviruso.

REKLAMA

„Dar per karantiną ieškojome būdų, kurie padėtų tęsti veiklą nepaisant draudimų. Vienas tokių būdų – nuotolinės treniruotės. Tačiau jos nepasiteisino. Ne taip paprasta futbolo treneriui vesti treniruotę per nuotolį. Nors treneriai labai stengėsi, bendravo su vaikais per „Zoom“ programą, siųsdavo jiems užduotis, kurias moksleiviai turėjo atlikti, nufilmuoti ir atsiųsti treneriui.

Tačiau tokių užsiėmimų metu vaikai darė labai daug klaidų, jos kartojosi. Tad kas iš tokių treniruočių, jeigu paskui teks treneriams iš naujo mokyti vaikus“, – kalbėjo futbolo akademijos vadovas.

REKLAMA

Vis tik vieną nuotolinių treniruočių pliusą L. Virketis rado.

„Karantino metu vaikai bent jau mažiau laiko praleido prie kompiuterio. Jie bėgiojo, bandė mokytis valdyti kamuolį. Tačiau pasibaigus karantinui, tokio tipo treniruočių atsisakėme“, – tikino futbolo akademijos vadovas.

Paklaustas apie kainas, L. Virketis tikino, kad jos priklauso nuo treniruočių skaičiaus ir moksleivių amžiaus.

„Treniruotės mėnesiui kainuoja nuo 55 iki 70 eurų. Jaunesni vaikai per savaitę treniruojasi 3 kartus, o vyresni – 4 arba 5. Jų treniruotės ir yra brangesnės, siekia 70 eurų.

Tačiau moksleiviai gali pasinaudoti neformaliojo švietimo krepšeliu, kurio dydis siekia 15 eurų. Tad vietoje 70 eurų, jie moka 55 eurus. (Svarbu paminėti, kad neformaliojo švietimo programos veiklos turi būti įgyvendinamos ne rečiau kaip po 1,5 valandos per savaitę arba ne mažiau kaip 6 valandas per mėnesį – aut past.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų