Džiaugiasi finansų ir laiko sutaupymu
Renovacija yra labai naudingas procesas, tačiau ne paslaptis, kad gyventojams tenka plačiai atverti piniginę, jei nori kokybiško ir ateityje atsipirksiančio rezultato. Dėl šios priežasties labai svarbu, kad ir rangovai, kurie rūpinasi renovacijos darbais, ir paslaugos, kurias nuspręsta įsidiegti, atitiktų patį optimaliausią variantą, būtų rastas geriausias kainos ir kokybės santykis. CPO padeda tai užtikrinti.
„Nors ir neturime didelės pirkimų patirties naudojantis kitomis priemonėmis, kadangi 95% mūsų pirkimų yra daromi per CPO, visgi pastebime, kad perkant projektavimo darbus sutaupome daugiau nei 50 % negu numatyta investiciniame plane. O kalbant apie rangos darbus nuperkama 20-25 % pigiau nei yra numatyta“, – teigia Ukmergės renovacijos administratoriaus atstovas, Pastatų administravimo skyriaus vadovas Andrius Kalesnikas.
Tačiau finansiniai aspektai nėra vienintelis džiuginantis dalykas renkantis pirkimus per CPO. Labai svarbu ir tai, kad tokiu būdu galima sutaupyti nepaprastai daug laiko ir darbus vykdyti žymiai sparčiau. „Esame labai patenkinti dėl operatyvumo ir proceso greitumo naudojantis CPO. Gauti sutartį dėl rangos darbų trunka apie dvi savaites, o projektavimo išvis tik dvi dienas, – džiaugiasi A. Kalesnikas, – jeigu nenaudotume CPO paslaugų, šie procesai truktų 2-3 mėnesiais ilgiau.“
Aiškios sutartys palengvina ginčus
Ieškant rangovų ar perkant paslaugas ypač svarbu yra aiškiai susitarti dl sąlygų bei įsipareigojimų. Šioje situacijoje CPO itin prisideda.
„Vienas didžiausių CPO privalumų ir kodėl mes naudojamės tomis paslaugomis yra aiškios sutarties sąlygos ir vienai, ir kitai pusei. Kai kurios sąlygos gali mums ir nepatikti, tačiau tai nekeičia fakto, kad visiems viskas aišku. Aiškūs reikalavimai, baudos jų nesilaikant, todėl vėliau nekyla nepagrįstų ginčų dėl sutarties sąlygų“, – teigia pašnekovas.
Sugalvoti CPO paslaugų trūkumus nėra taip paprasta, kadangi ši sistema tiesiog palengvina visą procesą neapribodama pirkėjo. Visgi, vienintelis dalykas kartais sukeliantis problemų yra negalėjimas nutraukti sutarties su nepajėgiais projektą įgyvendinti rangovais.
„Vienintelis minusas, kad po konkurso mes kartais pamatome, jog rangovas nėra pajėgus įgyvendinti tokius didelius darbus, tačiau negalima atsisakyti ir nepasirašyti sutarties. Tačiau tokie atvejai pasitaiko labai retai, vos 1 iš 100, o situaciją tuomet lanksčiai išsprendžiame bendradarbiaudami su CPO“, – apibendrina A. Kalesnikas.