Pasak Tiekimo valdymo instituto (angl. Institute for Supply Management, ISM), jo sudaromas gamybos indeksas išliko 52,8 proc. lygyje – kaip ir liepą.
Rodiklis viršijo analitikų lūkesčius ir išliko aukščiau 50 proc. slenksčio, skiriančio plėtrą nuo susitraukimo.
Sektoriaus augimas fiksuotas 27-ą mėnesį iš eilės, nors rodiklis išliko žemiausias nuo 2020 metų birželio trečią mėnesį iš eilės.
Šis toliau fiksuojamas augimas, nors ir nedidelis, stebimas šiek tiek sumažėjusio kainų spaudimo fone.
„Naujų užsakymų skaičius grįžo į plėtros lygį, tiekėjų pristatymai išlieka atitinkamo lygio, o kainos vėl sumažėjo“, – pažymėjo tyrimo vadovas Timothy Fiore (Timotis Fiorė).
Nors „nuotaikos išliko optimistiškos dėl paklausos“, apklausti respondentai išreiškė nerimą dėl lėtėjančios ekonomikos, pridūrė T. Fiore.
Užimtumo srityje įmonės rugpjūtį ir toliau samdė naujus darbuotojus, o respondentai pranešė apie mažesnį išėjimų iš darbo skaičių – tai yra ženklas, kad įtampa darbo rinkoje pradeda mažėti.
„Apskritai gamyba vis dar auga, tačiau sektorius ir toliau susiduria su kliūtimis dėl lėtėjančios paklausos ir galimų pasiūlos sukrėtimų“, – mano ekonominių tyrimų ir konsultacijų bendrovės „High Frequency Economics“ vyriausioji JAV ekonomistė Rubeela Farooqi (Rubela Faruki).