gamyba
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gamyba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gamyba“.
Prieš kepant karpį šventėms padarykite tai: skonis bus žymiai geresnis
Dažnas Kūčių vakaro be gera kaina ir skoniu pasižyminčio karpio neįsivaizduoja. Būtent jis prieš pat šventes tampa pačia populiariausia žuvimi parduotuvėje, aplenkiančia net silkę ir lašišą, atskleidžia „Iki“ komunikacijos vadovė Gintarė Kitovė. Kadangi jis būna vienas svarbiausių patiekalų, verta žinoti kelias gudrybes, kad karpis pavyktų tiesiog meistriškai.
Išvydus, ką iš senų maišelių padarė Dalia, nustėro ir visko matę: sutaupė apvalią sumą pinigų
Jau 20 metų Londone gyvenanti 51-erių Dalia Gambickienė, be to, kad dirba vieno iš centrinių miesto viešbučių vadybininke, taip pat kuria išskirtinio grožio rankines. Įdomiausia tai, kad jos rankinės nėra pagamintos iš įprastų medžiagų – Dalia jas kuria iš perdirbtų plastikinių maišelių, suteikdama jiems naują, estetišką formą.
Susidomėjimas šiomis Dalios kurtomis išskirtinėmis rankinėmis sparčiai auga. Moteris pasakoja, kad nuo vaikystės ją traukia įvairūs rankdarbiai.
Šefas Oliveris išdavė tobulos orkaitėje keptos lašišos receptą: kartosite ne kartą
Pirmą kartą savo receptų knygoje „ONE by Jamie Oliver“ kultinis virtuvės šefas atskleidė, kaip paruošti gardžiausią lašišą.
„Lašiša yra viena dažniausiai perkamų žuvų, todėl norėjau pasidalyti vienu iš savo mėgstamiausių jos gaminimo būdų, – sakė jis. – Naudodami aliuminio foliją ne tik gražiai paruošite žuvį garuose, bet ir suteiksite nuostabų įdomių ingredientų derinių skonį.
Šefė išdavė tobulos bulvių košės receptą: štai ką reikia daryti
Bostone įsikūrusioje Milk Street Cooking School dirbanti virtuvės šefė Rosemary Gill pasidalijo savo gudriu patarimu, kaip sukurti kreminę bulvių košę – tai labai paprasta.
Kulinarė atskleidė, kaip išvirti kreminę ir svajonių bulvių košę, ir paaiškino, kaip atsisakyti vandens vonelės.
Ką daryti, kad košė būtų puri?
Niekas neprilygsta garuojančiai bulvių košei, kai užklumpa šaltis, tačiau išgauti tokį prabangų, aksominį jausmą gali būti taip pat sudėtinga, kaip ir iškepti suflė.
Planuojamos grūdinto stiklo gamyklos Jonavoje statybos – bus sukurta beveik 100 darbo vietų
Kitų metų viduryje Jonavoje planuojamos grūdinto stiklo gamyklos „GlassLT Fire“ statybos. Planuojama sukurti beveik 100 darbo vietų, o bendros investicijos sieks 11,5 mln. eurų, praneša „Verslo žinios“.
Anot įmonių grupės „Glass LT“ vadovo Giedriaus Jackūno, gamykla sieks patenkinti išaugusį grūdinto stiklo poreikį ir išplėsti priešgaisrinio stiklo gamybos apimtį. Anot verslininko, šiuo metu grūdintą stiklą Alytaus „Glass LT“ perka dideliais kiekiais, tačiau tiekėjai tokio poreikio nepatenkina.
Lietuviai stabdo 200 mln. eurų vertės projektą Latvijoje
Latvijos Jekabpilio mieste planuotas medienos drožlių plokščių gamyklos projektas stabdomas neribotam laikui, praneša „Verslo žinios“. Privačių investuotojų lėšomis buvo planuojama pastatyti maždaug 190 mln. eurų vertės gamyklą, o statybas vykdyti ir gamyklos operatore turėjo tapti tarptautinė investicinė VMG grupė.
Į meno rinką įžengusi įmonė planuoja viršyti 2 mln. eurų pajamų ribą
Į meno pasaulį įžengusi ir autorinius darbus kurianti bei gaminanti vienintelė Lietuvoje tokio pobūdžio reklamos gamybos bendrovė „Reklamos4“ pernai pajamas išaugino 45 proc. iki 1,7 mln. eurų. Šiemet įmonės pajamos turėtų augti apie 40 proc. ir peržengti 2,4 mln. eurų ribą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Kauniečiai renka techniką ukrainiečiams: tikisi į frontą išsiųsti tūkstančius dronų
Kauniečiai neria į dronų, skirtų Ukrainai, konstravimą, nors daugelis jų iki šiol nėra surinkinėję panašių prietaisų ir net lituoklio rankose laikę. O tokius žmones apmoko specialiai atvykusi instruktorė.
Artėjant karo su Rusija antrosioms metinėms, ukrainiečiai viliasi išplėsti tokius dronų surinkimo cechus visoje Europoje.
Veiduose susikaupimas, o rankose lituokliai ir atsuktuvai. Taip 10 vienos Kauno įmonės darbuotojų pradeda konstruoti dronus, kurie keliaus į mūšio lauką Ukrainoje.
Latvija elektros gamybą sausį padidino 40 proc.
Elektros gamyba Latvijoje praėjusį mėnesį, palyginti su ankstesniu, išaugo 40 proc. iki 832 gigavatvaladžių (GWh), pranešė valstybinė elektros perdavimo tinklų operatorė „Augstsprieguma tikls“.
Palyginti su praėjusių metų sausiu, gamyba sumažėjo 9,5 procento.
„Augstsprieguma tikls“ duomenimis, elektros poreikis šalyje pirmąjį šių metų mėnesį siekė 696 GWh, buvo 6 proc. didesnis nei pernai gruodį ir 7,9 proc. didesnis nei pernai sausį.
Mačiulis: net sumažėjus gamybos mastams, Lietuvos pramonė išlieka diversifikuota ir konkurencinga
„Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis tikina, kad nors Lietuvos pramonės apimtys per 2023 m. susitraukė 5 proc., bendri gamybos mastai, lyginant su dešimtmečio pradžia, yra 30 proc. didesni. Taip pat, anot jo, toks gamybos susitraukimas nėra pastebimas tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, kadangi pasibaigus pandemijai vartotojai pereina prie paslaugų vartojimo.
„Lietuva išsiskyrė gerąją prasme. Mūsų bendrasis vidaus produktas nuo dešimtmečio pradžios yra įšaugęs smarkiausiai.
REKLAMA
REKLAMA
Ragina pasigaminti naminę pastą – dantys bus balti kaip niekada anksčiau
Dantų pasta – paprasta, bet dažnai nepaminėta namų higienos priemonė, kuri gali turėti didelį poveikį mūsų burnos priežiūros rutinai. Nors daugelis žmonių renkasi įprastas komercines dantų pastas, jie taip pat gali savo dantų priežiūros priemonėmis pasirūpinti namuose.
„Dantų pastos gamyba jau aukštasis pilotažas. Mano draugė žolininkė neseniai baigė kursą „žalioji kosmetika“ ir padovanojo man pačios padarytą dantų pastą. Man ji taip patiko, kad nusprendžiau išmokti.
Baldų gamintojos „Theca Furniture“ pajamos didėjo iki 57 mln. eurų
Danijos kapitalo Kauno baldų gamybos bendrovės „Theca Furniture“ pajamos per finansinius metus, kurie prasideda rugsėjį ir baigiasi rugpjūtį, augo 22 proc. iki 57,2 mln. eurų (2021–2022 metais – 46.8 mln. eurų).
Bendrovė per metus uždirbo 3.6 mln. grynojo pelno – 29 proc. daugiau (2.8 mln. eurų), rodo Registrų centrui pateiktos ataskaitos.
Bendrovės teigimu, 18 proc. iki 4.8 mln.
16-metė Smiltė stebina savo desertais: paragauti norėtų ne vienas
Šešiolikmetė plungiškė Smiltė Einingė, ne tik mokosi, lanko baletą, bet ir įvairių švenčių proga gamina desertus. Mergina sako, kad didžiausią įtaką norui gaminti padarė įvairūs maisto gaminimo vaizdo įrašai internete, kuriuos mėgo žiūrėti nuo pat vaikystės.
„Žiūrėdama įvairius vaizdo įrašus semiuosi patirties, įdomu žiūrėti ir bandyti gaminti vis naujus dalykus.
ES žaliavinio pieno gamybą pernai sumažino pirmąkart nuo 2010-ųjų
Žaliavinio pieno gamyba Europos Sąjungoje 2022-aisiais, palyginti su ankstesniais metais, sumažėjo 0,3 mln. tonų, arba 0,2 proc., iki 160 mln. tonų, pranešė Eurostatas.
Gamybos nuosmukis užfiksuotas po daugiau nei dešimtmetį trukusio, 2010-aisiais prasidėjusio, augimo laikotarpio.
Didžiąją dalį žaliavinio pieno gamybos dalį pernai sudarė pieno gamintojų kooperatyvų produkcija – 149,9 mln. tonų, o likusią – pavienių ūkių produkcija.
ES pieno perdirbėjai praėjusiais metais pagamino 22,5 mln.
Jurgitos Advento vainikai tapo tikru Lietuvos hitu: parodė, kaip atrodo
Artėjant Kalėdoms žmonės ne tik renka dovanas bei puošia eglutes, tačiau ieško ir kitų kalėdinių atributikų. Viena iš jų yra Advento vainikas. Tai labai prasmingas Kalėdų laukimo simbolis, šiandien tampantis ir puikia namų interjero detale. Vainiką galima pasidaryti ir patiems, tačiau tiems, kurie neturi tam laiko – yra didžiulis pasirinkimas pardavėjų, kurie kuria šias kalėdines dekoracijas.
JAV pramonės gamyba smuko labiau nei tikėtasi: tai lėmė viena priežastis
JAV pramonės gamyba praėjusį mėnesį sumenko labiau nei tikėtasi, jau praūžusio automobilių gamintojų darbuotojų streiko padarinius pajutus ir kitoms pramonės šakoms.
Federaliniai Rezervai (šalies centrinis bankas) paskelbė, jog šalies pramonė spalį, palyginti su rugsėjį, negalutiniais duomenimis, susitraukė 0,6 procento. Volstrito analitikai pranašavo kuklesnį nuosmukį – 0,3-0,4 procento.
Patikslintais duomenimis, rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, JAV pramonės gamyba paaugo 0,1 proc.
Gamintojų parduotos pramonės produkcijos kainos per mėnesį augo 1,8 proc.
Gamintojų parduotos pramonės produkcijos kainos rugpjūtį, palyginti su liepa, padidėjo 1,8 proc., be rafinuotų naftos produktų – sumažėjo 0,5 procento.
Bendram kainų pokyčiui didžiausios įtakos turėjo rafinuotų naftos produktų kainų padidėjimas (13,5 proc.) ir elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo kainų sumažėjimas (1,2 proc.), skelbia Valstybės duomenų agentūra.
Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per mėnesį padidėjo 1,1 proc.
Lietuva – viena iš septynių ES šalių, kur metinė pramonės gamyba birželį augo
Lietuva birželį buvo viena iš septynių Europos Sąjungos (ES) šalių, kur pramonės gamyba birželį per metus augo, skelbia Eurostatas.
Pramonės gamyba Lietuvoje per metus augo 3,4 proc., kai visoje ES ji vidutiniškai smuko 1,2 procento. Estijoje pramonė per metus smuko 12,7 proc., Latvijoje – 5,1 procento.
Per mėnesį – birželį, palyginti su gegužę – pramonė Lietuvoje augo 3,2 proc., Latvijoje – 0,6 proc., o Estijoje – krito 1,7 procento. Visoje ES pramonė per mėnesį augo 0,4 procento.
„SoliTek cells“ apie atleidimą įspėjo 30 darbuotojų
Saulės modulių gamybos ir jėgainių įrengimo įmonė „SoliTek cells“ apie galimą atleidimą įspėjo įspėjo 30 darbuotojų. Bendrovės vadovas teigia, kad tokių priemonių gali tekti imtis automatizuojant gamybą ir mažėjant užsakymų.
Įmonė, kurioje šiuo metu dirba 84 darbuotojai, Užimtumo tarnybai apie galimą atleidimą pranešė praėjusią savaitę. „SoliTek cells“ Julius Sakalauskas BNS teigė, kad dėl to dar nėra apsispręsta.
Alytaus baldų gamintoja iš darbo atleidžia 161 darbuotoją
Bankrutuojanti Alytaus baldų gamybos įmonė „S-Form“ atleidžia visus – 161 – darbuotoją, penktadienį pranešė Užimtumo tarnyba.
Anot jos, darbuotojų atleidimo priežastis – įmonės bankrotas.
Nuo liepos 31 dienos „S-Form“ nemokumo administratoriumi paskirtas Arūnas Gedeikis sakė, kad pagal šiuo metu galiojantį sprendimą įmonės darbuotojai bus atleisti rugpjūčio 28 dieną.
Užimtumo tarnybos vadovė: gamybos sektoriuje jokio progreso kol kas nėra
Oficialiam nedarbui Lietuvoje kurį laiką mažėjant, Užimtumo tarnybos vadovė pastebi, kad darbo rinka birželį buvo kiek pasyvesnė nei gegužę, tačiau blogų tendencijų kol kas nėra. Visgi Inga Balnanosienė atkreipia dėmesį, kad būtina stebėti gamybos sektorių, kur situacija sudėtingėja.
Pramonė Lietuvoje per pusmetį sumenko 6,6 proc.
Visos pramonės produkcijos vertė Lietuvoje šiemet sausį-birželį sumažėjo 6,6 procento. Vien birželį, tiek palyginti su tuo pačiu metu pernai, tiek palyginti su geguže, ji augo 3,3 procento.
Pramonės rodikliai auga antrą mėnesį iš eilės. Jie mažėjo nuo praėjusių metų gruodžio.
Per šešis šių metų mėnesius pramonės produkcijos vertė siekė 17,6 mlrd. eurų to meto kainomis, o vien birželį – 2,9 mlrd. eurų, skelbia Valstybės duomenų agentūra.
„Tesla“ pradėjo „Cybertruck“ masinę gamybą, praėjus ketveriems metams po pristatymo
Praėjus ketveriems metams po elektrinio pikapo „Cybertruck“ pristatymo, „Tesla Inc.“ pradėjo jo masinę gamybą.
2019-asiais „Tesla“ vadovas Elonas Muskas pristatė „Cybertruck“ prototipą ir tuomet teigė, kad modelis bus pradėtas gaminti per porą metų.
Tuo tarpu „Tesla“ konkurentai nedelsė. Pavyzdžiui, „Ford Motor“ jau gamina F-150, o „Rivian Automotive“ – R1T modelį.
Elektrinių pikapų modeliai, įskaitant „Ford F-150 Lightning“, atrodo taip pat, kaip ir jų benzinu varomi analogai.
Pamačiusi vaisto pakuotę vilnietė nepatikėjo: kuo tokia prekyba ima skirtis nuo „babų vaistininkių“ turgelyje?
Jau netrumpą laiką stringant vaistų tiekimui ir gamybai susiduriama su antibiotikų ir kitų vaistų trūkumu ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse. Vis tik net ir pavykus gauti reikiamų medikamentų žmonėms sukelia nuostabą tai, kad informaciniame vaisto pakelyje neranda aprašo lietuvių kalba. Atsakingos institucijos ragina tuo nesistebėti – tam leidimas buvo išduotas siekiant visais įmanomais būdais gauti trūkstamų vaistų.
„Scorify“: balandį augo statybos, gamybos, ryšių įmonių kredito rizika
Ketvirtadalio Lietuvos įmonių kredito rizika balandį, palyginti su pernai balandžiu, suprastėjo, 35 proc. – pagerėjo, tačiau aukštos rizikos įmonių dalis nesikeičia – ji išlieka 10 proc., rodo naujausia duomenų analitikos bendrovės „Scorify“ apžvalga.
„Scorify“ verslo sprendimų vadovė Jurga Tamašauskaitė sako, kad kredito rizikos lygis kol kas nerodo didelių nerimo ženklų, tačiau rinkoje girdėti ir apie lėtėjančius užsakymus, ir apie sustabdytas investicijas.
Lietuvai ketinant leisti LEZ-uose kurtis karinei pramonei, investuotojai jau domisi
Lietuvoje veikiančiose laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ) siūlant leisti veikti karinės pramonės įmonėms, verslo atstovai šį žingsnį vertina palankiai – teigiama, kad dėl tokio draudimo iki šiol jau teko atmesti ne vieną investuotojų pasiūlymą, įskaitant neįvardijamą didelę Vokietijos gynybos pramonės įmonę.
LEZ atstovai sako, kad tiek praeityje, tiek dabar investuotojai domisi galimybe kurtis šios zonose ir gaminti gynybos pramonės produkciją.
Giraitės ginkluotės gamykla 35 proc. padidins gamybą
Valstybės valdomos mažo kalibro amunicijos gamintojos Giraitės ginkluotės gamykloje už 2,2 mln. eurų įdiegus naują įrangą, iki 35 proc. padidės jos gamybos apimtys, pranešė Finansų ministerija.
Penktadienį gamykloje pradėję veikti kapsuliavimo ir šovinių užtaisymo įrenginiai leis išvengti „butelio kakliuko“ šovinio surinkimo operacijose, teigia gamyklos vadovas Aleksandras Nikonovas.
„Šiandieninis pirmojo gamybos plėtros etapo užbaigimas – bendrovės kelerių metų kryptingo darbo rezultatas.
„Fern Production“ stabdo gamybą Panevėžyje, atleidžia darbuotojus
Privataus kapitalo fondo „INVL Baltic Sea Growth Fund“ netiesiogiai valdoma metalo apdirbimo bendrovė „Fern Production“ dėl nutraukiamos veiklos Panevėžyje atleidžia visus 28 darbuotojus.
„Fern Production“ Užimtumo tarnybai tarnybai nurodė, kad darbuotojai atleidžiami dėl bendrovės valdybos sprendimo nuo gegužės nutraukti gamybą Panevėžyje.
Apie atleidimą įspėti 28 darbuotojai. Daugiausiai – surinkėjų, operatorių ir suvirintojų.
Vasarį kainas mažino visų trijų Baltijos valstybių pramonės produkcijos gamintojai
Realizuojamos pramonės produkcijos kainas praėjusį mėnesį mažino visų trijų Baltijos valstybių gamintojai, rodo nacionalinių statistikos tarnybų paskelbti duomenys.
Palyginti su ankstesniu mėnesiu, Lietuvos pramonės produkcijos gamintojų kainų indeksas nukrito 1,5 proc., Latvijos – 0,7 proc., Estijos – 0,2 procento.
Estijos gamintojai kainas mažina antrą mėnesį iš eilės, metinis prieaugis – 11,6 proc.
Estijos pramonės gamintojų šalyje ir užsienyje realizuotos produkcijos kainų indeksas krenta antrą mėnesį iš eilės. Vien tik vasarį jis smuktelėjo 0,2 proc., rodo pirmadienį nacionalinės statistikos tarnybos paskelbti duomenys.
Šio kainų indekso metinis prieaugis sumenko nuo 12,7 proc. sausį iki 11,6 proc. vasarį.
Anot pranešimo, indeksą vasarį smukdė pigusi medienos apdirbimo pramonės ir elektronikos pramonės produkcija, taip pat popierius bei gaminiai iš jo.
Anglis deginančių elektrinių dalis Vokietijos elektros gamyboje pernai išaugo iki 33 proc.
Anglimis kūrenamų elektrinių dalis visoje Vokietijos elektros energijos gamyboje 2022-aisiais, palyginti su 2021 metais, išaugo nuo 30,2 proc. iki 33,3 proc., rodo Federalinės statistikos tarnybos (Destatis) paskelbti duomenys.
Vėjo jėgainių lyginamasis svoris padidėjo nuo 21,6 proc. iki 24,1 proc., saulės energijos jėgainių – nuo 8,7 proc. iki 10,6 proc., tuo tarpu hidroelektrinių – sumenko nuo 3,5 proc. iki 3,2 procento.
Armonaitė: gamybos kritimą lėmė smukusi paklausa iš užsienio
Lietuvos ekonomikos sveikata išlieka stabili, bet kontekstas yra trapus, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Jos teigimu, pramonės gamybos kritimą šių metų pradžioje lėmė smukusi paklausa iš užsienio.
„Vičiūnų grupė“ stabdo šaldyto jūrų gėrybių rinkinio gamybą
Kauno mero Visvaldo Matijošaičio ir Liudo Skieriaus kontroliuojama „Vičiūnų grupė“ pranešė, kad jos įmonės stabdo šaldyto jūrų gėrybių rinkinio gamybą, kalmaruose nustačius didesnį nei galima kadmio kiekį.
Anot bendrovės, nustatyta, kad per pastaruosius metus kalmaruose ir kituose galvakojuose moliuskuose, kurie importuojami iš Kinijos, Indijos, Tailando, Filipinų ir Ekvadoro, rasta padidinta tarša kadmiu.
Leidimas ūkininkams gaminti ir prekiauti alkoholiu gali iškreipti konkurenciją
Vyriausybės siūlomas reguliavimas, kada ūkininkams būtų leista gaminti ir prekiauti alkoholiu, gali iškraipyti konkurenciją bei pažeisti valstybės pagalbos taisykles, teigia Konkurencijos taryba.
Seimo nariai siūlo keisti Alkoholio kontrolės įstatymą įteisinant išimtį ūkininkams ir leidžiant per metus gaminti iki 1 tūkst. litrų ne didesnės kaip 65 proc. etilo alkoholio koncentracijos gėrimų – jiems reikėtų gauti tik vieną licenciją, kuri suteiktų teisę ir prekiauti gėrimais.
Ekonomistas įspėja dėl šių metų vasaros: „Krizė, ji ateis“
2022 metai Lietuvai buvo gana neblogi, rodo pagrindiniai statistikos duomenys. Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas sako, kad ir pirmasis šių metų pusmetis nusimato itin pozityvus, o štai jau vasarą tikėtinos ir ne tokios geros naujienos.
A. Izgorodinas teigia, kad šių metų ekonomika skils pusiau: pirmasis naujų metų pusmetis nusimato gana sėkmingas ir optimistiškas, tačiau likę puse metų, ypač vasaros metu, gali būti sunkesni.
Ekspertas: Lietuva galėtų imtis antidronų sistemų gamybos ir testavimo
Pasaulyje esant milžiniškam sistemų, kovojančių su dronais, poreikiui, Lietuva galėtų imtis šio verslo ir eiti į tarptautinę rinką, juolab, kad šalyje jau yra jų gamybos užuomazgų, sako Europos dronų asociacijos viceprezidentas.
Vidmantas Kairys, be kita ko, ragina Lietuvą pagalvoti ir apie bepiločių orlaivių testavimo poligonų ir žinių klasterių steigimą.
Latviai per metus pagamino 17 proc. daugiau alaus
Pernai sausio-lapkričio mėnesiais Latvijoje pagaminta 83,575 mln. litrų alaus – 17,1 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį užpernai, pranešė Valstybės pajamų tarnyba.
Jo eksportas išaugo 97,4 proc. iki 53,939 mln. litrų, o šio gėrimo importą Latvija padidino 15,8 proc. iki 95,816 mln. litrų.
Alaus vartojimas Latvijoje (nukreipimo į mažmeninę prekybą apimtys) padidėjo tik 0,4 proc. iki 123,417 mln. litrų.
2021-aisiais Latvija alaus gamybą padidino 6,1 procento.
Pramonės gamintojų kainos Latvijoje pernai pašoko į naujas aukštumas
Pramonės produkcijos gamintojų kainos Latvijoje 2022 metais, palyginti su 2021-aisiais, pakilo 30,7 proc., parodė šalies statistikos tarnybos penktadienį paskelbti duomenys.
Vidaus rinkoje parduotos produkcijos kainos padidėjo 47,9 proc., o eksportuotos produkcijos kainos – 16,1 procento. Į euro zonos šalis eksportuotos produkcijos kainos pakilo 19,4 proc., o į ne euro zonos šalis – 13,3 procento.
„Grigeo“ gamyklos Ukrainoje darbą trikdo elektros tiekimo problemos
Medžio plaušo plokščių, kartono bei higieninio popieriaus gamybos grupės „Grigeo“ gamyklos Ukrainoje darbą trikdo elektros tiekimo sutrikimai, todėl įmonė įsigijo generatorių, kuris užtikrina bent minimalų gamyklos pajėgumą, sako grupės prezidentas Gintautas Pangonis.
„Pakankamai ten sudėtinga, kuo toliau, tuo yra šiek tiek blogiau, ir elektros trūksta dabar, tai pirkome generatorius čia, Lietuvoje, kad galėtų bent minimaliai dirbti, nes elektrą įjungdavo tik po kelias valandas.
„Lifosa“ atnaujina gamybą: veiks mažesniu pajėgumu
Laikinojo administratoriaus prižiūrima Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ po trijų mėnesių pertraukos šios savaitės pradžioje turėtų pradėti veikti sumažintu pajėgumu.
Įmonės atstovė Indrė Mažeikienė BNS praėjusią savaitę sakė, kad jau pradėtas gamybos atnaujinimo procesas, gamykla sumažintu pajėgumu pradės veikti šios savaitės pradžioje. Ji gamins pagrindinę produkciją, įskaitant azoto fosforo trąšas, diamonio fosfatą, kitas trąšas ir pašarines žaliavas.
„Lifosa“ gamybą atnaujinti žada kitos savaitės pradžioje
Laikinojo administratoriaus prižiūrima Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ pamažu atnaujina gamybą – kitos savaitės pradžioje ji turėtų pradėti veikti sumažintu pajėgumu, sako įmonės atstovė.
„Pamažu pradėtas vykdyti gamybinės veiklos atnaujinimo procesas, planuojame, kad veikla sumažintu pajėgumu pradės vykti kitos savaitės pradžioje“, – BNS ketvirtadienį sakė Indrė Mažeikienė.
„Achema“ pirmadienį vėl stabdys gamybą
Lapkričio pradžioje gamybą atnaujinusi Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovė „Achema“ dėl brangstančių dujų kitą pirmadienį vėl stabdys gamybą.
„Dujų kainai vėl kylant į šį rudenį buvusias aukštumas, esame priversti nuo gruodžio 19 dienos laikinai stabdyti amoniako gamybą, paliekant dirbti tik amonio salietros ir dervų gamybą bei juos aptarnaujančius padalinius“, – BNS ketvirtadienį sakė „Achemos“ komunikacijos vadovė Jolita Macelytė.
„Lifosa“ atnaujinti gamybą planuoja savaitės pabaigoje
Rugsėjį veiklą sustabdžiusi laikinojo administratoriaus prižiūrima Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ gamybą atnaujinti planuoja šios savaitės pabaigoje, sako įmonės atstovė.
Pasak Indrės Mažeikienės, tikslus veiklos atnaujinimo laikas priklausys nuo oro sąlygų.
„Viskas vyksta pagal planą, po truputį kviečiame darbuotojus grįžti į darbą iš prastovų ir ruošiamės pradėti gamybinę veiklą šią savaitę.
Ginklų ekspertai šokiruoti: Rusija gamina tai, ko neturėtų
Ginklų tyrėjai Kijeve išsiaiškino, kad bent viena rusiška sparnuotoji raketa Kh-101, naudota atakose lapkričio 23 d., buvo pagaminta ne anksčiau, kaip spalį.
Latvijos pramonė sausį-spalį paaugo procentu, vien tik spalį – metinis nuosmukis 2,7 proc.
Latvijos pramonės gamyba per pirmus 10 šių metų mėnesių, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, įvertinus darbo dienų skaičiaus skirtumus, palyginamosiomis kainomis padidėjo 1 proc., pirmadienį pranešė nacionalinė statistikos tarnyba.
Apdirbamosios pramonės produkcijos apimtys augo 3 proc., gavybos – 2,2 proc., tuo tarpu elektros ir dujų tiekimas sunyko 14,3 procento.
„Lifosa“ gamybą atnaujinti planuoja gruodžio 10-15 dienomis
Rugsėjį veiklą sustabdžiusi laikinojo administratoriaus prižiūrima Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ gamybą atnaujinti planuoja gruodžio 10-15 dienomis, teigia įmonės atstovė.
„Tikslesnė su bendrovės veiklos atnaujinimu susijusi informacija dar tikslinama, bet šiuo metu planuojama, kad produkcijos gamybą bus galima pradėti gruodžio 10-15 dienomis“, – BNS sakė įmonės atstovė spaudai Indrė Mažeikienė.
Pasak jos, šiuo metu tikslinami žaliavų tiekimo grafikai, vyksta parengiamieji darbai.
Taip gali tik rusai: gauna iš Kinijos automobilius, juos perrenka ir sako, kad tai nauji rusiški „Moskvič“
Rusijai paskelbus kone grandiozinį planą pagaminti 100 tūkst. „Moskvič“ markės automobilių, dabar aiškėja tikroji tiesa, iš kur šios transporto priemonės yra importuojamos ir kaip vėliau surenkamos gamykloje.
Socialinių tinklų erdvėje plinta vaizdo įrašas, kuriame vienas iš vedėjų pristato naująjį „Moskvič“ automobilį.
Latvija alkoholio gamybą per tris metų ketvirčius padidino aštuntadaliu
Latvija per tris šių metų ketvirčius pagamino 47,521 mln. litrų alkoholinių gėrimų, neskaitant alaus – 12,8 proc. daugiau nei pernai sausį-rugsėjį, pranešė Latvijos valstybės pajamų tarnyba.
Tarpinių alkoholio produktų, kuriuose alkoholio koncentracija neviršija 15 proc., gamyba išaugo 32,6 proc., o 15-22 laipsnių stiprumo – 33,1 procento.
Vynų gamyba padidėjo 24,1 procento.
Didesnio nei 6 laipsnio stiprumo fermentuotų gėrimų gamyba sumenko 6,3 proc., silpnesnių – augo 11 procento.
Pėdkelnės ir už 5, ir už beveik 100 eurų: kodėl jos tokios brangios, bet plyšta taip greitai?
Ne paslaptis, kad plonos moteriškos pėdkelnės, kai kurių vadinamos „nailoninėmis“ pėdkelnėmis, nėra itin pigus pirkinys, nors neretai suplyšta po pirmo nešiojimo.
Prasčiausios kokybės pėdkelnių galima rasti ir iki 2 eurų, ieškant praktiškesnių – virš 10 eurų, tačiau kai kur gali tekti pakloti 40 eurų ir daugiau.
Vis dėlto moterims šios prekės reikia nuolatos ir prekyba jomis niekada nestoja.
Kinijoje spalį pramonės gamybos ir mažmeninės prekybos apimtys buvo mažesnės nei tikėtasi
Kinija antradienį pranešė apie prastesnes, nei tikėtasi, pramonės gamybos apimtis ir susilpnėjusią mažmeninę prekybą spalio mėnesį, išaugus COVID-19 atvejų skaičiui ir didėjan nekilnojamojo turto nuosmukiui.
Kinija yra vienintelė didžioji ekonomika, kuri ir toliau taiko nulinio COVID strategiją, siekdama užkirsti kelią viruso protrūkiams iš karto, kai jie atsiranda, tačiau su šiuo požiūriu susiję staigūs ir griežti karantinai stabdo ekonomikos augimą.