Ketvirtadienį surengtos spaudos konferencijos metu „Regitros“ vadovas Vaidas Dominauskas žurnalistams teigė, kad per 2024 metus sveikatą pasitikrino daugiau kaip 344 tūkst. vairuotojų.
„Kai pradėjome prieš metus, skaičiavome, kad 440 tūkst. vairuotojų per metus turi pasirūpinti šia nauja pareiga, nes nuo kitų metų sausio 1 dienos būtų stabdomas vairuotojo pažymėjimo galiojimas. <...> Per šį laikotarpį sveikatą pasitikrino 344 tūkst. vairuotojų.
Didžiulis kiekis, t.y. 8 iš 10. O jeigu žiūrėti į mastą, tai visi Kauno miesto gyventojai“, – kalbėjo „Regitros“ vadovas.
V. Dominauskas sakė, kad pasyviausiai sveikatą tikrinasi jaunesni asmenys, patenkantys į 25–30 amžiaus kategoriją – jų skaičiuojama beveik 25 tūkst. Aktyviausia – 40–50 amžiaus grupė.
Tiesa, pasak, jo, terminas pasitikrinti sveikatą nebus nukeliamas, o labiausiai suskubti turėtų Zarasų, Visagino, Panevėžio miesto gyventojai, kurie vis dar delsia ir nekeliauja pas gydytojus.
„Jei vis dėlto sausio 2 d. asmuo pasitikrintų sveikatą, tai tik sausio 2 d. jis negalėtų dalyvauti eisme.
Papildomai daryti nieko nereikės, naujausią informacija apie atsinaujinusį medicininės pažymos galiojimą gausime skaitmeniniu būdu ir vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus atstatytas, todėl pas mus apsilankyti poreikio net nebus“, – kalbėjo jis.
Naujausiais duomenimis, pasak „Regitros“ vadovo, apie 98 tūkst. gyventojų vis dar nepasitikrino sveikatos.
„Tikrai jų nebus nulis, tikrai neartėsime į šią dalį. Kodėl? Todėl, kad dalis mūsų šalies piliečių yra išvykę ir negyvena Lietuvoje.
Arba kitos aplinkybės. Net ir mano aplinkoje yra asmenų, kurie priėmė sprendimą nebedalyvauti eisme įsivertinę savo sveikatos būklę“, – komentavo jis.
Tuo metu sveikatos apsaugos viceministras Edgaras Diržius teigė, kad sveikatą pasitikrinti yra itin svarbu, jog būtų užtikrintas tiek pačių vairuotojų, tiek kitų eismo dalyvių saugumas.
„Gerbiami vairuotojai, prašau visų jūsų pasitikrinti šiandien pat, ar jūsų sveikatos pažyma galiojanti. Ir jeigu ji pasibaigusi, kviečiu užsiregistruoti pas jūsų šeimos gydytoją ir pastikrinti sveikatą.
Tam yra likusios 3 savaitės. Būkime atsakingi už save, už savo sveikatą ir savo aplinką keliuose bei kitus bendrapiliečius“, – paragino E. Diržius.
Pasak jo, užsiregistruoti vizitui pas gydytojus tikrai yra įmanoma, nors medicinos specialistai ir susidūrė su didesniu krūviu.
„Padidėjęs [krūvis] iki 10 kartų kai kuriais mėnesiais, žiūrint retrospektyviai. <...> Paskutiniais mėnesiais net kiek mažesnis buvo nei pačiais pikiniais laikotarpiais tikrinimosi“, – teigė viceministras.
„Visi suprantame, kad tai būtų pavojinga ne tik pačiam žmogui ir aplinkiniams“, – kalbėjo viceministras.
E. Diržius taip pat atkreipė dėmesį, kad šiuo metu buvo gauti 3 skundai dėl galimai neatsakingo, nenuoseklaus gyventojų sveikatos patikrinimo.
„Norėčiau paraginti visus būti atsakingiems ir tikrai drąsiai informuoti, jeigu patikrinimai nėra pilnaverčiai“, – pridūrė E. Diržius.
Pasak viceministro, jei gyventojams bus nustatyti, pavyzdžiui, regos, klausos, judėjimo sutrikimai ar demencija, tokiu atveju medicininė pažyma nebūtų išduodama.
Grės bauda
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad tie vairuotojai, kurie nebus pasitikrinę savo sveikatos, nuo ateinančių metų sausio rizikuoja netekti vairuotojo pažymėjimo.
Nuo minėtos datos vairuotojo pažymėjimo galiojimas yra susiejamas su medicininės pažymos galiojimu – nustatytu periodiškumu nepasitikrinę sveikatos vairuotojai nebegalės dalyvauti eisme.
Atlikus sveikatos patikrinimą ir gavus pažymą, vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus atstatomas automatiškai.
Ši Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nuostata turėjo įsigalioti šių metų sausį, tačiau Seimas metams numatė pereinamąjį laikotarpį paaiškėjus, kad teisės vairuoti netektų apie 263 tūkst. gyventojų.
Kaip anksčiau skelbė policija, neturintiems galiojančios sveikatos pažymos taip pat gresia bauda nuo 30 iki 50 eurų.
Vairuotojams iki 65 metų sveikatos patikrą reikia atlikti kas dešimt metų, nuo 66 iki 79 – kartą per penkerius metus, o vyresniems nei 80 – kas dvejus metus.
Sveikatos patikrinimas gali būti atliekamas sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje pacientas yra prisiregistravęs, arba bet kurioje kitoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje šias paslaugas.
Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad vairuotojai, kurie dar nepasitikrino, iki kada galioja jų medicininė pažyma, yra kviečiami tai padaryti kuo skubiau. Tai galima padaryti dviem būdais:
- identifikavus save per el. valdžios vartus „Vairuotojų portale“;
- suvedus vairuotojo pažymėjimo numerį ir asmens kodą „Regitros“ el. sistemoje.
Sveikatą tikrina šeimos gydytojas arba vidaus vaikų ligų gydytojas, teikiantis pirminės sveikatos priežiūros paslaugas. Vairuotojo psichikos sveikatą privaloma tvarka įvertina ir gydytojas psichiatras.
laba diena ,keturiasdešimt eurų ,geros dienos.
Visą tą cirką padauginus iš visų vairuotojų-gaunasi milijonai naxaliavu