Šiuo metu muitų įtaka kainoms, kurias už prekes sumoka vartotojai, galima vertinti „nuo menkos iki vidutiniškos“, teigiama FSR apklausoje, tačiau ši įtaka kai kuriuose sektoriuose artimiausiu metu gali padidėti.
D. Trumpas nerodo jokio noro sustoti bei toliau kursto prekybos karą su tradiciniais JAV prekybos partneriais. Šalys jau spėjo apmokestinti dalį importo, savo ruožtu JAV grasina apmuitinti ir dar gerokai daugiau importuojamų prekių.
Prezidento politika neramina respublikonų partijos lyderius bei JAV pramonę, kurie baiminasi prarastų rinkų ir išaugusių kainų, be to, agresyvūs D. Trumpo administracijos veiksmai jau išprovokavo ir jos nubaustų valstybių atsakus.
„Gamintojai įvairiose šalies vietovėse išreiškė nerimą dėl tarifų ir dauguma jų skelbia apie aukštesnes kainas bei tiekimo sutrikimus, sukeltus naujosios prekybos politikos. Tarifai prisidėjo prie aukštesnių metalų ir medienos kainų. Tačiau iki šiol muitų įtaką vartotojų sumokamoms kainoms galima vertinti kaip menką ar vidutinę“, – sako FSR.
Savo ruožtu Baltieji rūmai tvirtina, kad D. Trumpas siekia ilgalaikių tikslų, o FSR ataskaita – vadinamoji „beige book“ – žiūri tik į trumpąjį laikotarpį.
„Prezidentui rūpi ilgalaikiai ekonominiai principai. Jis ieško būdų, kaip apginti amerikiečių darbininkus ir jis tai darys ir toliau“, – prezidento politiką gynė Baltųjų rūmų atstovė spaudai Sarah Sanders.
FSR apklausa, kuri sudeda ataskaitas iš verslų ekonominės veiklos 12-oje centrinio banko regionų, buvo užbaigta liepos 9 d., tuo metu, kai D. Trumpo prekybos politikos efektas tik pradėjo persiduoti į vietines rinkas.
Tačiau bendrai FSR „beige book“ ataskaitoje teigiama, kad JAV ekonomika šiuo metu yra geroje būklėje, o netoli užpildymo esanti darbo rinka spaudžia darbdavius kelti atlyginimus, nes šiems sunkiai sekasi rasti darbuotojų.
Bet nepaisant darbuotojų trūkumo, darbo užmokesčio augimas šalyje išlieka pakankamai kuklus ir tik kai kuriose šalies dalyse atlyginimai auga sparčiau nei visų Jungtinių Valstijų vidurkis.
Vyriausybės statistika rodo, kad valandinis darbo užmokestis birželį, palyginti su tuo pačiu 2017 metų mėnesiu, ūgtelėjo 2,7 proc., kai infliacijos prieaugis per tą patį laikotarpį siekė 2,9 procento.