Didžiausią įtaką sektoriaus finansiniam rezultatui darė toliau sparčiai augęs kreditavimas ir padidėjusios paskolų palūkanų normos. Pelningai dirbusios 57 kredito unijos uždirbo 18,1 mln. eurų pelno, o 2 kredito unijos patyrė 0,1 mln. eurų nuostolį.
Grynosios palūkanų pajamos, palyginti su 2022 metais, pakilo 53 proc. – iki 55,6 mln. eurų. Grynosios paslaugų bei komisinių pajamos ir toliau buvo to paties lygio ir sudarė 7,1 mln. eurų.
„Matome aktyvią sektoriaus plėtrą – kredito unijos didina valdomo turto apimtį, aktyviai skolina ir priima indėlius. Visa tai kartu su padidėjusių palūkanų normų palūkanų aplinka prisidėjo prie finansinio rezultato. Vis dėlto atkreipiame dėmesį ir į kitą medalio pusę – būtina stebėti paskolų kokybę, tinkamai valdyti su šia sritimi susijusią riziką ir didinti kapitalą“, – pranešime cituojama Lietuvos banko Bankų ir draudimo priežiūros departamento direktorė Renata Bagdonienė.
Šiuo metu kredito unijų sektoriuje veikia Lietuvos centrinė kredito unija, vienijanti 45 kredito unijas, ir Jungtinė centrinė kredito unija, vienijanti 14 kredito unijų. Joms priklauso apie 166 tūkst. narių.