lietuvos bankas
Lietuvos bankas yra Lietuvos Respublikos centrinis bankas, atsakingas už šalies pinigų politikos įgyvendinimą, finansų sistemos stabilumą ir sklandų mokėjimų sistemų veikimą. Jis taip pat prižiūri Lietuvos bankų sektorių, draudimo įmones ir kitas finansų rinkos dalyvius, siekdamas užtikrinti jų veiklos skaidrumą, patikimumą ir stabilumą. Lietuvos bankas išleidžia euro banknotus ir monetas, vykdo statistinius tyrimus, analizuoja ekonomikos raidą ir prognozuoja būsimas tendencijas. Kaip Euro sistemos narys, Lietuvos bankas aktyviai dalyvauja Europos Centrinio Banko veikloje, prisidedant prie bendros euro zonos pinigų politikos formavimo ir įgyvendinimo.
Laikote pinigus banke? Įspėja, kada nei atsiskaitysite kortele, nei išsiimsite iš bankomato
Pastaruoju metu viešojoje erdvėje vis pasirodo pranešimų apie įvairius diversijos aktus. Įtartini laivai Baltijos jūroje nutraukia interneto ir elektros kabelius, dėl to kuriam laikui sutrinka įprastas paslaugų teikimas.
Įprastai daugelis gyventojų savo pajamas gauna į sąskaitas bankuose, o už pirkinius ar paslaugas atsiskaito kortelėmis arba grynaisiais, išimtais iš bankomatų.
Darbdaviams siūloma labiau prisidėti prie darbuotojų pensijos, mainais jie prašo lengvesnės atleidimų tvarkos
Dėl antros pakopos reformos susirėmė Lietuvos bankas su darbdavių organizacijomis. Bankas siūlo darbdavius labiau prisidėti prie darbuotojų pensijų – skatinamąsias įmokas gyventojams nebemokėti iš valstybės biudžeto, o šią pareigą perkelti darbdaviams. Išgirdę tokį siūlymą, darbdaviai mainais reikalauja sau palankių mokestinių lengvatų ir liberalių Darbo kodekso pakeitimų.
Daugiau – reportaže.
Viskas turi brangti, o pinigai – nuvertėti: Lietuvos bankas paaiškino, kodėl nuo to jums geriau
Ir prieš 10 metų, ir dabar, ant euro banknotų užrašyti skaičiai nesikeičia – kaip buvo 5 ar 100, taip ir yra.
Tačiau kiekvienas pirkėjas kasdien parduotuvėse gali pastebėti, kaip viskas brangsta. O tai reiškia, kad už kiekvieną šimtinę nusipirkti išeina vis mažiau ir mažiau.
Pavyzdžiui, įsivedus eurą 2015 m. sausį, kilogramas juodos duonos kainavo 1,6 euro, o dabar – 2,70 euro. Taigi prieš dešimtmetį už tuos pačius 5 eurus buvo galima nusipirkti 3 kg duonos, o dabar neišeina ir 2 kg.
Naudojatės banko paslaugomis? Pasitikrinkite, ar ne permokate – įsigaliojo nauja tvarka
Nuo sausio 1 d. įsigaliojus Mokėjimų įstatymo pakeitimams, atnaujinta pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslauga.
Pirmadienį išplatintame pranešime žiniasklaidai Lietuvos bankas primena šios paslaugos ypatybes ir kviečia įsivertinti, gal verta pradėti naudotis būtent šia paslauga.
Pagrindinė mokėjimo sąskaita
Tai mokėjimo paslaugų paketas, kuris teikiamas už fiksuotą mėnesinį įkainį. Šio paslaugų paketo apimtis ir maksimalus įkainis yra reguliuojami teisės aktais.
Bankai įspėja klientus: to nepadarę, pinigais naudotis negalėsite
Iš karto po Naujųjų šalies komerciniai bankai kreipiasi į savo klientus ir prašo atnaujinti savo duomenis.
To nepadarius, po kurio laiko bankai gali gerokai apriboti arba ir visiškai sustabdyti bankinių paslaugų teikimą – pavyzdžiui, stabdyti mokėjimus ar įšaldyti sąskaitą.
Be kita ko, prireikus, bankai informacija apie klientus dalijasi su valstybės institucijomis – pavyzdžiui, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.
Laukiate pinigų arba patys juos pervesite? Paskubėkite, kitaip laukti teks ilgai
Šiemet didžiausios metų šventės ir nedarbo dienos bus kitos savaitės vidury. Per jas nedirbs ir kai kurios finansų ar mokėjimų įstaigos.
Dėl to patariama pinigus pervesti anksčiau ar bent atkreipti dėmesį į tai, kokios rūšies pinigų pervedimas yra vykdomas.
Lietuvos banko Rinkos infrastruktūros politikos skyriaus vadovas Tomas Karpavičius paaiškino, kad įprasti pavedimai eurais nebus vykdomi gruodžio 25, 26 ir sausio 1 dienomis.
LB: kovą su sukčiavimu būtina koordinuoti valstybės lygiu
Kova su finansiniu sukčiavimu turi būti užtikrinta valstybės lygiu, tam skiriant koordinuojančią instituciją bei parengiant strategiją ir veiksmų planą, teigia Lietuvos bankas (LB).
„Kovoje su sukčiavimu matome daug svarbių iniciatyvų, bet būtinas sisteminis požiūris.(...) Pagrindiniai mūsų siūlomi sprendimai susiję su šio klausimo koordinavimu valstybės lygmeniu, bendradarbiavimu ir keitimusi informacija“, – pranešime teigė LB valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus.
Pensijų kaupimo tvarka netrukus pasikeis: dėl žadamos naujovės kils ir būsto kainos?
Naujoji valdžia užsimojo keisti dabartinę pensijų kaupimo tvarką. O taip pat norima ir praplėsti priežasčių sąrašą, kada gyventojai galėtų panaudoti pensijų fonduose sukauptus pinigus. Pavyzdžiui, aiškiai pasisakoma už galimybę pasiimti pinigus ir juos išleisti pirmo būsto įsigijimui.
Nuo kitų metų keisis pinigų išėmimo iš bankomatų tvarka – štai ką naudinga žinoti
2025 m. sausio 1 d. įsigalioja nauji reikalavimai bankams dėl kasdienių paslaugų krepšelio, kuriuos dar rugsėjį patvirtino Lietuvos banko valdyba. Šie reikalavimai galios trejus metus. Be kita ko, jais pakeičiama ir grynųjų pinigų suma, kurią galima nemokamai išimti iš bankomatų.
Kaip jau skelbta, nuo kitų metų pradžios reguliuojamas paslaugų krepšelis pigs trečdaliu: mėnesiui kainuos 1 eurą, nepasiturintiems gyventojams – 0,50 euro.
Trinkūnaitė apie sprendimą skirti jai 16,5 tūkst. eurų baudą: norėčiau pasidžiaugti, tai pergalė
Teisėsaugos akiratyje atsidūrusios bendrovės „Foxpay“ savininkė Ieva Trinkūnaitė Lietuvos banko (LB) sprendimą skirti jai 16,5 tūkst. eurų baudą vertina palankiai. Anot jos, tai, kad kitiems įmonės darbuotojams nebuvo pritaikytos poveikio priemonės, yra pergalė.
„Norėčiau pasidžiaugti, kad Lietuvos bankas išsprendė klausimus dėl poveikio priemonių taikymo „Foxpay“ darbuotojams, vadovams, taip pat ir mano atžvilgiu.
REKLAMA
REKLAMA
Priminimas SEB banko klientams: nieko nedarydami, mokėsite dvigubai daugiau
Nuo kitų metų pradžios keičiasi komercinių bankų įkainiai. Juos keičia ir vienas didžiausių rinkos žaidėjų – švedų SEB bankas.
Jeigu nieko nedarys, dalis jo klientų už populiarią paslaugą nuo 2025 m. pradžios mokės dvigubai daugiau.
Automatiškai perkels į brangesnį planą
Kai kurių paslaugų įkainius šis bankas planavo pakeisti dar nuo liepos pradžios. Tačiau tuo metu persigalvojo ir pakeitimus perkėlė į kitų metų pradžią.
Lietuvos bankas: būsto paskola neturi tapti nepakeliamu įsipareigojimu
Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininko pavaduotoja Julita Varanauskienė, pristatydama atlikto būsto rinkos tyrimo rezultatus teigia, kad nors būsto įperkamumas Lietuvoje yra „vidutiniškai geras“. Visgi ji pabrėžia, kad vertinant skaičius negalima pamiršti tikslo, kuris yra nebūtinai būsto įsigijimas, bet prieinamos pastogės gyventojams užtikrinimas.
Lietuvos bankas ir FNTT kartu vykdys kriptovaliutų įmonių priežiūrą: licenciją suteiks tik patikrintoms įmonės
Lietuvos bankui (LB) ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT) pasirašius bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo stiprinama kriptovaliutų paslaugų teikėjų priežiūra, LB valdybos narys Simonas Krėpšta nuo kitų metų tikisi sulaukti didelio paraiškų srauto.
„Šiame susitarime taip pat specifiškai apibrėžėme mūsų glaudų bendradarbiavimą kriptovaliutų sektoriaus priežiūros srityje.
Kiek grynųjų pinigų galima atsiimti iš bankomato: paaiškino, kaip lietuviai apeina ribojimus
Vis daugiau gyventojų grynųjų pinigų kasdien nenaudoja. Tačiau sutrikus elektroniniams atsiskaitymams parduotuvėje ar bet kurioje kitoje vietoje, kur galima mokėti kortele, galima atsidurti labai nepatogioje padėtyje. Ypač esant toliau nuo namų.
Kai kurie specialistai pataria namie ar kitoje patikimoje vietoje turėti bent kiek grynųjų įvairiems nenumatytiems atvejams.
„Luminor“ keičia paslaugų kainas: nepatikėsite, ką paruošė klientams
Bankai Lietuvoje ilgą laiką dirba kur kas pelningiau nei daugelyje kitų šalių. Viena iš to priežasčių – nemažos paslaugų kainos klientams. Vis dėlto, panašu, kad po Lietuvos banko sprendimo, bankai yra priversti jas mažinti.
Bent jau taip galima spręsti iš vieno didžiausių Lietuvoje veikiančių „Luminor“ bankų. Trečiadienį jis išsiuntė klientams laiškus su naujais paslaugų tarifais, kurie įsigalios nuo 2025 m. pradžios.
Ir kaip bebūtų netikėta, nuo Naujųjų jie bus mažesni.
Lietuvos bankas, kuriame vidutinė alga yra 4095 eurai, vėl pirko virš 700 kalėdinių dovanų
Šalies centrinis bankas yra viena iš didžiausių valstybės institucijų. Jis ne tik valdo 5,8 tonas visiems Lietuvos gyventojams priklausančio aukso, bet ir prižiūri šalies bankus, draudimo bendroves, tokias mokėjimo įstaigas, kaip skandalingą „Foxpay“, ir kt.
Lietuvos bankas nėra mokesčių mokėtojų tiesiogiai išlaikoma įstaiga. Pinigus jis uždirba iš valstybinio turto valdymo ir rinkų priežiūros.
Uždirbtą pelną jis perveda į valstybės biudžetą, kurį suneša visi gyventojai ir verslai.
Centrinis bankas perspėja dėl grėsmių ilgainiui didėjant valstybės skolai
Pasitikėjimas Lietuvos finansų sistemos stabilumu 2025 metais neturėtų sumažėti, tačiau planuojamas didesnis valstybės skolinimasis ribos galimybes sušvelninti nenumatytų iššūkių įtaką ekonomikai, pirmadienį skelbia Lietuvos bankas (LB), parengęs išvadą dėl 2025 metų valstybės ir socialinių fondų biudžetų projektų.
Lietuvos bankas išleis dirbtiniam intelektui skirtas progines monetas
Lietuvos bankas (LB) gruodį išleis dirbtiniam intelektui skirtas 100 ir 20 eurų progines monetas.
LB valdyba spalio pabaigoje nusprendė monetas į apyvartą išleisti gruodžio 10 dieną.
Anot Lietuvos banko, planuojama pristatyti dviejų rūšių – 100 eurų auksines ir 20 eurų sidabrines kolekcines monetas.
Teigiama, jog dirbtiniam intelektui skirtos monetos atitiks „Proof-like“ kokybę – jų plokštuma bus veidrodinė, o reljefo paviršius – pusiau matinis.
Krėpšta: apeinant sankcijas, Rusijos ir Baltarusijos mokėjimai vykdomi per Kiniją, Turkiją ir Jungtinius Arabų Emyratus
Lietuvos banko (LB) valdybos narys Simonas Krėpšta teigia, kad bandydami apeiti sankcijas, Rusijos ir Baltarusijos režimai nuo 2023 m. vidurio vis daugiau mokėjimų vykdo per Kiniją, Turkiją ar Jungtinius Arabų Emyratus. LB atstovas pabrėžė, kad siekiant atsparios finansų sistemos, šiems srautams skiriama vis daugiau dėmesio.
„Šiuo metu nauja topologija yra išjudėjo, tai finansiniai srautai į Kiniją, Turkiją ir Jungtinius Arabų Emyratus. Tai yra nauja kryptis.
Centrinis bankas: amerikiečių „Hard Yaka Ventures“ leista įsigyti dalį „TransferGo Lithuania“
Lietuvos bankas (LB) leido Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) registruotai bendrovei „Hard Yaka Ventures LP“ įsigyti dalį lietuviško elektroninių pinigų startuolio „TransferGo Lithuania“.
„Lietuvos bankas (...) neprieštaravo, kad „Hard Yaka Ventures LP“ netiesiogiai įsigytų UAB „TransferGo Lithuania“ įstatinio kapitalo ir balsavimo teisių dalį, viršijančią 10 proc., bet nesiekiančią 20 proc.“, kl – ketvirtadienį pranešė LB.
LB apklausa: bankai nekeičia skolinimo įmonėms ir būstui, auga paskolų paklausa
Lietuvos komerciniai bankai šiemet nekeitė skolinimo įmonėms ir būsto paskolų standartų, o iki šių metų pabaigos tikisi paskolų paklausos augimo, skelbia Lietuvos bankas (LB).
Anot jo, verslo paskolų paklausa trečiąjį ketvirtį išaugo pirmąkart nuo 2022 metų vidurio, o paskolų namų ūkiams standartai kiek sušvelnėjo pirmą kartą nuo 2021 metų pabaigos.
Nuo Generalinės prokuratūros iki VMI ar „Regitros“: štai kas „Foxpay“ padėjo uždirbti iš jūsų
Jau kuris laikas plačiai aptarinėjamas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pradėtas tyrimas dėl bendrovės „Foxpay“ ir su ja susijusių asmenų galimai nusikalstamos veiklos.
Teismas panaikino Lietuvos banko skirtą 40 tūkst. eurų baudą mokėjimo įstaigai
Pirmadienį Regionų administracinis teismas panaikino Lietuvos banko (LB) sprendimo dalį skirti 40 tūkst. eurų piniginę baudą mokėjimo įstaigai „Flywire Europe“ dėl nuosavo kapitalo reikalavimų nesilaikymo.
LB šių metų kovą priėmus sprendimą skirti piniginę baudą įstaigai „Flywire Europe“, pastaroji šią sprendimo dalį apskundė, argumentuodama, kad LB jos atžvilgiu pritaikė neproporcingą ir netinkamą poveikio priemonę, o sprendimo dalis, kuria skirta bauda, nėra tinkamai motyvuota ir pagrįsta.
LB: elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų sektoriaus pajamos 2024 m. pirmą pusmetį išaugo 22 proc.
Elektroninių pinigų (EPĮ) ir mokėjimo (MĮ) įstaigų licencinės veiklos pajamos 2024 m. pirmąjį pusmetį išaugo 22 proc., dar sparčiau didėjo mokėjimo operacijų suma – 37 proc., praneša Lietuvos bankas (LB). Tačiau, anot institucijos ir toliau didžiąją sektoriaus pajamų dalį generavo mažiau nei dešimtadalis iš daugiau kaip 120 licencijas turinčių įstaigų.
LB duomenimis, sektoriaus licencinės veiklos pajamos 2024 m. pirmąjį pusmetį sudarė 275,1 mln. eurų.
Naujoji ECB priežiūros valdybos vadovė Vilniuje susitinka su bankų atstovais
Lietuvoje lankosi naujoji Europos Centrinio Banko (ECB) priežiūros valdybos pirmininkė Claudia Buch.
Ji ketvirtadienį susitiko su Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininku Gediminu Šimkumi ir finansų rinkos priežiūrą kuruojančiu valdybos nariu Simonu Krėpšta, pranešė LB.
C. Buch ketvirtadienį taip pat planuoja susitikti su už finansų rinkos priežiūrą atsakingais LB padalinių vadovais, o penktadienį – su didžiųjų komercinių bankų ir Lietuvos bankų asociacijos (LBA) atstovais.
Lietuvos bankas pirmąjį pusmetį gavo dukart mažiau skundų
Lietuvos bankas (LB) šių metų pirmąjį pusmetį gavo beveik dukart mažiau skundų nei pernai – 521. Anot LB, tai lėmė itin sumažėjęs skundų dėl mokėjimo paslaugų skaičius.
„Atsižvelgdami į gyventojų nusiskundimus dėl mokėjimo paslaugų, ėmėmės aktyvių veiksmų susijusiems klausimams ir problemoms spręsti.
Už būsto paskolas lietuviai mokės mažiau? Įžvelgia bankų gudrybę dėl jūsų pinigų
Šiuo metu Seime svarstomos įstatymų pataisos, kuriomis siekiama supaprastinti būsto paskolų refinansavimą. Tikimasi, kad nauja tvarka leistų gyventojams lengviau, pigiau atsisakyti vieno banko paslaugų, pereiti į mažesnes palūkanas pasiūliusį kitą ir taip sutaupyti.
Vis dėlto pataisų svarstymo metu pasigirdo abejonių, ar mokėdami mažiau kreditų palūkanų bankų klientai nepraras pinigų dėl kitų įsipareigojimų bankui.
Dalis licencijos netekusios „Kevin EU“ akcininkų pasiryžę toliau konkuruoti „su milžinais“
Lietuvos bankui (LB) panaikinus bankrutuojančios finansų technologijų įmonės „Kevin EU“ licenciją, vienas jos įkūrėjų bei akcininkų Pavelas Sokolovas sako, kad dalis jos akcininkų ketina toliau konkuruoti „su milžinais“.
Anot jo, įmonė buvo „ant kažko didingo slenksčio“, tačiau jai pritrūko drąsos ir akcininkų bei investuotojų palaikymo.
Lietuvos bankas panaikino „Kevin EU“ licenciją
Lietuvos banko (LB) valdyba panaikino bankrutuojančios finansų technologijų įmonės „Kevin EU“ mokėjimo įstaigos licenciją.
Toks sprendimas priimtas įvertinus „Kevin EU“ būklę ir galimybes tęsti veiklą, ketvirtadienį pranešė centrinis bankas.
„Tai reiškia, kad bendrovė negali teikti jokių finansinių paslaugų. Ne vėliau kaip per penkias darbo dienas ji privalo informuoti klientus apie atsiskaitymo su jais tvarką“, – teigiama pranešime.
LB: namų ūkių vartojimas atsigauna – šiemet augs 3,6 proc.
Namų ūkių vartojimas atsigauna, teigia Lietuvos bankas (LB).
Jis prognozuoja, kad realus privatus vartojimas, pernai sumenkęs 1 proc., šiemet padidės 3,6 proc., o kitąmet ir 2026 metais augs po 3,7 proc.
Vis dėlto, pasak LB, šis atsigavimas galėjo būti kur kas spartesnis – jį slopino pastarųjų metų sukrėtimai.
Anot LB, dėl šių sukrėtimų poveikio vidutinis ketvirtinis namų ūkių vartojimo augimas galėjo sulėtėti nuo 0,9 proc. (2010–2019 metais) iki 0,5 proc.
LB gerina Lietuvos BVP 2024 m. augimo prognozę iki 2,2 proc.
Lietuvos bankas (LB) prognozuoja, kad šiemet bendrasis vidaus produktas (BVP) išaugs 2,2 proc., 0,3 proc. punkto daugiau nei buvo prognozuota birželio mėn. Tuo metu infliacija, anot institucijos, 2024 m. sudarys 1 proc., kai ankstesnė prognozė buvo 1,2 proc.
„Po dviejų metų įšalo Lietuvos ekonomika grįžta į augimo kelią“, – Lietuvos ekonomikos apžvalgos renginio metu tvirtino LB valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus.
Lietuvos bankas „Nium EU“ skyrė 40 tūkst. eurų baudą
Lietuvos bankas (LB) patikrinimo metu nustatė, kad elektroninių pinigų įstaiga „Nium EU“ nesilaikė pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos reikalavimų. Už tai jai buvo skirta 40 tūkst. eurų bauda ir laikinai apribota įmonės veiklos plėtra.
Lietuvos bankas apribojo „Kevin EU“ veiklą
Lietuvos bankas, įvertinęs gautą informaciją, nustatė, kad yra kilusi grėsmė stabiliai ir patikimai mokėjimo įstaigos bendrovės „Kevin EU“ veiklai bei jos klientų interesams.
Aiškėja, kad daugiau kaip penkis mėnesius įmonė vėluoja pateikti audituotas metines finansines ataskaitas, negali vykdyti turtinių prievolių kreditoriams, užtikrinti veiklos tęstinumo.
LB vadovas: Paskolų turintieji jau pajautė mažesnes palūkanas
Europos Centriniam Bankui (ECB) ketvirtadienį antrą kartą šiais metais sumažinus paskolų palūkanas, Lietuvos banko (LB) vadovas Gediminas Šimkus teigia, kad didžioji dalis paskolų turėtojų už jas jau moka mažiau.
Vidutinė vartojimo paskolos suma Lietuvoje išaugo 13 proc.
Šių metų „Citadele“ banko duomenys rodo, kad vidutinė vartojimo paskolos suma Lietuvoje, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo 13 proc. ir siekė 6180 eurų.
Pranešama, kad vidutinė vartojimo paskolos suma išaugo ir Estijoje. Skaičiuojama, kad iš visų Baltijos šalių gyventojų estai linkę imti didžiausias paskolas. Jų imamų paskolų vidutinė suma šiais metais siekia 8408 eurus.
„Palyginti su praėjusiais metais, šiemet matome stipresnį žmonių perkamosios galios atsigavimą.
LB siūlo neleisti bankams be klientų sutikimo keisti paslaugų krepšelio
Lietuvos bankas (LB) siūlo bankams be klientų sutikimo neleisti į pagrindinių mokėjimų krepšelį įtraukti papildomų nesusijusių paslaugų ir taip didinti jo kainą.
Centrinis bankas ketvirtadienį pranešė Finansų ministerijai pasiūlęs tai numatančius Mokėjimo įstatymo pakeitimus.
LB ragina bankus greitai reaguoti į klientų prašymus atšaukti mokėjimus
Lietuvos bankas (LB) ragina bankus ir kitas finansų įstaigas greitai reaguoti į į sukčių pinkles įkliuvusių klientų prašymus atšaukti ir atsekti mokėjimo operacijas bei apie tai tinkamai juos informuoti.
Tokį raginimą centrinis bankas antradienį paskelbė pastebėjus, kad tarp bankų ir klientų tokiais atvejais įvyksta nemažai nesusipratimų.
Lietuvos bankas papildomai kontroliuos „Foxpay“
Teisėsaugos akiratyje atsidūrusi finansinių technologijų įmonė „Foxpay“ nesilaiko Lietuvos banko (LB) nurodymo per mokėjimo sistemą „Centrolink“ vykdyti tik mokėjimus už viešųjų paslaugų teikimą, todėl bendrovei pritaikytos papildomos kontrolės priemonės, antradienį pranešė centrinis bankas.
Lietuvos banko valdybą palieka Jurgita Šaučiūnienė
Lietuvos banką (LB) palieka valdybos narė ir Korporatyvinių paslaugų departamento vadovė Jurgita Šaučiūnienė.
Prezidentas Gitanas Nausėda, atsižvelgęs į LB valdybos pirmininko Gedmino Šimkaus teikimą, pirmadienį pasirašė jos atleidimo dekretą. J. Šaučiūnienė pareigas savo noru paliks rugpjūčio 21 dieną.
J. Šaučiūnienė į LB valdybą šešerių metų kadencijai paskirta 2023 metų balandį.
Ruošiamasi atnaujinti Lietuvos banko pastatų kompleksą Vilniaus Gedimino prospekte
Lietuvos bankas (LB) ruošiasi atnaujinti Vilniaus centre, Gedimino prospekte bei Totorių gatvėse, esančią savo centrinę būstinę.
Centrinis šalies bankas paskelbė sostinės centre esančio pastatų komplekso pertvarkymo galimybių studijos pirkimą, kuriam pasiūlymų laukiama iki rugpjūčio 21 dienos. Galimybių studija būtų siekiama išnagrinėti galimus komplekso atnaujinimo ar kapitalinio remonto variantus.
Lietuvos bankas nusipirko ir teniso treniruotes, ne tik prabangų BMW
Lietuvos bankas atsisako žurnalistams parodyti, kaip atrodo prabangus BMW visureigis, kurį neseniai įsigijo už 313 tūkst. eurų.
Todėl visuomenė veikiausiai nesužinos, ar juo banko darbuotojai nevažinėja, pavyzdžiui, į teniso treniruotes, kurias nusipirko ne iš savo, o visiems lietuviams priklausančių banko pinigų.
Uždirba daug, bet tenisą žais už jūsų pinigus
Pagal įstatymą Lietuvos bankas nuosavybės teise priklauso Lietuvos valstybei – visiems šalies piliečiams.
Ekspertams kyla klausimų dėl Lietuvos banko įsigyto BMW X5: į bagažinę pinigų neprikrausi
Lietuvos bankas už 313 tūkstančių eurų nusipirko prabangų BMW X5. Beveik keturių su puse litrų tūrio varikliu varomas automobilis itin galingas – kone 400 kilovatų galios. Už mokesčių mokėtojų pinigus pirktas BMW ne tik brangus, bet ir šarvuotas – apsaugotas nuo šūvių ir sprogimų, net jei užvažiuotų ant granatos.
Banko atstovai tikina, kad automobiliu vežios ne banko pirmininką, o didžiulius pinigus.
Lietuvos bankas nusipirko naują BMW už 313 tūkst. eurų – paaiškino, kam tokio reikėjo
Neseniai centrinis šalies bankas įsigijo įspūdingą naują visureigį, kurio pavydėtų daugelis lietuvių, kurie dažniausiai perka naudotus trečios ir penktos serijos „bemsus“.
Kaip skelbiama Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje Lietuvos bankas naują transporto priemonę iš bendrovės „Krasta Auto“ nusipirko net už 313 tūkst. eurų.
Lietuvos bankas iš dalies apribojo „Kevin EU“ veiklą, įmonę laikinai prižiūrės „Valnetas“
Kilus grėsmei saugiai ir patikimai finansinių technologijų startuolio „Kevin EU“ veiklai ir vartotojų interesams, Lietuvos bankas (LB) paskyrė nemokumo administravimu užsiimančią įmonę „Valnetas“ laikinuoju šios mokėjimo įstaigos atstovu.
LB: „Bank of Taiwan“ galėtų konkuruoti su didžiaisiais Lietuvos bankais
Lietuvoje padalinį ketinantis steigti didžiausias Taivano bankas „Bank of Taiwan“ galėtų sėkmingai konkuruoti su didžiaisiais šalies bankais, sako Lietuvos banko (LB) atstovas. LB Finansų rinkos plėtros vadovas teigia, jog Taivano bankas skatinamas teikti kuo įvairesnes paslaugas.
„Siekiame ir skatiname Taivano banką, kad jo paslaugos Lietuvoje būtų įvairiapusės. Lietuvoje yra puiki perspektyva teikti finansines paslaugas tiek gyventojams, tiek ir juridiniams asmenims.
LB: būsto įperkamumas į įkipandeminį lygį sugrįš 2025-ųjų pabaigoje
Būsto įperkamumas Lietuvoje tebėra prastesnis nei iki pandemijos, kai kainos didėjo sparčiau nei gyventojų pajamos, tačiau jau 2025 metų pabaigoje turėtų grįžti į ikipandeminį lygį, rodo Lietuvos banko atliktas tyrimas.
Centrinio banko teigimu, vidutiniškai įpirkti būstą šalyje reikia šešių, o Vilniuje – septynių metinių atlyginimų, tačiau šis rodiklis tebėra tarp geresnių Europos Sąjungos šalių rodiklių.
Anot LB, Lietuvoje gyventojai būstui vidutiniškai išleidžia apie 11 proc.
Fintech įstaigos galės naudotis Europos centrinių bankų sistemomis
Elektroninių pinigų (EPĮ) ir mokėjimo įstaigos (MĮ) galės naudotis euro zonos Eurosistemos centrinių bankų mokėjimo sistemomis, penktadienį pranešė Lietuvos bankas (LB).
„EPĮ ir MĮ tai suteiks galimybę tiesiogiai dalyvauti mokėjimo sistemose. Kartu siekiama nesudaryti išskirtinių sąlygų EPĮ ir MĮ saugoti klientų lėšas centriniuose bankuose ir taip užtikrinti finansų sistemos stabilumą“, – pranešime sakė LB Rinkos infrastruktūros politikos skyriaus vadovas Tomas Karpavičius.
Ministerija ir LB siūlo paskolas refinansuoti greičiau, paprasčiau ir nemokamai
Finansų ministerija kartu su Lietuvos banku parengė būsto paskolų refinansavimo įstatymo projektą, kuriuo siūlo paskolos procesą padaryti greitą, paprastą ir nemokamą.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, jog projektu norima paskatinti konkurenciją tarp bankų ir kitų kredito įstaigų.
„Būsto paskola dažnam žmogui yra ilgiausias gyvenimo finansinis įsipareigojimas, galintis siekti net 30 metų.
Lietuvos bankas apribojo „Foxpay“ veiklą, paskyrė laikinąjį atstovą
Lietuvos bankas pranešė apribojęs teisėsaugos institucijų akiratyje atsidūrusios finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ veiklą ir paskyrė laikinąjį atstovą įstaigos veiklos priežiūrai.
Įspėja šio banko klientus: neveiks atsiskaitymai, bankomatai, mobilioji programėlė
Lietuvoje veikiantis komercinis bankas SEB savo klientams praneša apie numatomus laikinus trikdžius, dėl kurių neveiks atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis taip pat ir kitos paslaugos.
Kaip socialiniame tinkle rašo SEB atstovai, trikdžiai, su kuriais susidurs vartotojai, numatomi tam tikromis valandomis.
„Dėl šią naktį SEB banke atliekamų planinių IT darbų tarp 3.00–4.00 val. nakties iki 40 minučių neveiks atsiskaitymai SEB mokėjimo kortelėmis ir SEB bankomatai
Nuo 4 iki 8 val.