Automobilių gamintojos pranešimas, pateiktas JAV Vertybinių popierių ir biržos komisijai (SEC), rodo bendrovės pasitikėjimą kriptovaliuta, nors reguliavimo institucijos visame pasaulyje nerimauja, kad skaitmeninės valiutos gali būti naudojamos neteisėtiems sandoriams.
„2021 metų sausio mėnesį atnaujinome savo investavimo politiką, kad suteiktume daugiau lankstumo toliau diversifikuodami ir maksimaliai padidindami grynųjų pinigų grąžą“, – pažymėjo „Tesla“ pareiškime, kuriame pranešė apie 1,5 mlrd. JAV dolerių investicijas.
„Dalį tokių pinigų galėsime investuoti į tam tikrą alternatyvų atsargų turtą, įskaitant skaitmeninį turtą, aukso luitus, aukso biržoje prekiaujamus fondus ir kitą turtą“, – pažymėjo bendrovė.
Taip pat „Tesla“ artimiausiu metu „leis klientams atsiskaityti už įsigytus produktus bitkoinais“, pridūrė bendrovė.
Pranešimas, kuris padėjo padidinti kriptovaliutos vertę į naują visų laikų didžiausią lygį, buvo paskelbtas praėjus kelioms dienoms po to, kai „Tesla“ vadovas Elonas Muskas trumpam pakeitė savo biografijos įrašą socialiniame tinkle „Twitter“ į grotažymę #bitcoin“.
SEC pateiktame dokumente „Tesla“ pripažino, kad skaitmeninė valiuta „ir toliau gali būti labai nepastovi“ bei pažeidžiama dėl „kenkėjiškų“ technologijomis pagrįstų išpuolių.
Reguliavimo institucijos ir centriniai bankininkai atsargiai reagavo į naujausią bitkoino kainų pakilimą.
„Tesla“ investicijos pakėlė bitkoino kainą
Bitkoinas pirmadienį priartėjo prie 45 tūkst. JAV dolerių ribos, kai JAV elektromobilių gamintoja „Tesla“ pranešė į šią skaitmeninę valiutą investavusi 1,5 mlrd. JAV dolerių.
Maždaug 15.25 val. Lietuvos laiku bitkoino kaina pasiekė 44 795,20 JAV dolerio, prieš smukteldama iki 44 207,95 JAV dolerio.
Nuo metų pradžios kriptovaliutos vertė padidėjo maždaug 50 procentų.
„Tai tikriausiai yra vienas didžiausių įvykių kriptovaliutų pramonėje“, – pažymėjo „ThinkMarkets“ rinkos analitikas Fawadas Razaqzada.
„Tesla“ ateityje bus viena pagrindinių automobilių pramonės veikėjų ir, jei ji priims bitkoinus kaip mokėjimo formą, tai suteiks skaitmeninei valiutai dar daugiau tvirtumo“, – pridūrė analitikas.
Automobilių gamintojos pranešimas, pateiktas JAV Vertybinių popierių ir biržos komisijai (SEC), rodo bendrovės pasitikėjimą kriptovaliuta, nors reguliavimo institucijos visame pasaulyje nerimauja, kad skaitmeninės valiutos gali būti naudojamos neteisėtiems sandoriams.
„Kai vis daugiau įmonių priims bitkoinus, tai tik dar labiau padidins paklausą rinkoje, kurios pasiūla yra ribota“, – pridūrė F. Razaqzada.
„Dėl šios priežasties ilgalaikės bitkoino perspektyvos išlieka „buliškos“, net jei ji pradeda atrodyti gana brangi palyginti su oficialiosiomis valiutomis“, – teigė analitikas.