Pagrindinis naujų taisyklių tikslas - sukurti integruotą ES energetikos infrastruktūrą. Tam pasitarnaus konkretūs prioritetiniai projektai, skirti ES valstybių energetikos rinkoms sujungti, tokie kaip dujų jungtys ar elektros tiltai. Tokiems projektams bus galima greičiau gauti leidimus bei suteikti didžiausios nacionalinės svarbos statusą, o esant tam tikroms sąlygoms - ir ES paramą.
Naujasis reglamentas numato devynis prioritetinius transeuropinės energetikos infrastruktūros koridorius, skirtus sparčiau integruoti ES elektros, dujų ir naftos infrastruktūrą. Tarp jų yra ir Baltijos šalių elektros bei dujų jungčių planai. Visoje ES bus atrinkta ne daugiau kaip 220 bendro intereso projektų, kuriems bus paspartintas leidimų išdavimas: jie galės gauti leidimą greičiau nei per trejus su puse metų (šiuo metu jį gauti vidutiniškai trunka apie 10 metų).
Konkretiems bendro intereso projektams atrinkti bus suburtos regioninės ekspertų grupės, sudarytos iš projekte dalyvaujančių ES valstybių ir Europos Komisijos atstovų. Tarp reglamente minimų atrankos kriterijų yra rinkų integravimas, tvarumas bei energijos tiekimo saugumas.
Reglamentui pritarė 539 EP nariai, nepritarė 85, o susilaikė 16. Jam dar turės formaliai pritarti ES Taryba. Jis įsigalios dvidešimtą dieną po jų paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.