Kartu su kalendoriniais metais daugelyje užsienio valstybių prasideda ir nauji mokestiniai metai. Tai reiškia, kad nuo sausio 1 d. galima pradėti pildyti mokesčių deklaracijas ir susigrąžinti permokėtus pajamų mokesčius.
Nuo užsienyje gautų pajamų yra atskaičiuojami mokesčiai, kurių dydis priklauso nuo įvairių faktorių: gautų pajamų, išdirbto laikotarpio, užsienio valstybės mokestinės sistemos ir kitų.
„Mūsų skaičiavimais vidutiniškai 42 % nuo užsienyje gaunamų pajamų yra atskaičiuojami kaip mokesčiai. Visus arba dalį permokėtų pajamų mokesčių galima susigrąžinti.“ - teigia mokesčių grąžinimo kompanijos „RT Tax“ direktorius Vaidas Paknys.
Vis daugiau grįžusių emigrantų nori susigrąžinti permokėtus pajamų mokesčius. Vis dėlto, anot specialisto, kai kuriuos stabdo klaidingas įsitikinimas, kad tai gali turėti neigiamos įtakos senatvės pensijai arba galimybei įsidarbinti užsienyje ateityje: „Mokesčių grąžinimas yra legalus procesas ir neturi jokios įtakos socialinėms garantijoms. Beje, daugelyje šalių mokesčių deklaracijos teikimas yra privalomas. Stengiamės informuoti kuo daugiau žmonių apie šią galimybę, nes tai yra gera proga papildyti savo piniginę – vidutiniškai lietuviams sugrįžta po 804 Eur.“
Svarbu žinoti, kad mokesčius susigrąžinti galima už 4-5 praėjusius metus, priklausomai nuo užsienio šalies.
Nesusigrąžinus mokesčių laiku jie nukeliauja į užsienio valstybės biudžetą. „Jeigu žmogus dirbo užsienyje kelis metus ir nusprendė grįžti į Lietuvą, jis dėl mokesčių grąžinimo gali kreiptis iškart ir susigrąžinti mokesčius ne tik už praėjusius, bet ir už 4-5 ankstesnius metus“ – teigia V. Paknys.
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2017 m. iš Lietuvos išvyko 57 tūkst. lietuvių, t.y. 6,9 tūkst. daugiau nei 2016 m. Populiariausios emigracijos kryptys yra Jungtinė Karalystė, Norvegija ir Vokietija.